flatpak master - en to hr translation catalogue (1182 entries)

en: Export runtime instead of app
hr: Izvezi okruženje umjesto programa

en: Arch to bundle for
hr: Arhitektura za paketiranje za

en: ARCH
hr: ARHITEKTURA

en: Add GPG key from FILE (- for stdin)
hr: Dodaj GPG ključ iz DATOTEKE (- za stdin)

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: GPG Key ID to sign the OCI image with
hr: ID GPG ključa za potpisivanje OCI slike

en: KEY-ID
hr: KLJUČ-ID

en: GPG Homedir to use when looking for keyrings
hr: Početni direktorij GPG-a kad se traže privjesci za ključeve

en: HOMEDIR
hr: POČETNI-DIREKTORIJ

en: OSTree commit to create a delta bundle from
hr: OSTree izmjena za stvaranje paketa delta datoteka

en: COMMIT
hr: IZMJENA

en: Export oci image instead of flatpak bundle
hr: Izvezi oci sliku umjesto flatpak paket

en: LOCATION FILENAME NAME [BRANCH] - Create a single file bundle from a local repository
hr: LOKACIJA IME-DATOTEKE IME [GRANA] – Stvori jedan paket datoteka iz lokalnog repozitorija

en: LOCATION, FILENAME and NAME must be specified
hr: LOKACIJA, IME_DATOTEKE i IME se moraju odrediti

en: Too many arguments
hr: Previše argumenata

en: '%s' is not a valid repository
hr: „%s” nije ispravan repozitorij

en: '%s' is not a valid repository:
hr: „%s” nije ispravan repozitorij:

en: '%s' is not a valid name: %s
hr: „%s” nije ispravno ime: %s

en: '%s' is not a valid branch name: %s
hr: „%s” nije ispravno ime grane: %s

en: '%s' is not a valid filename
hr: „%s” nije ispravno ime datoteke

en: Use Platform runtime rather than Sdk
hr: Koristi okruženje za platformu umjesto sdk

en: Make destination readonly
hr: Postavi odredište na samo-za-čitanje

en: Add bind mount
hr: Dodaj bind mount

en: DEST=SRC
hr: ODREDIŠTE=IZVOR

en: Start build in this directory
hr: Počni gradnju u ovom direktoriju

en: Where to look for custom sdk dir (defaults to 'usr')
hr: Gdje tražiti prilagođeni sdk direktorij (standardno je „usr”)

en: Use alternative file for the metadata
hr: Koristi alternativne datoteka za metapodatke

en: Kill processes when the parent process dies
hr: Ubij procese kad nadređeni proces umre

en: Export application homedir directory to build
hr: Izvezi početni direktorij aplikacije u direktorij gradnje

en: Log session bus calls
hr: Zapiši bus pozive sesije

en: Log system bus calls
hr: Zapiši bus pozive sustava

en: DIRECTORY [COMMAND [ARGUMENT…]] - Build in directory
hr: DIREKTORIJ [NAREDBA [ARGUMENT …]] – Gradi u direktoriju

en: DIRECTORY must be specified
hr: DIREKTORIJ se mora odrediti

en: Build directory %s not initialized, use flatpak build-init
hr: Direktorij gradnje %s nije inicijaliziran, koristi flatpak build-init

en: metadata invalid, not application or runtime
hr: metapodaci neispravni, nije program ili okruženje

en: No extension point matching %s in %s
hr: Nijedna točka proširenja se ne poklapa s %s u %s

en: Missing '=' in bind mount option '%s'
hr: U bind mount opciji „%s” nedostaje znak „=”

en: Unable to start app
hr: Nije moguće pokrenuti program

en: Source repo dir
hr: Direktorij repozitorija izvora

en: SRC-REPO
hr: IZVOR-REPOZITORIJ

en: Source repo ref
hr: Referenca repozitorija izvora

en: SRC-REF
hr: IZVOR-REFERENCA

en: One line subject
hr: Kratki opis predmeta

en: SUBJECT
hr: PREDMET

en: Full description
hr: Potpuni opis

en: BODY
hr: TIJELO

en: Update the appstream branch
hr: Aktualiziraj appstream granu

en: Don't update the summary
hr: Ne aktualiziraj sažetak

en: GPG Key ID to sign the commit with
hr: ID GPG ključa za potpisivanje izmjene

en: Mark build as end-of-life
hr: Označi gradnju kao kraj-života

en: REASON
hr: RAZLOG

en: Mark refs matching the OLDID prefix as end-of-life, to be replaced with the given NEWID
hr: Označi reference koje se poklapaju sa STARI-ID prefiksom kao kraj-života, zamijenit će se s datom NOVI-ID oznakom

en: OLDID=NEWID
hr: STARI-ID=NOVI-ID

en: Set type of token needed to install this commit
hr: Postavi vrstu tokena koja je potrebna za instaliranje ove izmjene

en: VAL
hr: VRIJEDNOST

en: Override the timestamp of the commit (NOW for current time)
hr: Nadjačaj vremensku oznaku izmjene (NOW za trenutačno vrijeme)

en: TIMESTAMP
hr: VREMENSKA_OZNAKA

en: Don't generate a summary index
hr: Nemoj generirati indeks sažetka

en: DST-REPO [DST-REF…] - Make a new commit from existing commits
hr: DISTRIBUCIJA-REPOZITORIJ [DISTRIBUCIJA-REPOZITORIJ …] – Izradi novu izmjenu iz postojeće izmjene

en: DST-REPO must be specified
hr: DISTRIBUCIJA-REPOZITORIJ se mora odrediti

en: If --src-repo is not specified, exactly one destination ref must be specified
hr: Ako je --src-ref nije određeno, mora se odrediti samo jedna referenca odredišta

en: If --src-ref is specified, exactly one destination ref must be specified
hr: Ako je --src-ref određeno, mora se odrediti samo jedna referenca odredišta

en: Either --src-repo or --src-ref must be specified
hr: --src-repo ili --src-ref se moraju odrediti

en: Invalid argument format of use  --end-of-life-rebase=OLDID=NEWID
hr: Neispravni format argument upotrebe  --end-of-life-rebase=STARI-ID=NOVI-ID

en: Invalid name %s in --end-of-life-rebase
hr: Neispravno ime %s u --end-of-life-rebase

en: Could not parse '%s'
hr: Nije bilo moguće obraditi „%s”

en: Can't commit from partial source commit
hr: Nije moguće izmijeniti iz djelomične izmjene izvora

en: %s: no change
hr: %s: bez promjene

en: Architecture to export for (must be host compatible)
hr: Izvozna arhitektura za (mora bit kompatibilna s računalom)

en: Commit runtime (/usr), not /app
hr: Izmijeni okruženje (/usr), ne /app

en: Use alternative directory for the files
hr: Koristi alternativni direktorij za datoteke

en: SUBDIR
hr: PODDIREKTORIJ

en: Files to exclude
hr: Datoteke koje treba izuzeti

en: PATTERN
hr: UZORAK

en: Excluded files to include
hr: Izuzete su datoteke koje treba uključiti

en: Mark build as end-of-life, to be replaced with the given ID
hr: Označi gradnju kao kraj-života, zamijenit će se s zadatom ID oznakom

en: Override the timestamp of the commit
hr: Nadjačaj vremensku oznaku izmjene

en: Collection ID
hr: ID zbirke

en: WARNING: Error running desktop-file-validate: %s
hr: UPOZORENJE: Greška pri pokretanju desktop-file-validate: %s

en: WARNING: Error reading from desktop-file-validate: %s
hr: UPOZORENJE: Greška pri čitanju desktop-file-validate: %s

en: WARNING: Failed to validate desktop file %s: %s
hr: UPOZORENJE: Greška u provjeravanju datoteke radne površine %s: %s

en: WARNING: Can't find Exec key in %s: %s
hr: UPOZORENJE: Nije moguće pronaći Exec ključ u %s: %s

en: WARNING: Binary not found for Exec line in %s: %s
hr: UPOZORENJE: Binarna dataoteka nije pronađena za Exec redak u %s: %s

en: WARNING: Icon not matching app id in %s: %s
hr: UPOZORENJE: Ikona se ne poklapa s id oznakom programa u %s: %s

en: WARNING: Icon referenced in desktop file but not exported: %s
hr: UPOZORENJE: Ikona je referencirana u datoteci radne površine, ali nije izvezena: %s

en: Invalid uri type %s, only http/https supported
hr: Neispravna uri vrsta %s, podržava se samo http/https

en: Unable to find basename in %s, specify a name explicitly
hr: Nije moguće pronaći onsovno ime u %s, odredi ime nedvosmisleno

en: No slashes allowed in extra data name
hr: Kose crte nisu dozvoljene u imenu dodatnih podataka

en: Invalid format for sha256 checksum: '%s'
hr: Neispravni sha256 kontrolni zbroj: „%s”

en: Extra data sizes of zero not supported
hr: Nula veličina dodatnih podataka nije podržano

en: LOCATION DIRECTORY [BRANCH] - Create a repository from a build directory
hr: LOKACIJA DIREKTORIJ [GRANA] – Stvori repozitorij iz direktorija gradnje

en: LOCATION and DIRECTORY must be specified
hr: LOKACIJA i DIREKTORIJ se moraju odrediti

en: ‘%s’ is not a valid collection ID: %s
hr: „%s” nije ispravna ID oznaka zbirke: %s

en: No name specified in the metadata
hr: Nema određenog imena u metapodacima

en: Commit: %s
hr: Izmjena: %s

en: Metadata Total: %u
hr: Metapodataka ukupno: %u

en: Metadata Written: %u
hr: Metapodataka zapisano: %u

en: Content Total: %u
hr: Sadržaja ukupno: %u

en: Content Written: %u
hr: Sadržaja zapisano: %u

en: Content Bytes Written:
hr: Zapisani bajtovi sadržaja:

en: Command to set
hr: Naredba za postavljanje

en: COMMAND
hr: NAREDBA

en: Flatpak version to require
hr: Zatraži Flatpak verziju

en: Don't process exports
hr: Nemoj obraditi izvoze

en: Extra data info
hr: Informacije o dodatnim podacima

en: Add extension point info
hr: Dodaj informacije o točki proširenja

en: NAME=VARIABLE[=VALUE]
hr: IME=VARIJABLA[=VRIJEDNOST]

en: Remove extension point info
hr: Ukloni informacije o točki proširenja

en: NAME
hr: IME

en: Set extension priority (only for extensions)
hr: Postavi prioritet proširenja (samo za proširenja)

en: VALUE
hr: VRIJEDNOST

en: Change the sdk used for the app
hr: Promijeni sdk koji se koristi za program

en: Change the runtime used for the app
hr: Promijeni okruženje koji se koristi za program

en: RUNTIME
hr: OKRUŽENJE

en: Set generic metadata option
hr: Postavi opću opciju metapodataka

en: GROUP=KEY[=VALUE]
hr: GRUPA=KLJUČ[=VRIJEDNOST]

en: Don't inherit permissions from runtime
hr: Nemoj naslijediti dozvole od okruženja

en: Not exporting %s, wrong extension
hr: %s se ne izvozi, krivo proširenje

en: Not exporting %s, non-allowed export filename
hr: %s se ne izvozi, nedozvoljen izvoz imena datoteke

en: Exporting %s
hr: Izvoz %s

en: More than one executable found
hr: Pronađeno je više od jedne izvršne datoteke

en: Using %s as command
hr: Koristi se %s kao naredba

en: No executable found
hr: Nema izvršnih datoteka

en: Invalid --require-version argument: %s
hr: Neispravni --require-version argument: %s

en: Too few elements in --extra-data argument %s
hr: Nedovoljno elemenata u --extra-data argumentu %s

en: Too few elements in --metadata argument %s, format should be GROUP=KEY[=VALUE]]
hr: Nedovoljno elemenata u --metadata argumentu %s, format mora biti GRUPA=KLJUČ[=VRIJEDNOST]

en: Too few elements in --extension argument %s, format should be NAME=VAR[=VALUE]
hr: Nedovoljno elemenata u --extension argumentu %s, format mora biti IME=VARIJABLA[=VRIJEDNOST]

en: Invalid extension name %s
hr: Neispravno ime proširenja %s

en: DIRECTORY - Finalize a build directory
hr: DIREKTORIJ – Završi direktorij gradnje

en: Build directory %s not initialized
hr: Direktorij gradnje %s nije inicijaliziran

en: Build directory %s already finalized
hr: Direktorij gradnje %s već završen

en: Please review the exported files and the metadata
hr: Pregledaj izvezene datoteke i metapodatke

en: Override the ref used for the imported bundle
hr: Nadjačaj referencu koja se koristi za uvezeni paket

en: REF
hr: REFERENCA

en: Import oci image instead of flatpak bundle
hr: Uvezi oci sliku umjesto flatpak paket

en: Importing %s (%s)
hr: Uvozo se %s (%s)

en: LOCATION FILENAME - Import a file bundle into a local repository
hr: LOKACIJA IME-DATOTEKE – Uvezi paket datoteka u lokalni repozitorij

en: LOCATION and FILENAME must be specified
hr: LOKACIJA i IME_DATOTEKE se moraju odrediti

en: Arch to use
hr: Korištena arhitektura

en: Initialize var from named runtime
hr: Inicijaliziraj var iz imenovanog okruženja

en: Initialize apps from named app
hr: Inicijaliziraj programe iz imenovanog programa

