flatpak master - en to eo translation catalogue (1206 entries)

en: Export runtime instead of app
eo: Eksporti rultempon anstataŭ aplikaĵon

en: Arch to bundle for
eo: Arko al pakaĵo por

en: URL for repo
eo: URL por repo

en: URL for runtime flatpakrepo file
eo: URL por rultempa flatpakrepo-dosiero

en: Add GPG key from FILE (- for stdin)
eo: Aldoni GPG-ŝlosilon el DOSIERO (- por stdin)

en: FILE
eo: DOSIERO

en: GPG Key ID to sign the OCI image with
eo: GPG Key ID por subskribi la OCI-bildon per

en: GPG Homedir to use when looking for keyrings
eo: GPG Homedir por uzi kiam vi serĉas ŝlosilringojn

en: OSTree commit to create a delta bundle from
eo: OSTree kompromitas krei deltan pakaĵon el

en: Export oci image instead of flatpak bundle
eo: Eksporti oci-bildon anstataŭ flatpak-faskon

en: How to compress OCI image layers (default: gzip)
eo: Kiel kunpremi OCI-bildtavolojn (defaŭlte: gzip)

en: LOCATION FILENAME NAME [BRANCH] - Create a single file bundle from a local repository
eo: LOKO DOSIERONOMO [BRANĈO] - Krei ununuran dosierpakaĵon el loka deponejo

en: LOCATION, FILENAME and NAME must be specified
eo: LOKO, FILENAME kaj NAME devas esti specifitaj

en: Too many arguments
eo: Tro da argumentoj

en: '%s' is not a valid repository
eo: '%s' ne estas valida deponejo

en: '%s' is not a valid repository:
eo: '%s' ne estas valida deponejo:

en: '%s' is not a valid name: %s
eo: '%s' ne estas valida nomo: %s

en: '%s' is not a valid branch name: %s
eo: '%s' ne estas valida filionomo: %s

en: '%s' is not a valid filename
eo: '%s' ne estas valida dosiernomo

en: --oci-layer-compress value must be gzip or zstd
eo: --oci-layer-compress valoro devas esti gzip aŭ zstd

en: Use Platform runtime rather than Sdk
eo: Uzi la rultempon de Platformo anstataŭ Sdk

en: Make destination readonly
eo: Fari celon nur legebla

en: Add bind mount
eo: Aldoni bind-monton

en: Start build in this directory
eo: Komenci konstrui en ĉi tiu dosierujo

en: Where to look for custom sdk dir (defaults to 'usr')
eo: Kie serĉi kutiman sdk-diraĵon (defaŭlte al 'usr')

en: Use alternative file for the metadata
eo: Uzi alternativan dosieron por la metadatumoj

en: Kill processes when the parent process dies
eo: Mortigi procezojn kiam la gepatra procezo mortas

en: Export application homedir directory to build
eo: Elporti aplikaĵon homedir-dosierujon por konstrui

en: Log session bus calls
eo: Ensaluti sesiajn busvokojn

en: Log system bus calls
eo: Ensaluti sistemajn busalvokojn

en: DIRECTORY [COMMAND [ARGUMENT…]] - Build in directory
eo: DIRECTORY [KOMANDO [ARGUMENTO...]] - Konstrui en dosierujo

en: DIRECTORY must be specified
eo: DIRECTORY devas esti specifita

en: Build directory %s not initialized, use flatpak build-init
eo: Konstrua dosierujo %s ne pravigita, uzi flatpak build-init

en: metadata invalid, not application or runtime
eo: metadatenoj nevalidaj, ne aplikaĵo aŭ rultempo

en: No extension point matching %s in %s
eo: Neniu etendpunkto kongrua kun %s en %s

en: Missing '=' in bind mount option '%s'
eo: Mankas '=' en bind munta opcio '%s'

en: Unable to start app
eo: Ne eblas lanĉi la apon

en: Source repo dir
eo: Font-repo dir

en: Source repo ref
eo: Fonta deponejo ref

en: One line subject
eo: Unulinia temo

en: Full description
eo: Plena priskribo

en: Update the appstream branch
eo: Ĝisdatigi la branĉon de appstream

en: Don't update the summary
eo: Ne ĝisdatigi la resumon

en: GPG Key ID to sign the commit with
eo: GPG-Ŝlosila ID por subskribi la kompromison