en: APP
hr: PROGRAM

en: Specify version for --base
hr: Odredi verziju za --base

en: VERSION
hr: VERZIJA

en: Include this base extension
hr: Uključi ovo osnovno proširenje

en: EXTENSION
hr: PROŠIRENJE

en: Extension tag to use if building extension
hr: Korištena oznaka proširenja, ako se gradi proširenje

en: EXTENSION_TAG
hr: PROŠIRENJE_OZNAKA

en: Initialize /usr with a writable copy of the sdk
hr: Inicijaliziraj /usr s prepisivom sdk kopijom

en: Specify the build type (app, runtime, extension)
hr: Odredi vrstu gradnje (program, okruženje, proširenje)

en: TYPE
hr: VRSTA

en: Add a tag
hr: Dodaj oznaku

en: TAG
hr: OZNAKA

en: Include this sdk extension in /usr
hr: Uključi ovo sdk proširenje u /usr

en: Where to store sdk (defaults to 'usr')
hr: Gdje spremiti sdk (standardno je „usr”)

en: Re-initialize the sdk/var
hr: Ponovo inicijaliziraj sdk/var

en: Requested extension %s/%s/%s is only partially installed
hr: Zatraženo proširenje %s/%s/%s je samo djelomično instalirano

en: Requested extension %s/%s/%s not installed
hr: Zatraženo proširenje %s/%s/%s nije instalirano

en: DIRECTORY APPNAME SDK RUNTIME [BRANCH] - Initialize a directory for building
hr: DIREKTORIJ IME-PROGRAMA SDK RUNTIME [GRANA] – Inicijaliziraj direktorij za izgradnju

en: RUNTIME must be specified
hr: OKRUŽENJE se mora odrediti

en: '%s' is not a valid build type name, use app, runtime or extension
hr: „%s” nije ispravno ime za vrstu gradnje, koristi program, okruženje ili proširenje

en: '%s' is not a valid application name: %s
hr: „%s” nije ispravno ime programa: %s

en: Build directory %s already initialized
hr: Direktorij gradnje %s već inicijaliziran

en: Arch to install for
hr: Arhitektura za instaliranje za

en: Look for runtime with the specified name
hr: Pazi na okruženja s određenim imenom

en: LOCATION [ID [BRANCH]] - Sign an application or runtime
hr: LOKACIJA [ID [GRANA]] – Potpiši program ili okruženje

en: LOCATION must be specified
hr: LOKACIJA se mora odrediti

en: No gpg key ids specified
hr: Nema određenih ID oznaka gpg ključeva

en: Redirect this repo to a new URL
hr: Preusmjeri ovaj repozitorij na novi URL

en: A nice name to use for this repository
hr: Korišteno lijepo ime za ovaj repozitorij

en: TITLE
hr: NASLOV

en: A one-line comment for this repository
hr: Kratki komentar za ovaj repozitorij

en: COMMENT
hr: KOMENTAR

en: A full-paragraph description for this repository
hr: Komentar u obliku odlomka za ovaj repozitorij

en: DESCRIPTION
hr: OPIS

en: URL for a website for this repository
hr: URL za web-stranicu za ovaj repozitorij

en: URL for an icon for this repository
hr: URL za ikonu za ovaj repozitorij

en: Default branch to use for this repository
hr: Korištena standardna grana za ovaj repozitorij

en: BRANCH
hr: GRANA

en: COLLECTION-ID
hr: ZBIRKA-ID

note: Translators: A sideload is when you install from a local USB drive rather than the Internet.
en: Permanently deploy collection ID to client remote configurations, only for sideload support
hr: Trajno implementiraj ID zbirke u konfiguracije klijenta udaljenog repozitorija, samo za podršku lokalnog preuzimanja

en: Permanently deploy collection ID to client remote configurations
hr: Trajno implementiraj ID zbirke u konfiguracije klijenta udaljenog repozitorija

en: Name of authenticator for this repository
hr: Ime autentifikatora za ovaj repozitorij

en: Autoinstall authenticator for this repository
hr: Automatski instaliraj autentifikatora za ovaj repozitorij

en: Don't autoinstall authenticator for this repository
hr: Nemoj automatski instalirati autentifikatora za ovaj repozitorij

en: Authenticator option
hr: Opcija autentifikatora

en: KEY=VALUE
hr: KLJUČ=VRIJEDNOST

en: Import new default GPG public key from FILE
hr: Uvezi novi standardan javni GPG ključ iz DATOTEKA

en: GPG Key ID to sign the summary with
hr: ID GPG ključa za potpisivanje sažetka

en: Generate delta files
hr: Izradi delta datoteke

en: Don't update the appstream branch
hr: Nemoj aktualizirati granu podataka programa

en: Max parallel jobs when creating deltas (default: NUMCPUs)
hr: Maksimalni broj paralelnih poslova prilikom stvaranja delta datoteka (standardno: NUMCPU)

en: NUM-JOBS
hr: BROJ-POSLOVA

en: Don't create deltas matching refs
hr: Nemoj stvoriti delta datoteke koje se poklapaju s refencama

en: Prune unused objects
hr: Odreži neiskorištene predmete

en: Only traverse DEPTH parents for each commit (default: -1=infinite)
hr: Zaobiđi samo DUBINA nadređenih za svaku izmjenu (standardno: -1 = beskonačno)

en: DEPTH
hr: DUBINA

en: Generating delta: %s (%.10s)
hr: Izrada delta datoteke: %s (%.10s)

en: Generating delta: %s (%.10s-%.10s)
hr: Izrada delta datoteke: %s (%.10s – %.10s)

en: Failed to generate delta %s (%.10s):
hr: Neuspjela izrada delta datoteke %s (%.10s):

en: Failed to generate delta %s (%.10s-%.10s):
hr: Neuspjela izrada delta datoteke %s (%.10s – %.10s):

en: LOCATION - Update repository metadata
hr: LOKACIJA – Aktualiziraj metapodatke repozitorija

en: Updating appstream branch
hr: Aktualiziranje appstream grane

en: Updating summary
hr: Aktualiziranje sažetka

en: Total objects: %u
hr: Ukupno objekata: %u

en: No unreachable objects
hr: Nema objekata koji nisu

en: Deleted %u objects, %s freed
hr: Ukloniti %u objekte, %s oslobođeno

en: List configuration keys and values
hr: Izradi popis konfiguracijskih ključeva i vrijednosti

en: Get configuration for KEY
hr: Dobavi kofiguraciju za KLJUČ

en: Set configuration for KEY to VALUE
hr: Postavi kofiguraciju za KLJUČ i VRIJEDNOST

en: Unset configuration for KEY
hr: Poništi kofiguraciju za KLJUČ

en: '%s' does not look like a language/locale code
hr: „%s” ne sliči kodu za jezik/lokalizaciju

en: '%s' does not look like a language code
hr: „%s” ne sliči kodu za jezik

en: Unknown configure key '%s'
hr: Nepoznati ključ konfiguracije „%s”

en: Too many arguments for --list
hr: Previše argumenata za --list

en: You must specify KEY
hr: Moraš odrediti KLJUČ

en: Too many arguments for --get
hr: Previše argumenata za --get

en: You must specify KEY and VALUE
hr: Moraš odrediti KLJUČ ili VRIJEDNOST

en: Too many arguments for --set
hr: Previše argumenata za --set

en: Too many arguments for --unset
hr: Previše argumenata za --unset

en: [KEY [VALUE]] - Manage configuration
hr: [KLJUČ [VRIJEDNOST]] – Upravljaj konfiguracijom

en: Can only use one of --list, --get, --set or --unset
hr: Moguće je koristiti samo jedno od sljedećih: --list, --get, --set ili --unset

en: Must specify one of --list, --get, --set or --unset
hr: Moraš odrediti jednu od sljedećih: --list, --get, --set ili --unset

en: Look for app with the specified name
hr: Pazi na programe s određenim imenom

en: Arch to copy
hr: Arhitektura za kopiranje

en: DEST
hr: ODREDIŠTE

en: Allow partial commits in the created repo
hr: Dozvoli djelomične izmjene u stvorenom repozitoriju

en: Warning: Related ref ‘%s’ is partially installed. Use --allow-partial to suppress this message.
hr: Upozorenje: Povezana referenca „%s” je djelomično instalirana. Koristi --allow-partial za suzbijanje ove poruke.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because it is not installed.
hr: Upozorenje: Zanemaruje se povezana referenca „%s”, jer nije instalirana.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because its remote ‘%s’ does not have a collection ID set.
hr: Upozorenje: Zanemaruje se povezana referenca „%s”, jer njen udaljeni repozitorij „%s” nema postavljenu ID oznaku zbirke.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because it's extra-data.
hr: Upozorenje: Zanemaruje se povezana referenca „%s”, jer se radi o dodatnim podacima.

en: Remote ‘%s’ does not have a collection ID set, which is required for P2P distribution of ‘%s’.
hr: Udaljeni repozitorij „%s” nema postavljeni ID zbirke, što je potrebno za P2P distribuciju za „%s”.

en: Warning: Omitting ref ‘%s’ (runtime of ‘%s’) because it's extra-data.
hr: Upozorenje: Zanemaruje se referenca „%s” (okruženje od „%s”), jer se radi o dodatnim podacima.

en: MOUNT-PATH [REF…] - Copy apps or runtimes onto removable media
hr: STAZA-JEDINICE [REFERENCA …] – Kopiraj programe ili okurženja na prijenosne medije

en: MOUNT-PATH and REF must be specified
hr: STAZA-JEDINICE i REFERENCA moraju se odrediti

en: Ref ‘%s’ found in multiple installations: %s. You must specify one.
hr: Referenca „%s” je pronađena u višestrukim instalacijama: %s. Odredi jednu.

en: Refs must all be in the same installation (found in %s and %s).
hr: Sve reference moraju se nalaziti u istoj instalaciji (pronađene su u %s i %s).

en: Warning: Ref ‘%s’ is partially installed. Use --allow-partial to suppress this message.
hr: Upozorenje: Referenca „%s” je djelomično instalirana. Koristi —allow-partial za suzbijanje ove poruke.

en: Installed ref ‘%s’ is extra-data, and cannot be distributed offline
hr: Instalirana referenca „%s” su dodatni podaci i ne mogu se distribuirati bez postojanja mreže

en: Warning: Couldn't update repo metadata for remote ‘%s’: %s
hr: Upozorenje: Nije bilo moguće aktualizirati metapodatke za udaljeni repozitorij „%s”: %s

en: Warning: Couldn't update appstream data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s
hr: Upozorenje: Nije bilo moguće aktualizirati appstream podatke za udaljeni repozitorij „%s” arhitektura „%s”: %s

note: Print a warning if both appstream and appstream2 are missing
en: Warning: Couldn't find appstream data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s; %s
hr: Upozorenje: Nije bilo moguće pronaći appstream podatke za udaljeni repozitorij „%s” arhitektura „%s”: %s, %s

note: Appstream2 is only for efficiency, so just print a debug message
en: Couldn't find appstream2 data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s
hr: Nije bilo moguće naći appstream2 podatke za udaljeni repozitorij „%s” arhitektura „%s”: %s

en: Create a unique document reference
hr: Izradi jedinstvenu referencu za dokument

en: Make the document transient for the current session
hr: Učini dokument prolaznim za trenutačnu sesiju

en: Don't require the file to exist already
hr: Ne zahtijevaj, da datoteka već postoji

en: Give the app read permissions
hr: Dodijeli programu dozvole za čitanje

en: Give the app write permissions
hr: Dodijeli programu dozvole za pisanje

en: Give the app delete permissions
hr: Dodijeli programu dozvole za brisanje

en: Give the app permissions to grant further permissions
hr: Dodijeli programu dozvole za davanje daljnjih dozvola

en: Revoke read permissions of the app
hr: Programu oduzmi dozvole za čitanje

en: Revoke write permissions of the app
hr: Programu oduzmi dozvole za pisanje

en: Revoke delete permissions of the app
hr: Programu oduzmi dozvole za brisanje

en: Revoke the permission to grant further permissions
hr: Programu oduzmi dozvole za davanje daljnjih dozvola

en: Add permissions for this app
hr: Dodaj dozvolu za ovaj program

en: APPID
hr: PROGRAMID

en: FILE - Export a file to apps
hr: DATOTEKA – Izvezi datoteku u programe

en: FILE must be specified
hr: DATOTEKA se mora odrediti

en: FILE - Get information about an exported file
hr: DATOTEKA – Dobavi informacije o izvezenoj datoteci

en: Not exported
hr: Nije izvezeno

en: What information to show
hr: Koje informacije treba prikazati

en: FIELD,…
hr: POLJE, …

en: Show output in JSON format
hr: Prikaži rezultat u JSON formatu

en: Show the document ID
hr: Prikaži ID dokumenta

en: Path
hr: Staza

en: Show the document path
hr: Prikaži stazu dokumenta

en: Origin
hr: Izvor

en: Application
hr: Program

en: Show applications with permission
hr: Prikaži programe s dozvolom

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Show permissions for applications
hr: Prikaži dozvole za programe

en: No documents found
hr: Nije pronađen niti jedan dokumenti

en: [APPID] - List exported files
hr: [PROGRAMID] – Izradi popis izvezenih datoteka

en: Specify the document ID
hr: Odredi ID dokumenta

en: FILE - Unexport a file to apps
hr: DATOTEKA – Poništi izvoz datoteke u programe

en: INSTANCE COMMAND [ARGUMENT…] - Run a command inside a running sandbox
hr: INSTANCA NAREDBA [ARGUMENT …] – Pokreni naredbu unutar pokrenutog sandboxa

en: INSTANCE and COMMAND must be specified
hr: INSTANCA i NAREDBA se moraju odrediti

en: %s is neither a pid nor an application or instance ID
hr: %s nije niti pid niti program ili ID instance

en: entering not supported (need unprivileged user namespaces, or sudo -E)
hr: upisivanje nije podržano (potreni su neprivilegirani korisnički imenski prostori ili sudo -E)

en: No such pid %s
hr: Ne postoji takav pid %s

en: Can't read cwd
hr: Nije moguće čitati direktrorij

en: Can't read root
hr: Nije moguće čitati administratora

en: Invalid %s namespace for pid %d
hr: Neispravni imenski prostor %s za pid %d

en: Invalid %s namespace for self
hr: Neispravni imenski prostor %s za self

en: Can't open %s namespace: %s
hr: Nije moguće otvoriti %s imenski prostor: %s

en: entering not supported (need unprivileged user namespaces)
hr: upisivanje nije podržano (potreni su neprivilegirani korisnički imenski prostori)

en: Can't enter %s namespace: %s
hr: Nije moguće ući u %s imenski prostor: %s

en: Can't chdir
hr: Nije moguće promijeniti direktorij

en: Can't chroot
hr: Nije moguće promijeniti administratora

en: Can't switch gid
hr: Nije moguće zamijeniti gid

en: Can't switch uid
hr: Nije moguće zamijeniti uid

en: Only show changes after TIME
hr: Prikaži samo promjene nakon VREMENA

en: TIME
hr: VRIJEME

en: Only show changes before TIME
hr: Prikaži samo promjene prije VREMENA

en: Show newest entries first
hr: Najprije prikaži najnovije unose

en: Time
hr: Vrijeme

en: Show when the change happened
hr: Prikaži vrijeme promjene

en: Change
hr: Promjena

en: Show the kind of change
hr: Prikaži vrstu promjene

en: Ref
hr: Referenca

en: Show the ref
hr: Prikaži ref

en: Show the application/runtime ID
hr: Prikaži ID programa/okruženja

en: Arch
hr: Arhitektura

en: Show the architecture
hr: Prikaži arhitekturu

en: Branch
hr: Grana

en: Show the branch
hr: Prikaži granu

en: Installation
hr: Instalacija

en: Show the affected installation
hr: Prikaži pogođenu instalaciju

en: Remote
hr: Udaljeni repozitorij

en: Show the remote
hr: Prikaži udaljeni repozitorij

en: Commit
hr: Izmjena

en: Show the current commit
hr: Prikaži trenutačnu izmjenu

en: Old Commit
hr: Stara izmjena

en: Show the previous commit
hr: Prikaži prethodnu izmjenu

en: Show the remote URL
hr: Prikaži URL udaljenog repozitorija

en: User
hr: Korisnik

en: Show the user doing the change
hr: Prikaži korisnika koji je izradio promjene

en: Tool
hr: Alat

en: Show the tool that was used
hr: Prikaži alat koji se koristio

en: Version
hr: Verzija

en: Show the Flatpak version
hr: Prikaži Flatpak verziju

en: Failed to get journal data (%s): %s
hr: Neuspjelo dobivanje podataka dnevnika (%s): %s

en: Failed to open journal: %s
hr: Neuspjelo otvaranje dnevnika: %s

en: Failed to add match to journal: %s
hr: Neuspjelo dodavanje poklapanja u dnevnika: %s

en:  - Show history
hr:  – Prikaži kronologiju

en: Failed to parse the --since option
hr: Neuspjela obrada opcije --since

en: Failed to parse the --until option
hr: Neuspjela obrada opcije --until

en: Show user installations
hr: Prikaži korisničke instalacije

en: Show system-wide installations
hr: Prikaži sustavske instalacije

en: Show specific system-wide installations
hr: Prikaži određene sustavske instalacije

en: Show ref
hr: Prikaži referencu

en: Show commit
hr: Prikaži izmjenu

en: Show origin
hr: Prikaži izvor

en: Show size
hr: Prikaži veličinu

en: Show metadata
hr: Prikaži metapodatke

en: Show runtime
hr: Prikaži okruženje

en: Show sdk
hr: Prikaži sdk

en: Show permissions
hr: Prikaži dozvole

en: Query file access
hr: Upitaj stanje pristupa datoteka

en: PATH
hr: STAZA

en: Show extensions
hr: Prikaži proširenja

en: Show location
hr: Prikaži lokaciju

en: NAME [BRANCH] - Get info about an installed app or runtime
hr: IME [GRANA] – Dobij informacije o instaliranom programu ili okruženju

en: NAME must be specified
hr: IME se mora odrediti

en: ref not present in origin
hr: reference nema u izvoru

en: Warning: Commit has no flatpak metadata
hr: Upozorenje: Izmjena nema flatpak metapodatke

en: Ref:
hr: Referenca:

en: Arch:
hr: Arhitektura:

en: Branch:
hr: Grana:

en: Version:
hr: Verzija:

en: License:
hr: Licenca:

en: Collection:
hr: Zbirka:

en: Installation:
hr: Instalacija:

en: Runtime:
hr: Okruženje:

en: Date:
hr: Datum:

en: Subject:
hr: Predmet:

en: Active commit:
hr: Aktivna izmjena:

en: Latest commit:
hr: Zadnja izmjena:

en: Commit:
hr: Izmjena:

en: Parent:
hr: Nadređeni:

en: End-of-life:
hr: Kraj-života:

en: End-of-life-rebase:
hr: Kraj-života-premještanje:

en: Subdirectories:
hr: Poddirektoriji:

en: Extension:
hr: Proširenje:

en: Origin:
hr: Izvor:

en: Subpaths:
hr: Podstaze:

en: unmaintained
hr: ne održava se

en: unknown
hr: nepoznato

en: Don't pull, only install from local cache
hr: Nemoj povući, samo instaliraj s lokalne predmemorije

en: Don't deploy, only download to local cache
hr: Nemoj implementirati, samo preuzmi na lokalnu predmemoriju

en: Don't install related refs
hr: Nemoj instalirati povezane reference

en: Don't verify/install runtime dependencies
hr: Nemoj provjeritit/instalirati ovisnosti za okruženje

en: Don't automatically pin explicit installs
hr: Nemoj automatski prikvačiti eksplicitne instalacije

en: Don't use static deltas
hr: Nemoj koristiti statičke delta datoteke

en: Assume LOCATION is a .flatpak single-file bundle
hr: Pretpostavi da je LOKACIJA .flatpak paket s jednom datotekom

en: Assume LOCATION is a .flatpakref application description
hr: Pretpostavi da je LOKACIJA .flatpakref opis programa

en: Check bundle signatures with GPG key from FILE (- for stdin)
hr: Provjeri potpise paketa s GPG ključem iz DATOTEKA (- za stdin)

en: Only install this subpath
hr: Instaliraj samo ovu podstazu

en: Automatically answer yes for all questions
hr: Automatski odgovori s „Da” na sva pitanja

en: Uninstall first if already installed
hr: Najprije deinstaliraj, ako je već instalirano

en: Produce minimal output and don't ask questions
hr: Proizvedi najmanji rezultat i ne postavljaj pitanja

en: Update install if already installed
hr: Aktualiziraj instalaciju, ako je već instalirana

note: Translators: A sideload is when you install from a local USB drive rather than the Internet.
en: Use this local repo for sideloads
hr: Koristi ovaj lokalni repozitorij za lokalno preuzimanje

en: Bundle filename must be specified
hr: Ime datoteke paketa se mora odrediti

en: Remote bundles are not supported
hr: Paketi udaljenih repozitorija nisu pdržani

en: Filename or uri must be specified
hr: Ime datoteke ili uri se moraju odrediti

en: Image location must be specified
hr: Mjesto slike se mora odrediti

en: [LOCATION/REMOTE] [REF…] - Install applications or runtimes
hr: [LOKACIJA/UDALJENI-ROPOZITORIJ] [REFERENCA …] – Instaliraj programe ili okruženja

en: At least one REF must be specified
hr: Mora se odrediti barem jedna REFERENCA

en: Looking for matches…
hr: Traženje poklapanja …

en: Invalid branch %s: %s
hr: Neispravna grana %s: %s

en: Nothing matches %s in local repository for remote %s
hr: Ništa se ne poklapa s %s u lokalnom repozitoriju za udaljeni repozitorij %s

en: Nothing matches %s in remote %s
hr: Ništa se ne poklapa s %s u udaljenom repozitoriju %s

en: Skipping: %s
hr: Preskakanje: %s

en: %s is not running
hr: %s nije pokrenut

en: INSTANCE - Stop a running application
hr: INSTANCA – Zaustavi pokrenuti program

en: Extra arguments given
hr: Dodatni argumenti zadani

en: Must specify the app to kill
hr: Moraš odrediti program za ubijanje

en: Show extra information
hr: Prikaži dodatne informacije

en: List installed runtimes
hr: Izradi popis instaliranih okruženja

en: List installed applications
hr: Izradi popis instaliranih programa

en: Arch to show
hr: Arhitektura za prikaz

en: List all refs (including locale/debug)
hr: Izradi popis svih referenca (uključujući lokalizacije/pronalaženje grešaka)

en: List all applications using RUNTIME
hr: Izradi popis programa koji koriste OKRUŽENJE

en: Name
hr: Ime

en: Show the name
hr: Prikaži ime

en: Description
hr: Opis

en: Show the description
hr: Prikaži opis

en: Application ID
hr: ID programa

en: Show the application ID
hr: Prikaži ID programa

en: Show the version
hr: Prikaži verziju

en: Runtime
hr: Okruženje

en: Show the used runtime
hr: Prikaži korišteno okruženje

en: Show the origin remote
hr: Prikaži repozitorij izvora

en: Show the installation
hr: Prikaži instalaciju

en: Active commit
hr: Aktivna izmjena

en: Show the active commit
hr: Prikaži aktivnu izmjenu

en: Latest commit
hr: Zadnja izmjena

en: Show the latest commit
hr: Prikaži zadnju izmjenu

en: Installed size
hr: Instalirana veličina

en: Show the installed size
hr: Prikaži instaliranu veličinu

en: Options
hr: Opcije

en: Show options
hr: Prikaži opcije

en: Unable to load details of %s: %s
hr: Nije moguće učitati detalje o %s: %s

en: Unable to inspect current version of %s: %s
hr: Nije moguće pregledati trenutačnu verziju od %s: %s

en:  - List installed apps and/or runtimes
hr:  - Izradi popis programa i/ili okruženja

en: Arch to make current for
hr: Arhitektura za postaviti kao trenutačnu za

en: APP BRANCH - Make branch of application current
hr: PROGRAM GRANA – Postavi granu programa kao trenutačnu

en: APP must be specified
hr: PROGRAM se mora odrediti

en: BRANCH must be specified
hr: GRANA se mora odrediti

en: App %s branch %s is not installed
hr: Program %s grana %s nije instaliran

en: Remove matching masks
hr: Ukloni poklapajuće maske

en: [PATTERN…] - disable updates and automatic installation matching patterns
hr: [UZORAK …] – deaktiviraj aktualiziranja i automatsko instaliranje koji se poklapaju s uzorcima

en: No masked patterns
hr: Nema maskiranih uzoraka

en: Masked patterns:
hr: Maskirani uzorci:

en: Remove existing overrides
hr: Ukloni postojeća nadjačavanja

en: Show existing overrides
hr: Prikaži postojeća nadjačavanja

en: [APP] - Override settings [for application]
hr: [PROGRAM] – Postavke nadjačavanja [za program]

en: [TABLE] [ID] - List permissions
hr: [TABLICA] [ID] – Izradi popis dozvola

en: Table
hr: Tablica

en: Object
hr: Objekt

en: App
hr: Program

en: Data
hr: Podaci

en: TABLE ID [APP_ID] - Remove item from permission store
hr: TABLICA ID [PROGRAM_ID] – Ukloni stavku iz spremišta dozvola

en: Too few arguments
hr: Nedovoljno argumenata

en: Reset all permissions
hr: Ponovo postavi sve dozvole

en: APP_ID - Reset permissions for an app
hr: PROGRAM_ID – Ponovo postavi dozvole za program

en: Wrong number of arguments
hr: Krivi broj argumenata

en: Associate DATA with the entry
hr: Poveži PODATKE s unosom

en: DATA
hr: PODACI

en: TABLE ID APP_ID [PERMISSION...] - Set permissions
hr: TABLICA ID PROGRAM_ID [DOZVOLA …] – Postavi dozvole

en: Failed to parse '%s' as GVariant:
hr: Neuspjela obrada „%s” kao GVariant:

en: APP_ID - Show permissions for an app
hr: PROGRAM_ID – Prikaži dozvole za program

en: Remove matching pins
hr: Ukloni poklapajuća prikvačivanja

en: [PATTERN…] - disable automatic removal of runtimes matching patterns
hr: [UZORAK …] – deaktiviraj automatsko uklanjanje okruženja koji se poklapaju s uzorcima

en: No pinned patterns
hr: Nema prikvačenih uzoraka

en: Pinned patterns:
hr: Prikvačeni uzorci:

en: - Install flatpaks that are part of the operating system
hr: - Instaliraj flatpakove koji su dio operacijskog sustava

en: Nothing to do.
hr: Nema se što raditi.