en: Mark build as end-of-life
eo: Marki konstruon kiel finon de vivo

en: Mark refs matching the OLDID prefix as end-of-life, to be replaced with the given NEWID
eo: Marki refs kongruantajn la OLDID-prefikson kiel finon de vivo, por esti anstataŭigitaj per la donita NEWID

en: OLDID=NEWID
eo: OLDID=NOVA

en: Set type of token needed to install this commit
eo: Agordi tipon de ĵetono necesa por instali ĉi tiun kommit

en: VAL
eo: VALUE

en: Override the timestamp of the commit (NOW for current time)
eo: Anstataŭigi la tempomarkon de la transdono (NUN por la nuna tempo)

en: Don't generate a summary index
eo: Ne ĝisdatigi la resumon

en: DST-REPO [DST-REF…] - Make a new commit from existing commits
eo: DST-REPO [DST-REF...] - Fari novan kommit el ekzistantaj kommits

en: DST-REPO must be specified
eo: DST-REPO devas esti specifita

en: If --src-repo is not specified, exactly one destination ref must be specified
eo: Se --src-repo ne estas specifita, precize unu celreferenco devas esti specifita

en: If --src-ref is specified, exactly one destination ref must be specified
eo: Se --src-ref estas specifita, precize unu celref devas esti specifita

en: Either --src-repo or --src-ref must be specified
eo: Aŭ --src-repo aŭ --src-ref devas esti specifitaj.

en: Invalid argument format of use  --end-of-life-rebase=OLDID=NEWID
eo: Nevalida argumentformato de uzo --end-of-life-rebase=OLDID=NEWID

en: Invalid name %s in --end-of-life-rebase
eo: Nevalida nomo %s en --end-of-life-rebase

en: Could not parse '%s'
eo: Ne eblis analizi '%s'

en: Can't commit from partial source commit
eo: Ne povas fari de parta fonto.

en: %s: no change
eo: %s: neniu ŝanĝo

en: Architecture to export for (must be host compatible)
eo: Arkitekturo por eksporti (devas esti gastiganto kongrua)

en: Commit runtime (/usr), not /app
eo: Fari rultempon (/usr), ne /app

en: Use alternative directory for the files
eo: Uzi alternativan dosierujon por la dosieroj

en: Files to exclude
eo: Dosieroj por ekskludi

en: Excluded files to include
eo: Ekskluditaj dosieroj por inkluzivi

en: Mark build as end-of-life, to be replaced with the given ID
eo: Marki konstruaĵon kiel finon de vivo, por esti anstataŭigita per la donita identigilo

en: Override the timestamp of the commit
eo: Anstataŭigi la tempomarkon de la kommit

en: Collection ID
eo: Kolekta ID

en: WARNING: Error running desktop-file-validate: %s
eo: AVERTO: Eraro pri funkciado de desktop-file-validate: %s

en: WARNING: Error reading from desktop-file-validate: %s
eo: AVERTO: Eraro legante el desktop-file-validate: %s

en: WARNING: Failed to validate desktop file %s: %s
eo: AVERTO: Malsukcesis validigi labortablan dosieron %s: %s

en: WARNING: Can't find Exec key in %s: %s
eo: AVERTO: Ne povas trovi Exec-ŝlosilon en %s: %s

en: WARNING: Binary not found for Exec line in %s: %s
eo: AVERTO: Binaro ne trovita por Exec-linio en %s: %s

en: WARNING: Icon not matching app id in %s: %s
eo: AVERTO: Ikono ne kongruas kun la idilo de la aplikaĵo en %s: %s

en: WARNING: Icon referenced in desktop file but not exported: %s
eo: AVERTO: Ikono referencita en labortabla dosiero sed ne eksportita: %s

en: Invalid uri type %s, only http/https supported
eo: Nevalida uri-tipo %s, nur http/https subtenata