en: Instance
hr: Instanca

en: Show the instance ID
hr: Prikaži ID instance

en: Show the PID of the wrapper process
hr: Prikaži PID procesa wrappera

en: Child-PID
hr: PID podređenog

en: Show the PID of the sandbox process
hr: Prikaži PID procesa sandboxa

en: Show the application branch
hr: Prikaži granu programa

en: Show the application commit
hr: Prikaži izmjenu programa

en: Show the runtime ID
hr: Prikaži ID okruženja

en: R.-Branch
hr: O.-grana

en: Show the runtime branch
hr: Prikaži granu okruženja

en: R.-Commit
hr: O.-izmjena

en: Show the runtime commit
hr: Prikaži izmjenu okruženja

en: Active
hr: Aktivno

en: Show whether the app is active
hr: Prikaži, je li program aktivan

en: Background
hr: Pozadina

en: Show whether the app is background
hr: Prikaži, je li program pozadina

en:  - Enumerate running sandboxes
hr:  - Pobroji pokrenute sandboxe

en: Do nothing if the provided remote exists
hr: Ne radi ništa, ako navedeni udaljeni repozitorij postoji

en: LOCATION specifies a configuration file, not the repo location
hr: LOKACIJA određuje datoteku konfiguracije, nije lokacija repozitorija

en: Disable GPG verification
hr: Deaktiviraj GPG provjeru

en: Mark the remote as don't enumerate
hr: Označi udaljeni repozitorij da ne pobrojava

en: Mark the remote as don't use for deps
hr: Označi udaljeni repozitorij da se ne koristi za ovisnosti

en: Set priority (default 1, higher is more prioritized)
hr: Postavi prioritet (standardno je 1, veći broj znači veći prioritet)

en: PRIORITY
hr: PRIORITET

en: The named subset to use for this remote
hr: Imenovani podskup za ovaj udaljeni repozitorij

en: SUBSET
hr: PODSKUP

en: A nice name to use for this remote
hr: Korišteno lijepo ime za ovaj udaljeni repozitorij

en: A one-line comment for this remote
hr: Kratki komentar za ovaj udaljeni repozitorij

en: A full-paragraph description for this remote
hr: Komentar u obliku odlomka za ovaj udaljeni repozitorij

en: URL for a website for this remote
hr: URL za web-stranicu za ovaj udaljeni repozitorij

en: URL for an icon for this remote
hr: URL za ikonu za ovaj udaljeni repozitorij

en: Default branch to use for this remote
hr: Korištena standardna grana za ovaj udaljeni repozitorij

en: Import GPG key from FILE (- for stdin)
hr: Uvezi GPG ključ iz DATOTEKA (- za stdin)

en: Set path to local filter FILE
hr: Postavi stazu na lokalnu DATOTEKU filtra

en: Disable the remote
hr: Deaktiviraj udaljeni repozitorij

en: Name of authenticator
hr: Ime autentifikatora

en: Autoinstall authenticator
hr: Automatski instaliraj autentifikatora

en: Don't autoinstall authenticator
hr: Nemoj automatski instalirati autentifikatora

en: Don't follow the redirect set in the summary file
hr: Ne prati preusmjeravanje postavljeno u datoteci sažetka

en: Can't load uri %s: %s
hr: Nije moguće učitati uri %s: %s

en: Can't load file %s: %s
hr: Nije moguće učitati datoteku %s: %s

en: NAME LOCATION - Add a remote repository
hr: IME LOKACIJE – Dodaj udaljeni repozitorij

en: GPG verification is required if collections are enabled
hr: GPG provjera je potrebna, ako su zbirke aktivirane

en: Remote %s already exists
hr: Udaljeni repozitorij „%s” već postoji

en: Invalid authenticator name %s
hr: Neispravno ime autentifikatora %s

en: Warning: Could not update extra metadata for '%s': %s
hr: Upozorenje: Nije bilo moguće aktualizirati dodatne metapodatke za „%s”: %s

en: Remove remote even if in use
hr: Ukloni udaljeni repozitorij, čak i ako se koristi

en: NAME - Delete a remote repository
hr: IME – Ukloni udaljeni repozitorij

en: The following refs are installed from remote '%s':
hr: Sljedeće reference su instalirane s udaljenog repozitorija „%s”:

en: Remove them?
hr: Ukloniti ih?

en: Can't remove remote '%s' with installed refs
hr: Nije moguće ukloniti udaljeni repozitorij „%s” s instaliranim referencama

en: Commit to show info for
hr: Izmijena za prikaz informacija za

en: Display log
hr: Prikaži log-zapise

en: Show parent
hr: Prikaži nadređeni

en: Use local caches even if they are stale
hr: Koristi lokalnu predmemoriju, čak i ako je zastarjela

note: Translators: A sideload is when you install from a local USB drive rather than the Internet.
en: Only list refs available as sideloads
hr: Navedi samo reference koje su dostupne kao lokalna preuzimanja

en:  REMOTE REF - Show information about an application or runtime in a remote
hr:  UDALJENI_REPOZITORIJ REFERENCA – Prikaži informacije o programu ili okruženju u udaljenom repozitoriju

en: REMOTE and REF must be specified
hr: UDALJENI_REPOZITORIJ i REFERENCA se moraju odrediti

en: History:
hr: Kronologija:

en:  Commit:
hr:  Izmjena:

en:  Subject:
hr:  Predmet:

en:  Date:
hr:  Datum:

en: Warning: Commit %s has no flatpak metadata
hr: Upozorenje: Izmjena %s nema flatpak metapodatke

en: Show remote details
hr: Prikaži detalje udaljenog repozitorija

en: Show disabled remotes
hr: Prikaži deaktivirane udaljene repozitorije

en: Title
hr: Naslov

en: Show the title
hr: Prikaži naslov

en: Show the URL
hr: Prikaži URL

en: Show the collection ID
hr: Prikaži ID zbirke

en: Subset
hr: Podskup

en: Show the subset
hr: Prikaži podskup

en: Filter
hr: Filtar

en: Show filter file
hr: Prikaži datoteku filtra

en: Priority
hr: Prioritet

en: Show the priority
hr: Prikaži prioritet

en: Comment
hr: Komentar

en: Show comment
hr: Prikaži komentar

en: Show description
hr: Prikaži opis

en: Homepage
hr: Početna web-stranica

en: Show homepage
hr: Prikaži početnu web-stranicu

en: Icon
hr: Ikona

en: Show icon
hr: Prikaži ikonu

en:  - List remote repositories
hr:  - Izradi popis udaljenih repozitorija

en: Show arches and branches
hr: Prikaži arhitekture i grane

en: Show only runtimes
hr: Prikaži samo programe

en: Show only apps
hr: Prikaži samo programe

en: Show only those where updates are available
hr: Prikaži samo one, za koje postoje aktualiziranja

en: Limit to this arch (* for all)
hr: Ograniči na ovu arhitekturu (* za sve)

en: Show the runtime
hr: Prikaži okruženje

en: Download size
hr: Veličina preuzimanja

en: Show the download size
hr: Prikaži veličinu preuzimanja

en:  [REMOTE or URI] - Show available runtimes and applications
hr:  [UDALJENI-REPOZITORIJ ili URI] – Prikaži dostupna okruženja i programe

en: Enable GPG verification
hr: Aktiviraj GPG provjeru

en: Mark the remote as enumerate
hr: Označi udaljeni repozitorij da pobrojava

en: Mark the remote as used for dependencies
hr: Označi udaljeni repozitorij da se koristi za ovisnosti

en: Set a new subset to use
hr: Postavi novi podskup za korištenje

en: Enable the remote
hr: Anktiviraj udaljeni repozitorij

en: Update extra metadata from the summary file
hr: Aktualiziraj dodatne metapodatke iz datoteke sažetka

en: Disable local filter
hr: Deaktiviraj lokalni filtar

en: Authenticator options
hr: Opcije autentifikatora

en: Follow the redirect set in the summary file
hr: Prati preusmjeravanje postavljeno u datoteci sažetka

en: NAME - Modify a remote repository
hr: IME – Promijeni udaljeni repozitorij

en: Remote NAME must be specified
hr: IME udaljenog repozitorija se mora odrediti

en: Updating extra metadata from remote summary for %s
hr: Aktualiziraj dodatne metapodatke iz sažetka udaljenog repozitorija za %s

en: Error updating extra metadata for '%s': %s
hr: Greška pri aktualiziranju dodatnih metapodataka za „%s”: %s

en: Could not update extra metadata for %s
hr: Nije bilo moguće aktualizirati dodatne metapodatke za %s

en: Don't make any changes
hr: Nemoj ništa mijenjati

en: Reinstall all refs
hr: Ponovo instaliraj sve reference

en: Object missing: %s.%s
hr: Objekt nedostaje: %s.%s

en: Object invalid: %s.%s
hr: Objekt neispravan: %s.%s

en: %s, deleting object
hr: %s, uklanjanje objekata

en: Can't load object %s: %s
hr: Nije moguće učitati objekt %s: %s

en: Commit invalid %s: %s
hr: Izmjena neispravna: %s.%s

en: Deleting invalid commit %s: %s
hr: Brisanje nevažećih izmjena %s: %s

en: Commit should be marked partial: %s
hr: Izmjena bi se trebala označiti kao djelomična: %s

en: Problems loading data for %s: %s
hr: Problemi pri učitavanju podataka za %s: %s

en: Error reinstalling %s: %s
hr: Greška pri ponovnom instaliranju %s: %s

en: - Repair a flatpak installation
hr: - Popravi flatpak instalaciju

en: Removing non-deployed ref %s…
hr: Uklanjanje neimplementirane reference %s …

en: Skipping non-deployed ref %s…
hr: Preskače se neimplementirana referenca %s …

en: [%d/%d] Verifying %s…
hr: [%d/%d] Potvrđivanje %s…

en: Dry run:
hr: Probno pokretanje:

en: Deleting ref %s due to missing objects
hr: Uklanjanje reference %s zbog nedostajućeg objekta

en: Deleting ref %s due to invalid objects
hr: Uklanjanje reference %s zbog neispravnog objekta

en: Deleting ref %s due to %d
hr: Uklanjanje reference %s zbog %d

en: Checking remotes...
hr: Provjeravanje udaljenih repozitorija …

en: Remote %s for ref %s is missing
hr: Udaljeni repozitorij „%s” za referencu %s nedostaje

en: Remote %s for ref %s is disabled
hr: Udaljeni repozitorij „%s” za referencu %s je deaktiviran

en: Pruning objects
hr: Odrezivanje predmeta

en: Erasing .removed
hr: Brisanje .removed

en: Reinstalling refs
hr: Ponovno instaliranje referenca

en: Reinstalling removed refs
hr: Ponovno instaliranje uklonjenih referenca

en: While removing appstream for %s:
hr: Prilikom uklanjanja appstreama za %s:

en: While deploying appstream for %s:
hr: Prilikom implementiranja appstreama za %s:

en: Repo mode: %s
hr: Modus repozitorija: %s

en: Indexed summaries: %s
hr: Indeksirani sažetci: %s

en: true
hr: točno

en: false
hr: netočno

en: Subsummaries:
hr: Podsažetci:

en: Cache version: %d
hr: Verzija predmemorije : %d

en: Indexed deltas: %s
hr: Indeksirane delta datoteke: %s

en: Title: %s
hr: Naslov: %s

en: Comment: %s
hr: Komentar: %s

en: Description: %s
hr: Opis: %s

en: Homepage: %s
hr: Početna web-stranica: %s

en: Icon: %s
hr: Ikona: %s

en: Collection ID: %s
hr: ID zbirke: %s

en: Default branch: %s
hr: Standardna grana: %s

en: Redirect URL: %s
hr: URL preusmjeravanja: %s

en: Deploy collection ID: %s
hr: Implementiraj ID zbirke: %s

en: Authenticator name: %s
hr: Ime autentifikatora: %s

en: Authenticator install: %s
hr: Instalacija autentifikatora: %s

en: GPG key hash: %s
hr: Hash GPG ključa: %s

en: %zd summary branches
hr: %zd grane sažetka

en: Installed
hr: Instalirano

note: Translators: Download is used here as a noun
en: Download
hr: Preuzimanje

en: Subsets
hr: Podskupovi

en: Digest
hr: Sažetak poruke

en: History length
hr: Količina kronologije

en: Print general information about the repository
hr: Ispiši opće informacije o repozitoriju

en: List the branches in the repository
hr: Izradi popis grana u repozitoriju

en: Print metadata for a branch
hr: Ispiši metapodatke za granu

en: Show commits for a branch
hr: Prikaži izmjene za jednu granu

en: Print information about the repo subsets
hr: Ispiši informacije o podskupovima repozitorija

en: Limit information to subsets with this prefix
hr: Ograniči informacije na podskupove s ovim prefiksom

en: LOCATION - Repository maintenance
hr: LOKACIJA – Održavanje repozitorija

en: Command to run
hr: Naredba za pokretanje

en: Directory to run the command in
hr: Direktorij u kojem se pokreće naredba

en: Branch to use
hr: Korištena grana

en: Use development runtime
hr: Koristi razvojno okruženje

en: Runtime to use
hr: Korišteno okruženje

en: Runtime version to use
hr: Korištena verzija okruženja

en: Log accessibility bus calls
hr: Zapiši bus pozive pristupačnosti

en: Don't proxy accessibility bus calls
hr: Nemoj bus pozive pristupačnosti proxija

en: Proxy accessibility bus calls (default except when sandboxed)
hr: Bus pozivi pristupačnosti proxija (standardno, osim ako je u sandboxu)

en: Don't proxy session bus calls
hr: Nemoj bus pozive sesije proxija

en: Proxy session bus calls (default except when sandboxed)
hr: Bus pozivi sesije proxija (standardno, osim ako je u sandboxu)

en: Don't start portals
hr: Nemoj pokrenuti portale

en: Enable file forwarding
hr: Aktiviraj proslijeđivanje datoteka

en: Run specified commit
hr: Pokreni određenu izmjenu

en: Use specified runtime commit
hr: Koristi određenu izmjenu okruženja

en: Run completely sandboxed
hr: Pokreni potpuno u sandboxu

en: Use PID as parent pid for sharing namespaces
hr: Koristi PID kao nadređeni PID za dijeljenje imenskih prostora

en: Make processes visible in parent namespace
hr: Omogući vidljivost procesa u nadređenom imenskom prostoru

en: Share process ID namespace with parent
hr: Dijeli imenski prostor ID procesa s nadređenim

en: Write the instance ID to the given file descriptor
hr: Zapiši ID instance navedenom deskriptoru datoteka

en: Use PATH instead of the app's /app
hr: Koristi STAZU umjesto programi/program

en: Use PATH instead of the runtime's /usr
hr: Koristi STAZU umjesto okruženje/korisnik

en: Clear all outside environment variables
hr: Izbriši sve vanjske varijable okruženja

en: APP [ARGUMENT…] - Run an app
hr: PROGRAM [ARGUMENT …] – Pokreni jedan program

en: runtime/%s/%s/%s not installed
hr: okruženje/%s/%s/%s nije instalirano

en: Arch to search for
hr: Arhitektura za pretraživanje

en: Remotes
hr: Udaljeni repozitoriji

en: Show the remotes
hr: Prikaži udaljene repozitorije

en: TEXT - Search remote apps/runtimes for text
hr: TEKST – Traži tekst u programima/okruženjima udaljenog repozitorija

en: TEXT must be specified
hr: TEKST se mora odrediti

en: No matches found
hr: Nema poklapanja

en: Arch to uninstall
hr: Arhitektura za deinstaliranje

en: Keep ref in local repository
hr: Zadrži referencu u lokalnom repozitoriju

en: Don't uninstall related refs
hr: Nemoj deinstalirati povezane reference

en: Remove files even if running
hr: Ukloni datoteke, čak i ako su pokrenute

en: Uninstall all
hr: Deinstaliraj sve

en: Uninstall unused
hr: Deinstaliraj nekorišteni

en: Delete app data
hr: Ukloni podatke programa

en: Delete data for %s?
hr: Ukloniti podatke za %s?

en: Really remove?
hr: Stvarno ukloniti?

en: Must specify at least one REF, --unused, --all or --delete-data
hr: Moraš odrediti barem jednu REFERENCU, --unused, --all ili --delete-data

en: Must not specify REFs when using --all
hr: Ne određuj REFERENCE kad koristiš --all

en: Must not specify REFs when using --unused
hr: Ne određuj REFERENCE kad koristiš --unused

en: 
    These runtimes in installation '%s' are pinned and won't be removed; see flatpak-pin(1):
hr: 
    Ova okruženja u instalaciji „%s” su prikvačeni i neće se ukloniti; pogledj flatpak-pin(1):

en: Nothing unused to uninstall
hr: Ništa neupotrebljenog za deinstalirati

en: Warning: %s is not installed
hr: Upozorenje: %s nije instalirano

en: None of the specified refs are installed
hr: Nijedna od navedenih referenci nije instalirana

en: Arch to update for
hr: Arhitektura za aktualiziranje za

en: Commit to deploy
hr: Izmjena za implementiranje

en: Remove old files even if running
hr: Ukloni stare datoteke, čak i ako su pokrenute

en: Don't pull, only update from local cache
hr: Nemoj povući, samo aktualiziraj s lokalne predmemorije

en: Don't update related refs
hr: Nemoj aktualizirati povezane reference

en: Update appstream for remote
hr: Aktualiziraj podatke programa za udaljeni repozitorij

en: Only update this subpath
hr: Aktualiziraj samo ovu podstazu

en: [REF…] - Update applications or runtimes
hr: [REFERENCA …] – Aktualiziraj programe ili okruženja

en: With --commit, only one REF may be specified
hr: Pomoću --commit može se odrediti samo jedna REFERENCA

en: Looking for updates…
hr: Traženje aktualiziranja …

en: Unable to update %s: %s
hr: Nije moguće aktualizirati %s: %s

en: Remote ‘%s’ found in multiple installations:
hr: Udaljeni repozitorij „%s” je pronađen u višestrukim instalacijama:

en: Which do you want to use (0 to abort)?
hr: Koji želiš koristiti (0 za prekid)?

en: No remote chosen to resolve ‘%s’ which exists in multiple installations
hr: Nije odabran udaljeni repozitorij za rješavanje „%s”, što postoji u više instalacija

en: Remote "%s" not found
    Hint: Use flatpak remote-add to add a remote
hr: Udaljeni repozitorij „%s” nije pronađen
    Savjet: Koristi flatpak remote-add za dodavanje udaljeneg repozitorija

en: Remote "%s" not found in the %s installation
hr: Udaljeni repozitorij „%s” nije pronađen u %s instalaciji

note: default to yes on Enter
en: Found ref ‘%s’ in remote ‘%s’ (%s).
    Use this ref?
hr: Pronađena je referenca „%s” u udaljenom repozitoriju „%s” (%s).
    Koristiti ovu referencu?

en: No ref chosen to resolve matches for ‘%s’
hr: Nije odabrana referenca za rješavanje poklapanja za „%s”

en: Similar refs found for ‘%s’ in remote ‘%s’ (%s):
hr: Slične reference su pronađene za „%s” u udaljenom repozitoriju „%s” (%s):

note: default to yes on Enter
en: Found installed ref ‘%s’ (%s). Is this correct?
hr: Pronađena na instalirana referenca „%s” (%s). Je li to točno?

en: All of the above
hr: Sve gore navedeno

en: Similar installed refs found for ‘%s’:
hr: Slične instalirane reference su pronađene za „%s”:

en: Remotes found with refs similar to ‘%s’:
hr: Pronađeni udaljeni repozitoriji s referencom koja sliči „%s”:

en: No remote chosen to resolve matches for ‘%s’
hr: Nije odabran udaljeni repozitorij za rješavanje poklapanja za „%s”

en: Updating appstream data for user remote %s
hr: Aktualiziranje appstream podatke za korisnički udaljeni repozitorij %s

en: Updating appstream data for remote %s
hr: Aktualiziranje appstream podatke za udaljeni repozitorij %s

en: Error updating
hr: Greška pri aktualiziranju

en: Remote "%s" not found
hr: Udaljeni repozitorij „%s” nije pronađen

en: Ambiguous suffix: '%s'.
hr: Dvosmislen nastavak: „%s”.

note: Translators: don't translate the values
en: Possible values are :s[tart], :m[iddle], :e[nd] or :f[ull]
hr: Moguće vrijednosti su :s[tart], :m[iddle], :e[nd] ili :f[ull]

en: Invalid suffix: '%s'.
hr: Neispravan datotečni nastavak: „%s”.

en: Ambiguous column: %s
hr: Dvosmislen stupac: %s

en: Unknown column: %s
hr: Nepoznati stupac: %s

en: Available columns:
hr: Dostupni stupci:

en: Show all columns
hr: Prikaži sve stupce

en: Show available columns
hr: Prikaži dostupne stupce

en: Append :s[tart], :m[iddle], :e[nd] or :f[ull] to change ellipsization
hr: Dodaj :s[tart], :m[iddle], :e[nd] ili :f[ull] za mijenjanje izostavljanja

en: Required runtime for %s (%s) found in remote %s
hr: Potrebno okruženje za %s (%s) je pronađeno u udaljenom repozitoriju %s

en: Do you want to install it?
hr: Želiš li ga instalirati?

en: Required runtime for %s (%s) found in remotes:
hr: Potrebno okruženje za %s (%s) je pronađeno u udaljenim repozitorijima:

en: Which do you want to install (0 to abort)?
hr: Koji želiš instalirati (0 za prekid)?

note: default to yes on Enter
en: The remote '%s', referred to by '%s' at location %s contains additional applications.
    Should the remote be kept for future installations?
hr: Udaljeni repozitorij „%s”, na koji se poziva „%s” na lokaciji %s, sadrži dodatne programe.
    Treba li se udaljeni repozitorij čuvati za buduće instalacije?

note: default to yes on Enter
en: The application %s depends on runtimes from:
      %s
    Configure this as new remote '%s'
hr: Program %s ovisi o okruženjima iz:
      %s
    Konfiguriraj ovo kao novi udaljeni repozitorij „%s”

en: Installing…
hr: Instaliranje …

en: Installing %d/%d…
hr: Instaliranje %d/%d …

en: Updating…
hr: Aktualiziranje …

en: Updating %d/%d…
hr: Aktualiziranje %d/%d …

en: Uninstalling…
hr: Deinstaliranje …

en: Uninstalling %d/%d…
hr: Deinstaliranje %d/%d …

en: Info: %s was skipped
hr: Informacija: %s je preskočeno

en: Warning: %s%s%s already installed
hr: Upozorenje: %s%s%s je već instalirano

en: Error: %s%s%s already installed
hr: Greška: %s%s%s već je instalirano

en: Warning: %s%s%s not installed
hr: Upozorenje: %s%s%s nije instalirano

en: Error: %s%s%s not installed
hr: Greška: %s%s%s nije instalirano

en: Warning: %s%s%s needs a later flatpak version
hr: Upozorenje: %s%s%s treba noviju flatpak verziju

en: Error: %s%s%s needs a later flatpak version
hr: Greška: %s%s%s treba noviju flatpak verziju

en: Warning: Not enough disk space to complete this operation
hr: Nema dovoljno memorije na disku za završavanje ove operacije

en: Error: Not enough disk space to complete this operation
hr: Nema dovoljno memorije na disku za završavanje ove operacije

en: Warning: %s
hr: Upozorenje: %s

en: Error: %s
hr: Greška: %s

en: Failed to install %s%s%s:
hr: Neuspjelo instaliranje %s%s%s:

en: Failed to update %s%s%s:
hr: Neuspjelo aktualiziranje %s%s%s:

en: Failed to install bundle %s%s%s:
hr: Neuspjelo instaliranje paketa %s%s%s:

en: Failed to uninstall %s%s%s:
hr: Neuspjelo deinstaliranje %s%s%s:

en: Authentication required for remote '%s'
hr: Potrebna je autentifikacija za udaljeni repozitorij „%s”

en: Open browser?
hr: Otvoriti preglednik?

en: Login required remote %s (realm %s)
hr: Prijava zahtijeva udaljeni repozitorij %s (domena %s)

en: Password
hr: Lozinka

en: Info: applications using this extension:
hr: Informacija: aplikacije koje koriste ovo proširenje:

en: Info: applications using this runtime:
hr: Informacija: aplikacije koje koriste ovo vrijeme izvođenja:

en: Replace?
hr: Zamijeniti?

en: Updating to rebased version
hr: Aktualiziranje na premještenu verziju

en: Failed to rebase %s to %s:
hr: Neuspjelo premještanje %s na %s:

en: New %s%s%s permissions:
hr: Nove %s%s%s dozvole:

en: %s%s%s permissions:
hr: %s%s%s dozvole:

en: Warning:
hr: Upozorenje:

note: Avoid resizing the download column too much, * by making the title as long as typical content
en: partial
hr: djelomično

en: Proceed with these changes to the user installation?
hr: Nastaviti s ovim promjenama na instalaciji korisnika?

en: Proceed with these changes to the system installation?
hr: Nastaviti s ovim promjenama na instalaciji sustava?

en: Proceed with these changes to the %s?
hr: Nastaviti s ovim promjenama na %s?

en: Changes complete.
hr: Promjene završene.

en: Uninstall complete.
hr: Deinstaliranje završeno.

en: Installation complete.
hr: Instaliranje završeno.

en: Updates complete.
hr: Aktualiziranje završeno.

note: For updates/!stop_on_first_error we already printed all errors so we make up a different one.
en: There were one or more errors
hr: Ustanovljene su neke greške

note: translators: please keep the leading space
en:  Manage installed applications and runtimes
hr:  Upravljaj instaliranim programima i okruženjima

en: Install an application or runtime
hr: Instaliraj program ili okruženje

en: Update an installed application or runtime
hr: Instaliraj jedan instalirani program ili okruženje

en: Uninstall an installed application or runtime
hr: Deinstaliraj jedan instalirani program ili okruženje

en: Mask out updates and automatic installation
hr: Maskiraj aktualiziranja i automatsku instalaciju

en: Pin a runtime to prevent automatic removal
hr: Prikvači okruženje kako bi se spriječilo automatsko uklanjanje

en: List installed apps and/or runtimes
hr: Izradi popis instaliranih programa i/ili okruženja

en: Show info for installed app or runtime
hr: Prikaži informacije za instalirani program ili okruženje

en: Show history
hr: Prikaži kronologiju

en: Configure flatpak
hr: Konfiguriraj flatpak

en: Repair flatpak installation
hr: Popravi Flatpak instalaciju

en: Put applications or runtimes onto removable media
hr: Stavi programe ili okurženja na prijenosne medije

en: Install flatpaks that are part of the operating system
hr: Instaliraj flatpakove koji su dio operacijskog sustava

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Find applications and runtimes
hr: 
     Pronađi programe i okruženja

en: Search for remote apps/runtimes
hr: Traži programe/okruženja na udaljenom repozitoriju

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage running applications
hr: 
     Upravljaj pokrenutim programima

en: Run an application
hr: Pokreni program

en: Override permissions for an application
hr: Nadjačaj dozvole za program

en: Specify default version to run
hr: Odredi standardnu verziju za pokretanje

en: Enter the namespace of a running application
hr: Upiši imenski prostor pokrenutog programa

en: Enumerate running applications
hr: Pobroji pokrenute programe

en: Stop a running application
hr: Zaustavi pokrenuti program

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage file access
hr: 
     Upravljaj pristupima datotekama

en: List exported files
hr: Izradi popis izvezenih datoteka

en: Grant an application access to a specific file
hr: Dozvoli programu pristup određenoj datoteci

en: Revoke access to a specific file
hr: Oduzmi dozvole za pristup određenoj datoteci

en: Show information about a specific file
hr: Prikaži informacije o određenoj datoteci

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage dynamic permissions
hr: 
     Upravljaj dinamičnim dozvolama

en: List permissions
hr: Izradi popis dozvola

en: Remove item from permission store
hr: Ukloni stavku iz spremišta dozvola

en: Set permissions
hr: Postavi dozvole

en: Show app permissions
hr: Prikaži dozvole programa

en: Reset app permissions
hr: Ponovo postavi dozvole programa

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage remote repositories
hr: 
     Upravljaj udaljenim repozitorijima

en: List all configured remotes
hr: Izradi popis svih konfiguriranih udaljenih repozitorija

en: Add a new remote repository (by URL)
hr: Dodaj novi udaljeni repozitorij (pomoću URL-a)

en: Modify properties of a configured remote
hr: Promijeni svojstva konfiguriranog udaljenog repozitorija

en: Delete a configured remote
hr: Izbriši konfiguriran udaljeni repozitorij

en: List contents of a configured remote
hr: Izradi sadržaj konfiguriranog udaljenog okruženja

en: Show information about a remote app or runtime
hr: Prikaži informacije o programu ili okruženju u udaljenom repozitoriju

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Build applications
hr: 
     Izgradi programe

en: Initialize a directory for building
hr: Inicijaliziraj direktorij za izgradnju

en: Run a build command inside the build dir
hr: Pokreni naredbu za izgradnju unutar direktorija gradnje

en: Finish a build dir for export
hr: Završi direktorij gradnje za izvoz

en: Export a build dir to a repository
hr: Izvezi direktorij gradnje u repozitorij

en: Create a bundle file from a ref in a local repository
hr: Stvori datoteku paketa iz reference u lokalnom repozitoriju

en: Import a bundle file
hr: Uvezi datoteku paketa

en: Sign an application or runtime
hr: Potpiši program ili okruženje

en: Update the summary file in a repository
hr: Aktualiziraj datoteku sažetka u repozitoriju

en: Create new commit based on existing ref
hr: Izradi novu izmjenu na osnovi postojeće reference

en: Show information about a repo
hr: Prikaži informacije o repozitoriju

en: Show debug information, -vv for more detail
hr: Prikaži informacije pronalaženja grešaka, -vv za više detalja

en: Show OSTree debug information
hr: Prikaži OSTree informacije pronalaženja grešaka

en: Print version information and exit
hr: Ispiši informacije o verziji i izađi

en: Print default arch and exit
hr: Ispiši standardnu arhitekturu i izađi

en: Print supported arches and exit
hr: Ispiši podržane arhitekture i izađi

en: Print active gl drivers and exit
hr: Ispiši aktivne gl upravljačke programe i izađi

en: Print paths for system installations and exit
hr: Ispiši stazu za instalacije sustava i izađi

en: Print the updated environment needed to run flatpaks
hr: Ispiši aktualizirano okruženje potrebno za pokretanje flatpaksa

en: Only include the system installation with --print-updated-env
hr: Uključi samo instalaciju sustava s --print-updated-env

en: Work on the user installation
hr: Radi na korisničkoj instalaciji

en: Work on the system-wide installation (default)
hr: Radi na sustavskoj instalaciji (standardno)

en: Work on a non-default system-wide installation
hr: Radi na ne-standardnoj sustavskoj instalaciji

en: Builtin Commands:
hr: Ugrađene naredbe:

en: Note that the directories %s are not in the search path set by the XDG_DATA_DIRS environment variable, so applications installed by Flatpak may not appear on your desktop until the session is restarted.
hr: Imaj na umu da se direktoriji %s ne nalaze u stazi pretraživanja koju je zadala XDG_DATA_DIRS varijabla okruženja, tako da se Flatpakom instalirani programi možda neće pojaviti na radnoj površini, sve dok se sesija ponovo ne pokrene.

en: Note that the directory %s is not in the search path set by the XDG_DATA_DIRS environment variable, so applications installed by Flatpak may not appear on your desktop until the session is restarted.
hr: Imaj na umu da se direktorij %s ne nalazi u stazi pretraživanja koju je zadala XDG_DATA_DIRS varijabla okruženja, tako da se Flatpakom instalirani programi možda neće pojaviti na radnoj površini, sve dok se sesija ponovo ne pokrene.

en: Multiple installations specified for a command that works on one installation
hr: Višestruke instalacije određene za naredbu koja radi na jednoj instalaciji

en: See '%s --help'
hr: Pogledaj „%s --help”

en: '%s' is not a flatpak command. Did you mean '%s%s'?
hr: „%s” nije flatpak naredba. Misliš možda na „%s%s”?

en: '%s' is not a flatpak command
hr: „%s” nije flatpak naredba

en: No command specified
hr: Nijedna naredba nije određena

en: error:
hr: greška:

en: Installing %s
hr: Instaliranje programa %s

en: Updating %s
hr: Aktualiziranje %s

en: Uninstalling %s
hr: Deinstaliranje %s

en: Warning: Failed to install %s: %s
hr: Greška: Neuspjelo intaliranje %s: %s

en: Error: Failed to install %s: %s
hr: Greška: Neuspjelo intaliranje %s: %s

en: Warning: Failed to update %s: %s
hr: Greška: Neuspjelo aktualiziranje %s: %s

en: Error: Failed to update %s: %s
hr: Greška: Neuspjelo aktualiziranje %s: %s

en: Warning: Failed to install bundle %s: %s
hr: Greška: Neuspjelo intaliranje paketa %s: %s

en: Error: Failed to install bundle %s: %s
hr: Greška: Neuspjelo intaliranje paketa %s: %s

en: Warning: Failed to uninstall %s: %s
hr: Greška: Neuspjelo deintaliranje %s: %s

en: Error: Failed to uninstall %s: %s
hr: Greška: Neuspjelo deintaliranje %s: %s

en: %s already installed
hr: %s već instalirano

en: %s not installed
hr: %s još nije instalirano

en: %s needs a later flatpak version
hr: %s treba noviju flatpak verziju

en: Not enough disk space to complete this operation
hr: Nema dovoljno prostora na disku za završavanje ove operacije

en: Info: %s is end-of-life, in favor of %s
hr: Informacija: %s je kraj-života, namjesto %s

en: Info: %s is end-of-life, with reason: %s
hr: Informacija: %s je kraj-života, s razlogom: %s

en: Failed to rebase %s to %s: %s
hr: Neuspjelo premještanje %s na %s: %s

en: No authenticator configured for remote `%s`
hr: Nijedan autentifikator nije konfiguriran za udaljeni repozitorij „%s”

en: Invalid permission syntax: %s
hr: Neispravna sintaksa dozvola: %s

en: Unknown share type %s, valid types are: %s
hr: Nepoznata vrsta dijeljenja %s, ispravne vrijednosti su: %s

en: Unknown policy type %s, valid types are: %s
hr: Nepoznata vrsta pravila %s, ispravne vrijednosti su: %s

en: Invalid dbus name %s
hr: Neispravno dbus ime %s

en: Unknown socket type %s, valid types are: %s
hr: Nepoznata vrsta utičnice %s, ispravne vrijednosti su: %s

en: Unknown device type %s, valid types are: %s
hr: Nepoznata vrsta uređaja %s, ispravne vrijednosti su: %s

en: Unknown feature type %s, valid types are: %s
hr: Nepoznata vrsta funkcije %s, ispravne vrijednosti su: %s

en: Filesystem location "%s" contains ".."
hr: Nepoznata lokacija „%s” datotečnog sustava sadrži „..”

en: --filesystem=/ is not available, use --filesystem=host for a similar result
hr: --filesystem=/ nije dostupno, koristi --filesystem=host za sličan rezultat

en: Invalid syntax for %s: %s
hr: Neispravna sintaksa za %s: %s

en: fallback-x11 can not be conditional
hr: rezervni x11 ne može biti uvjetan

en: Invalid env format %s
hr: Neispravan format okruženja %s

en: Environment variable name must not contain '=': %s
hr: Ime varijable okruženja ne smije sadržavati '=': %s

en: --add-policy arguments must be in the form SUBSYSTEM.KEY=VALUE
hr: --add-policy argumenti moraju biti u obliku PODSUSTAV.KLJUČ=VRIJEDNOST

en: --add-policy values can't start with "!"
hr: --add-policy vrijednosti ne smiju započeti s uskličnikom (!)

en: --remove-policy arguments must be in the form SUBSYSTEM.KEY=VALUE
hr: --remove-policy argumenti moraju biti u obliku PODSUSTAV.KLJUČ=VRIJEDNOST

en: --remove-policy values can't start with "!"
hr: --remove-policy vrijednosti ne smiju započeti s uskličnikom (!)

en: Share with host
hr: Dijeli s računalom

en: SHARE
hr: DIJELI

en: Unshare with host
hr: Prekini dijeliti s računalom

en: Expose socket to app
hr: Omogući programu vidjeti utičnicu

en: SOCKET
hr: UTIČNICA

en: Don't expose socket to app
hr: Onemogući programu vidjeti utičnicu

en: Expose device to app
hr: Omogući programu vidjeti uređaj

en: DEVICE
hr: UREĐAJ

en: Don't expose device to app
hr: Onemogući programu vidjeti uređaj

en: DEVICE:CONDITION
hr: UREĐAJ:STANJE

en: Allow feature
hr: Dozvoli funkciju

en: FEATURE
hr: FUNKCIJA

en: Don't allow feature
hr: Nemoj dozvoliti funkciju

en: Expose filesystem to app (:ro for read-only)
hr: Omogući programu vidjeti datotečni sustav (:ro za samo-za-čitanje)

en: FILESYSTEM[:ro]
hr: DATOTEČNI-SUSTAV[:ro]

en: Don't expose filesystem to app
hr: Onemogući programu vidjeti datotečni sustav

en: FILESYSTEM
hr: DATOTEČNI-SUSTAV

en: Set environment variable
hr: Postavi varijablu okruženja

en: VAR=VALUE
hr: VARIJABLA=VRIJEDNOST

en: Read environment variables in env -0 format from FD
hr: Čitaj varijable okruženja u env -0 formatu iz FD-a

en: Remove variable from environment
hr: Ukloni varijablu iz okruženja

en: VAR
hr: VARIJABLA

en: Allow app to own name on the session bus
hr: Dozvoli programu posjedovati ime na busu sesije

en: DBUS_NAME
hr: DBUS_IME

en: Allow app to talk to name on the session bus
hr: Dozvoli programu komunicirati s imenom na busu sesije

en: Don't allow app to talk to name on the session bus
hr: Nemoj dozvoliti programu komunicirati s imenom na busu sesije

en: Allow app to own name on the system bus
hr: Dozvoli programu posjedovati ime na busu sustava

en: Allow app to talk to name on the system bus
hr: Dozvoli programu komunicirati s imenom na busu sustava

en: Don't allow app to talk to name on the system bus
hr: Nemoj dozvoliti programu komunicirati s imenom na busu sustava

en: Add generic policy option
hr: Dodaj opću opciju pravila

en: SUBSYSTEM.KEY=VALUE
hr: PODSUSTAV.KLJUČ=VRIJEDNOST

en: Remove generic policy option
hr: Ukloni opću opciju pravila

en: Add USB device to hidden list
hr: Dodaj USB uređaj u skriveni popis

en: LIST
hr: POPIS

en: FILENAME
hr: IME-DATOTEKE

en: Persist home directory subpath
hr: Neka podstaza osnovnog direktorija postane trajna

note: This is not needed/used anymore, so hidden, but we accept it for backwards compat
en: Don't require a running session (no cgroups creation)
hr: Ne zahtijevaj pokrenutu sesiju (cgroups se ne izrađuje)

en: Configured collection ID ‘%s’ not in summary file
hr: Kongiurirani ID „%s” zbirke, nije u datoteci sažetka

en: Unable to load summary from remote %s: %s
hr: Nije moguće učitati sažetak s udaljenog repozitorija %s: %s

en: No such ref '%s' in remote %s
hr: Nema ovakve reference „%s” u udaljenom repozitoriju %s

en: No summary or Flatpak cache available for remote %s
hr: Nema sažetka ili Flatpak predmemorije za udaljeni repozitorij „%s”

en: Missing xa.data in summary for remote %s
hr: Nedostaje xa.data u sažetku za udaljeni repozitorij „%s”

en: Unsupported summary version %d for remote %s
hr: Nepodržana verzija %d sažetka za udaljeni repozitorij „%s”

en: Remote OCI index has no registry uri
hr: OCI indeks udaljenog repozitorija nema uri registra

en: Couldn't find ref %s in remote %s
hr: Nije moguće pronaći referencu %s u udaljenom repozitoriju %s

en: Configured collection ID ‘%s’ not in binding metadata
hr: Kongiurirani ID „%s” zbirke, nije u metapodacima za povezivanje

en: Couldn't find latest checksum for ref %s in remote %s
hr: Nije moguće pronaći najnoviji kontrolni zbroj za referencu %s u udaljenom repozitoriju %s

en: Commit metadata for %s not matching expected metadata
hr: Metapodaci izmjene za %s ne poklapaju se s očekivanim metapodacima

en: Unable to connect to system bus
hr: Nije moguće povezati se na bus sustava

en: User installation
hr: Korisnička instalacija

en: System (%s) installation
hr: Instalacija sustava (%s)

en: No overrides found for %s
hr: Nema nadjačavanja za %s

en: %s (commit %s) not installed
hr: %s (izmjena %s) nije instalirano

en: Error parsing system flatpakrepo file for %s: %s
hr: Greška prilikom obrade sustavske datoteke flatpak repozitorija %s: %s

en: While opening repository %s:
hr: Prilikom otvaranja repozitorija %s:

en: The config key %s is not set
hr: Konfiguracijski ključ %s nije postavljen

en: No current %s pattern matching %s
hr: Nijedan se trenutačni uzorak %s ne poklapa s %s

en: No appstream commit to deploy
hr: Nema appstream izmjene za implementiranje

en: Can't pull from untrusted non-gpg verified remote
hr: Nije moguće povući s nepouzdanog ne-gpg provjerenog udaljenog repozitorija

en: Extra data not supported for non-gpg-verified local system installs
hr: Dodatni podaci nisu podržani za ne-gpg provjerene lokalne sustavske instalacije

en: Invalid checksum for extra data uri %s
hr: Neispravan kontrolni zbroj za uri dodatnih podataka %s

en: Empty name for extra data uri %s
hr: Prazno ime za uri dodatnih podataka %s

en: Unsupported extra data uri %s
hr: URI nepodržanih dodatnih podataka %s

en: Failed to load local extra-data %s: %s
hr: Neuspjelo učitavanje lokalnih extra-data (dodatnih podataka) %s: %s

en: Wrong size for extra-data %s
hr: Kriva veličina za extra-data %s

en: While downloading %s:
hr: Prilikom preuzimanja %s:

en: Wrong size for extra data %s
hr: Kriva veličina za dodatne podatke %s

en: Invalid checksum for extra data %s
hr: Neispravan kontrolni zbroj za dodatne podatke %s

en: While pulling %s from remote %s:
hr: Prilikom povlačenja %s s udaljenog repozitorija %s:

en: GPG signatures found, but none are in trusted keyring
hr: GPG potpisi su pronađeni, ali niti jedan se ne nalazi u pouzdanom privjesku za ključeve

en: Commit for ‘%s’ has no ref binding
hr: Izmjena za „%s” nema povezivanje s referencom

en: Commit for ‘%s’ is not in expected bound refs: %s
hr: Izmjena za „%s” nije u očekivanoj povezanoj referenci: %s

en: Only applications can be made current
hr: Samo se programi mogu izraditi kao trenutačni

en: Not enough memory
hr: Nedovoljno memorije

en: Failed to read from exported file
hr: Neuspjelo čitanje iz izvezene datoteke

en: Error reading mimetype xml file
hr: Greška pri čitanju mimetype xml datoteke

en: Invalid mimetype xml file
hr: Neispravni mimetype xml datoteke

en: D-Bus service file '%s' has wrong name
hr: Datoteka „%s” D-Bus usluge ima krivo ime

en: Invalid Exec argument %s
hr: Neispravni Exec argument %s

en: While getting detached metadata:
hr: Prilikom dohvaćanja nespojenih metapodataka:

en: Extra data missing in detached metadata
hr: Dodatni podaci nedostaju u odspojenim metapodacima

en: While creating extradir:
hr: Prilikom stvaranja dodatnog direktorija:

en: Invalid checksum for extra data
hr: Neispravan kontrolni zbroj za dodatne podatke

en: Wrong size for extra data
hr: Kriva veličina za dodatne podatke

en: While writing extra data file '%s':
hr: Prilikom pisanja datoteke dodatnih podataka „%s”:

en: Extra data %s missing in detached metadata
hr: Dodatni podaci %s nedostaju u odspojenim metapodacima

en: apply_extra script failed, exit status %d
hr: apply_extra skripta neuspjela, stanje izlaza %d

note: Translators: The placeholder is for an app ref.
en: Installing %s is not allowed by the policy set by your administrator
hr: Instaliranje programa %s nije dozvoljeno na osnovi administratorskih pravila

en: While trying to resolve ref %s:
hr: Prilikom pokušaja rješavanja referene %s:

en: %s is not available
hr: %s nije dostupan

en: %s commit %s already installed
hr: %s izmjena %s već instalirano

en: Can't create deploy directory
hr: Nije moguće stvoriti direktorij za implementaciju

en: Failed to read commit %s:
hr: Neuspjelo čitanje izmjene %s:

en: While trying to checkout %s into %s:
hr: Prilikom pokušaja mijenjanja %s u %s:

en: While trying to checkout metadata subpath:
hr: Prilikom pokušaja mijenjanja podstaze metapodataka:

en: While trying to checkout subpath ‘%s’:
hr: Prilikom pokušaja mijenjanja podstaze „%s”:

en: While trying to remove existing extra dir:
hr: Prilikom pokušaja uklanjanja postojećeg dodatnog direktorija:

en: While trying to apply extra data:
hr: Prilikom pokušaja primjenjivanja dodatnih podataka:

en: Invalid commit ref %s:
hr: Neispravna referenca izmjene %s:

en: Deployed ref %s does not match commit (%s)
hr: Implementirana referenca %s ne se poklapa s izmjenom (%s)

en: Deployed ref %s branch does not match commit (%s)
hr: Grana implementirane reference %s ne se poklapa s izmjenom (%s)

en: %s branch %s already installed
hr: %s grana %s već instalirano

en: Could not unmount revokefs-fuse filesystem at %s:
hr: Nije bilo moguće odspojiti datotečni sustav revokefs-fuse na %s:

en: This version of %s is already installed
hr: Ova %s verzija je već instalirana

en: Can't change remote during bundle install
hr: Nije moguće promijeniti udaljeni repozitorij tijekom instaliranja paketa

en: Can't update to a specific commit without root permissions
hr: Nije moguće aktualizirati određenu izmjenu bez administratorskih dozvola

en: Can't remove %s, it is needed for: %s
hr: Nije moguće ukloniti %s, mora postojati za: %s

en: %s branch %s is not installed
hr: %s grana %s nije instalirano

en: %s commit %s not installed
hr: %s izmjena %s nije instalirano

en: Pruning repo failed: %s
hr: Odrezivanje repozitorija neuspjelo: %s

en: Failed to load filter '%s'
hr: Neuspjelo učitavanje filtra „%s”

en: Failed to parse filter '%s'
hr: Neuspjela obrada filtra „%s”

en: Failed to write summary cache:
hr: Neuspjelo zapisivanje predmemorije sažetka:

en: No oci summary cached for remote '%s'
hr: Nema oci sažetka u predmemoriji za udaljeni repozitorij „%s”

en: No cached summary for remote '%s'
hr: Nema predmemoriranog sažetka za udaljeni repozitorij „%s”

en: Invalid checksum for indexed summary %s read from %s
hr: Neispravan kontrolni zbroj za indeksirani sažetak %s učitan od %s

en: Remote listing for %s not available; server has no summary file. Check the URL passed to remote-add was valid.
hr: Popis za %s na udaljenom repozitoriju nije dostupan: poslužitelj nema datoteku sažetka. Provjeri ispravnost URL-a za remote-add.

en: Invalid checksum for indexed summary %s for remote '%s'
hr: Neispravan kontrolni zbroj za indeksirani sažetak %s za udaljeni repozitorij „%s”

en: Multiple branches available for %s, you must specify one of:
hr: Dostupne su višestruke grane za %s, moraš odrediti jednu od:

en: Nothing matches %s
hr: Ništa se ne poklapa s %s

en: Can't find ref %s%s%s%s%s
hr: Nije moguće naći referencu %s%s%s%s%s

en: Error searching remote %s: %s
hr: Greška pri traženju udaljenog repozitorija %s: %s

en: Error searching local repository: %s
hr: Greška pri traženju lokalnog repozitorija: %s

en: %s/%s/%s not installed
hr: %s/%s/%s nije instalirano

en: Could not find installation %s
hr: Nije bilo moguće naći instalaciju %s

en: Invalid file format, no %s group
hr: Neispravan datotečni format, nema %s grupe

en: Invalid version %s, only 1 supported
hr: Neispravna verzija %s, podržava se samo 1

en: Invalid file format, no %s specified
hr: Neispravan datotečni format, %s nije određen

note: Check some minimal size so we don't get crap
en: Invalid file format, gpg key invalid
hr: Neispravan datotečni format, gpg ključ neispravan

en: Collection ID requires GPG key to be provided
hr: ID zbirke zahtijeva GPG ključ

en: Runtime %s, branch %s is already installed
hr: Okruženje %s, grana %s je već instalirano

en: App %s, branch %s is already installed
hr: Program %s, grana %s je već instaliran

en: Can't remove remote '%s' with installed ref %s (at least)
hr: Nije moguće ukloniti udaljeni repozitorij „%s” s instaliranom referencom %s (barem)

en: Invalid character '/' in remote name: %s
hr: Neispravan znak „/” u imenu udaljenog repozitorija: %s

en: No configuration for remote %s specified
hr: Nijedna konfiguracija za udaljeni repozitorij %s nije određena

en: Skipping deletion of mirror ref (%s, %s)…
hr: Preskače se brisanje reference zrcaljenog repozitorija (%s, %s) …

en: An absolute path is required
hr: Potrebna je apsolutna putanja

en: Unable to open path "%s": %s
hr: Nije moguće otvoriti putanju „%s“: %s

en: Unable to get file type of "%s": %s
hr: Nije moguće dobiti vrstu datoteke od „%s“: %s

en: Path "%s" is reserved by Flatpak
hr: Putanja „%s“ je rezervirana od Flatpaka

en: Empty string is not a number
hr: Prazan znakovni niz nije broj

en: “%s” is not an unsigned number
hr: „%s” nije nedodijeljeni broj

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
hr: Broj „%s” je izvan granica [%s, %s]

en: Image is not a manifest
hr: Slika nije manifest

en: Ref '%s' not found in registry
hr: Referenca „%s” nije pronađena u registru

en: Multiple images in registry, specify a ref with --ref
hr: Višestruke slike u registru, odredi referencu pomoću --ref

en: Ref %s not installed
hr: Referenca „%s” nije instalirana

en: App %s not installed
hr: Program %s nije instaliran

en: Remote '%s' already exists
hr: Udaljeni repozitorij „%s” već postoji

en: As requested, %s was only pulled, but not installed
hr: Kako je zatraženo, %s je samo povučen, ali nije instaliran

en: Unable to create directory %s
hr: Nije moguće stvoriti direktorij %s

en: Unable to lock %s
hr: Nije moguće zaključati %s

en: Unable to create temporary directory in %s
hr: Nije moguće stvoriti privremeni direktorij u %s

en: Unable to create file %s
hr: Nije moguće stvoriti datoteku %s

en: Unable to update symbolic link %s/%s
hr: Nije moguće aktualizirati simbolsku poveznicu %s/%s

en: Only Bearer authentication supported
hr: Podržava se samo Bearer autentifikacija

en: Only realm in authentication request
hr: Samo domena u zahtjevu autentifikacije

en: Invalid realm in authentication request
hr: Neispravna domena u zahtjevu autentifikacije

en: Authorization failed: %s
hr: Autorizacija je neuspjela: %s

en: Authorization failed
hr: Autorizacija je neuspjela

en: Unexpected response status %d when requesting token: %s
hr: Neočekivano stanje odgovora %d prilikom traženjenja tokena: %s

en: Invalid authentication request response
hr: Neispravan odgovor na zahtjev autentifikacije

en: Invalid delta file format
hr: Neispravan datotečni format delta

en: Invalid OCI image config
hr: Neispravna konfiguracija OCI slike

en: Wrong layer checksum, expected %s, was %s
hr: Krivi kontrolni zbroj sloja, očekivan %s, dobiven %s

en: No ref specified for OCI image %s
hr: Nema određene reference za OCI sliku %s

en: Wrong ref (%s) specified for OCI image %s, expected %s
hr: Kriva referenca (%s) je određena za OCI sliku %s, očekuje se %s

en: Downloading metadata: %u/(estimating) %s
hr: Preuzimanje metapodataka: %u/(otprilike) %s

en: Downloading: %s/%s
hr: Preuzimanje: %s/%s

en: Downloading extra data: %s/%s
hr: Preuzimanje dodatnih podataka: %s/%s

en: Downloading files: %d/%d %s
hr: Preuzimanje datoteka: %d/%d %s

en: Name can't be empty
hr: Ime ne može biti prazno

en: Name can't be longer than 255 characters
hr: Ime ne može sadržati više od 255 znakova

en: Name can't start with a period
hr: Ime ne može započeti s točkom

en: Name can't start with %c
hr: Ime ne može započeti s %c

en: Name can't end with a period
hr: Ime ne može završiti s točkom

en: Only last name segment can contain -
hr: Samo segment prezimena smije sadržati crticu (-)

en: Name segment can't start with %c
hr: Segment imena ne može započeti s %c

en: Name can't contain %c
hr: Ime ne može sadržati %c

en: Names must contain at least 2 periods
hr: Imena moraju sadržati barem dvije točke

en: Arch can't be empty
hr: Arhitektura ne može biti prazna

en: Arch can't contain %c
hr: Arhitektura ne može sadržati %c

en: Branch can't be empty
hr: Grana ne može biti prazna

en: Branch can't start with %c
hr: Grana ne može započeti s %c

en: Branch can't contain %c
hr: Grana ne može sadržati %c

en: Ref too long
hr: Referenca predugačka

en: Invalid remote name
hr: Neispravno ime udaljenog repozitorija

en: %s is not application or runtime
hr: %s nije program ili okruženje

en: Wrong number of components in %s
hr: Krivi broj komponenata u %s

en: Invalid name %.*s: %s
hr: Neispravno ime %.*s: %s

en: Invalid arch: %.*s: %s
hr: Neispravna arhitektura: %.*s: %s

en: Invalid name %s: %s
hr: Neispravno ime %s: %s

en: Invalid arch: %s: %s
hr: Neispravna arhitektura: %s: %s

en: Invalid branch: %s: %s
hr: Neispravna grana: %s: %s

en: Wrong number of components in partial ref %s
hr: Krivi broj komponenata u djelomičnoj referenci %s

en:  development platform
hr:  platforma za razvoj

en:  platform
hr:  platforma

en:  application base
hr:  osnova programa

en:  debug symbols
hr:  ispravljanje simbola

en:  sourcecode
hr:  izvorni kod

en:  translations
hr:  prijevodi

en:  docs
hr:  dokumenti

en: Invalid id %s: %s
hr: Neispravni ID %s: %s

en: Bad remote name: %s
hr: Neispravno ime repozitorija: %s

en: GPG verification must be enabled when a collection ID is set
hr: GPG provjera mora biti aktivirana, kad se postavlja ID oznaka zbirke

en: No extra data sources
hr: Nema izvora dodatnih dodataka

en: Invalid %s: Missing group ‘%s’
hr: Neispravno %s: Nedostaje grupa „%s”

en: Invalid %s: Missing key ‘%s’
hr: Neispravno %s: Nedostaje ključ „%s”

en: Invalid gpg key
hr: Neispravnan gpg ključ

en: Error copying 64x64 icon for component %s: %s
hr: Greška pri kopiranju ikone 64 × 64 za komponentu %s: %s

en: Error copying 128x128 icon for component %s: %s
hr: Greška pri kopiranju ikone 128 × 128 za komponentu %s: %s

en: %s is end-of-life, ignoring for appstream
hr: %s je kraj-života, zanemaruje se za appstream

en: No appstream data for %s: %s
hr: Nema appstream podataka za %s: %s

en: Invalid bundle, no ref in metadata
hr: Neispravan paket, nema reference u metapodacima

en: Collection ‘%s’ of bundle doesn’t match collection ‘%s’ of remote
hr: Zbirka „%s” paketa ne se poklapa sa zbirkom „%s” udaljenog repozitorija

en: Metadata in header and app are inconsistent
hr: Metapodaci u zaglavlju i programu su nedosljedni

en: No systemd user session available, cgroups not available
hr: Nema korisničke sesije systemd, cgroups nije dostupno

en: Unable to allocate instance id
hr: Nije moguće alocirati id instance

en: Failed to open flatpak-info file: %s
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke flatpak-info: %s

en: Failed to open bwrapinfo.json file: %s
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke bwrapinfo.json: %s

en: Failed to write to instance id fd: %s
hr: Neuspjelo zapisivanje ID-u instance fd: %s

en: Initialize seccomp failed
hr: Inicijaliziraj seccomp neuspjelo

en: Failed to add architecture to seccomp filter: %s
hr: Neuspjelo dodavanje arhitekture seccomp filtru: %s

en: Failed to add multiarch architecture to seccomp filter: %s
hr: Neuspjelo dodavanje arhitekture višestrukih arhitektura seccomp filtru: %s

en: Failed to block syscall %d: %s
hr: Neuspjelo blokiranje syscall %d: %s

en: Failed to export bpf: %s
hr: Neuspio bdf izvoz: %s

en: Failed to open ‘%s’
hr: Neuspjelo otvaranje „%s”

en: ldconfig failed, exit status %d
hr: ldconfig neuspjelo, stanje izlaza %d

en: Can't open generated ld.so.cache
hr: Nije moguće otvoriti generirani ld.so.cache

note: Translators: The placeholder is for an app ref.
en: Running %s is not allowed by the policy set by your administrator
hr: Pokretanje programa %s nije dozvoljeno na osnovi administratorskih pravila

en: Failed to migrate from %s: %s
hr: Neuspjelo migriranje iz %s: %s

en: Failed to migrate old app data directory %s to new name %s: %s
hr: Neuspjelo migriranje starog direktorija za podatke programa %s u novo ime %s: %s

en: Failed to create symlink while migrating %s: %s
hr: Neuspjelo stvaranje simboličke veze (symlink) prilikom migriranja %s: %s

en: Failed to open app info file
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke s informacijama o programu

en: Unable to create sync pipe
hr: Nije moguće stvoriti pipe za sinkronizaciju

en: Failed to sync with dbus proxy
hr: Neuspjela sinkronizacija s dbus proxijem

en: Warning: Problem looking for related refs: %s
hr: Upozorenje: Problem u treženju povezanih referenca: %s

en: The application %s requires the runtime %s which was not found
hr: Program %s zahtijeva okruženje %s, koje nije pronađeno

en: The application %s requires the runtime %s which is not installed
hr: Program %s zahtijeva okruženje %s, koje nije instalirano

en: Can't uninstall %s which is needed by %s
hr: Nije moguće deinstalirati %s, što %s zahtijeva

en: Remote %s disabled, ignoring %s update
hr: Udaljeni repozitorij „%s” deaktiviran, zanemaruje se %s aktualiziranje

en: %s is already installed
hr: %s je već instalirano

en: %s is already installed from remote %s
hr: %s je već instalirano s udaljenog repozitorija %s

en: Invalid .flatpakref: %s
hr: Neispravni .flatpakref: %s

en: Warning: Could not mark already installed apps as preinstalled
hr: Upozorenje: nije bilo moguće označiti već instalirane aplikacije kao unaprijed instalirane

en: Error updating remote metadata for '%s': %s
hr: Greška pri aktualiziranju metapodataka udaljenog repozitorija za „%s”: %s

en: Warning: Treating remote fetch error as non-fatal since %s is already installed: %s
hr: Upozorenje: Obradi greške u preuzimanju izmjena kao nekritične, budući da je %s već instaliran: %s

en: No authenticator installed for remote '%s'
hr: Nijedan autentifikator nije instaliran za udaljeni repozitorij „%s”

en: Failed to get tokens for ref: %s
hr: Neuspjelo dobavljanje tokena za referencu: %s

en: Failed to get tokens for ref
hr: Neuspjelo dobavljanje tokena za referencu

en: any remote
hr: bilo koji udaljeni uređaj

en: Flatpakrepo URL %s not file, HTTP or HTTPS
hr: URL %s Flatpak repozitorija nije datoteka, HTTP ili HTTPS

en: Can't load dependent file %s:
hr: Nije moguće učitati ovisnu datoteku %s:

en: Invalid .flatpakrepo: %s
hr: Neispravni .flatpakrepo: %s

en: Transaction already executed
hr: Transakcija je već izvršena

en: Refusing to operate on a user installation as root! This can lead to incorrect file ownership and permission errors.
hr: Odbija raditi na korisničkoj instalaciji kao administrator! To može dovesti do krivih vlasništva nad datotekama i do grešaka u dozvolama.

en: Aborted by user
hr: Prekinuto od korisnika

en: Skipping %s due to previous error
hr: %s se preskače zbog prethodne greške

en: Aborted due to failure (%s)
hr: Prekinuto zbog greške (%s)

en: Invalid %-encoding in URI
hr: Neispravno %-enkodiranje u URI-ju

en: Illegal character in URI
hr: Neisravni znak u URI-ju

en: Non-UTF-8 characters in URI
hr: Znakovi koji nisu UTF-8 u URI-ju

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
hr: Neispravna IPv6 adresa „%.*s“ u URI-ju

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
hr: Neisravno kodirana IP adresa „%.*s“ u URI-ju

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
hr: URI nije apsolutan i nije naveden osnovni URI

en: Invalid USB class
hr: Neispravna USB klasa

en: Invalid USB subclass
hr: Neispravna USB podklasa

en: Glob can't match apps
hr: Globalna naredba ne može usporediti aplikacije

en: Empty glob
hr: Prazna globalna naredba

en: Too many segments in glob
hr: Previše segmenata u globalnoj naredbi

en: Invalid glob character '%c'
hr: Neispravan znak „%c” u globalnoj naredbi

en: Missing glob on line %d
hr: Nedostaje globalna naredba u %d. retku

en: Trailing text on line %d
hr: Dodatni tekst u %d. retku

en: on line %d
hr: u %d. retku

en: Unexpected word '%s' on line %d
hr: Neočekivana riječ „%s” u %d. retku

en: Invalid require-flatpak argument %s
hr: Neispravni require-flatpak argument %s

en: %s needs a later flatpak version (%s)
hr: %s treba noviju flatpak verziju (%s)

en: Not a oci remote, missing summary.xa.oci-repository
hr: Nije udaljeni OCI, nedostaje summary.xa.oci-repository

en: Not a OCI remote
hr: Nije udaljeni OCI

en: Invalid token
hr: Neispravan token

en: No portal support found
hr: Nema podrške za portal

en: Deny
hr: Odbij

en: Update
hr: Aktualiziraj

en: Update %s?
hr: Aktualizirati %s?

en: The application wants to update itself.
hr: Program se želi aktualizirati.

en: Update access can be changed any time from the privacy settings.
hr: Pristup aktualiziranju je uvijek moguće promijeniti u postavkama privatnosti.

en: Application update not allowed
hr: Aktualiziranje programa nije dozvoljeno

en: Self update not supported, new version requires new permissions
hr: Samoauktualiziranje nije podržano, za novu verziju su potrebne nove dozvole

en: Update ended unexpectedly
hr: Aktualiziranje je neočekivano prekinuto

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to install without authenticating.
en: Install signed application
hr: Instaliraj potpisani program

en: Authentication is required to install software
hr: Potrebna je autentifikacija za instaliranje softvera

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to install without authenticating.
en: Install signed runtime
hr: Instaliraj potpisano okruženje

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update an app as the commit will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update signed application
hr: Aktualiziraj potpisani program

en: Authentication is required to update software
hr: Potrebna je autentifikacija za aktualiziranje softvera

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update a runtime as the commit will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update signed runtime
hr: Aktualiziraj potpisano okruženje

note: SECURITY: - Normal users do not need authentication to update metadata from signed repositories.
en: Update remote metadata
hr: Aktualiziraj metapodatke udaljenog repozitorija

en: Authentication is required to update remote info
hr: Potrebna je autentifikacija za aktualiziranje podataka udaljenog repozitorija

note: SECURITY: - Normal users do not need authentication to modify the OSTree repository - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to modify repos without authenticating.
en: Update system repository
hr: Aktualiziraj repozitorij sustava

en: Authentication is required to modify a system repository
hr: Potrebna je autentifikacija za mijenjanje repozitorija sustava

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide.
en: Install bundle
hr: Instaliraj paket

en: Authentication is required to install software from $(path)
hr: Potrebna je autentifikacija za instaliranje softvera iz $(path)

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to uninstall software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to uninstall without authenticating.
en: Uninstall runtime
hr: Deinstaliraj okruženje

en: Authentication is required to uninstall software
hr: Potrebna je autentifikacija za deinstaliranje softvera

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to uninstall software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to uninstall without authenticating.
en: Uninstall app
hr: Deinstaliraj program

en: Authentication is required to uninstall $(ref)
hr: Potrebna je autentifikacija za deinstaliranje $(ref)

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to configure system-wide software repositories.
en: Configure Remote
hr: Konfiguriraj udaljeni repozitorij

en: Authentication is required to configure software repositories
hr: Potrebna je autentifikacija za konfiguriranje repozitorija softvera

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to configure the system-wide Flatpak installation.
en: Configure
hr: Konfiguriraj

en: Authentication is required to configure software installation
hr: Potrebna je autentifikacija za konfiguriranje instalacije softvera

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update appstream data as it will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update appstream
hr: Aktualiziraj podatke programa

en: Authentication is required to update information about software
hr: Potrebna je autentifikacija za aktualiziranje podataka o softveru

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update metadata as it will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update metadata
hr: Aktualiziraj metapodatke

en: Authentication is required to update metadata
hr: Potrebna je autentifikacija za aktualiziranje metapodataka

note: SECURITY: - Authorisation to actually install software is controlled by org.freedesktop.Flatpak.app-install. - This action is checked after app-install, as it can only be done once the app’s data (including its content rating) has been downloaded. - This action is checked to see if the installation 
en: Override parental controls for installs
hr: Isključi roditeljski nadzor za instaliranja

en: Authentication is required to install software which is restricted by your parental controls policy
hr: Potrebna je autentifikacija za instaliranje softvera, koja je ograničena tvojim pravilima roditeljskog nadzora

note: SECURITY: - This is like org.freedesktop.Flatpak.override-parental-controls, but it’s queried for app updates, whereas the former is queried for app installs. - As with the above action, this one is only queried if org.freedesktop.Flatpak.app-update has allowed the app update, and only if the app be
en: Override parental controls for updates
hr: Isključi roditeljski nadzor za aktualiziranja

en: Authentication is required to update software which is restricted by your parental controls policy
hr: Za instaliranje softvera je potrebna autentifikacija, koja je ograničena tvojim pravilima roditeljskog nadzora