en: Unable to find basename in %s, specify a name explicitly
eo: Ne eblas trovi baznomon en %s, specifi nomon eksplicite

en: No slashes allowed in extra data name
eo: Neniuj oblikvoj permesitaj en kroma datuma nomo

en: Invalid format for sha256 checksum: '%s'
eo: Nevalida formato por sha256-kontrolsumo: '%s'

en: Extra data sizes of zero not supported
eo: Kromaj datumgrandoj de nulo ne subtenataj

en: LOCATION DIRECTORY [BRANCH] - Create a repository from a build directory
eo: LOKA DOSIERO [BRANĈO] - Krei deponejon el konstrua dosierujo

en: LOCATION and DIRECTORY must be specified
eo: LOKO kaj ADRESARO devas esti precizigitaj

en: ‘%s’ is not a valid collection ID: %s
eo: ‘%s’ ne estas valida kolekto ID: %s

en: No name specified in the metadata
eo: Neniu nomo specifita en la metadatenoj

en: Commit: %s
eo: Faru: %s

en: Metadata Total: %u
eo: Sumo de metadatumoj: %u

en: Metadata Written: %u
eo: Metadatumoj Skribita: %u

en: Content Total: %u
eo: Enhavo Sumo: %u

en: Content Written: %u
eo: Enhavo Skribita: %u

en: Content Bytes Written:
eo: Enhavaj bajtoj skribitaj:

en: Command to set
eo: Komando por agordi

en: Flatpak version to require
eo: Flatpak-versio por postuli

en: Don't process exports
eo: Ne prilabori eksportaĵojn

en: Extra data info
eo: Kromaj datumoj informoj

en: Add extension point info
eo: Aldoni informojn pri etendpunkto

en: NAME=VARIABLE[=VALUE]
eo: NOMO=VARIABLE[=VALO]

en: Remove extension point info
eo: Forigi informojn pri etendpunkto

en: Set extension priority (only for extensions)
eo: Agordi etendan prioritaton (nur por etendaĵoj)

en: Change the sdk used for the app
eo: Ŝanĝi la sdk uzatan por la programo

en: Change the runtime used for the app
eo: Ŝanĝi la rultempon uzatan por la programo

en: Set generic metadata option
eo: Agordi ĝeneralajn metadatumojn

en: GROUP=KEY[=VALUE]
eo: GRUPO=ŝlosilo[=VALO]

en: Don't inherit permissions from runtime
eo: Ne heredi permesojn de rultempo

en: Not exporting %s, wrong extension
eo: Ne eksportante %s, malĝusta etendo

en: Not exporting %s, non-allowed export filename
eo: Ne eksportante %s, nepermesata eksporta dosiernomo

en: Exporting %s
eo: Eksportante %s

en: More than one executable found
eo: Pli ol unu ekzekutebla trovita

en: Using %s as command
eo: Uzante %s kiel komandon

en: No executable found
eo: Neniu ekzekutebla trovita

en: Invalid --require-version argument: %s
eo: Nevalida --require-version argumento: %s

en: Too few elements in --extra-data argument %s
eo: Tro malmultaj elementoj en --extra-data argumento %s

en: Too few elements in --metadata argument %s, format should be GROUP=KEY[=VALUE]]
eo: Tro malmultaj elementoj en --metadata argumento %s, formato devus esti GROUP=KEY[=VALUE]]

en: Too few elements in --extension argument %s, format should be NAME=VAR[=VALUE]
eo: Tro malmultaj elementoj en --extension argumento %s, formato devus esti NAME=VAR[=VALUE]

en: Invalid extension name %s
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: DIRECTORY - Finalize a build directory
eo: DIRECTORY - Finigi konstruan dosierujon

en: Build directory %s not initialized
eo: Konstrua dosierujo %s ne pravigita

en: Build directory %s already finalized
eo: Konstrua dosierujo %s jam finpretigita

en: Please review the exported files and the metadata
eo: Bonvolu revizii la eksportitajn dosierojn kaj la metadatumojn

en: Override the ref used for the imported bundle
eo: Anstataŭigi la refon uzatan por la enportita pakaĵo

en: Import oci image instead of flatpak bundle
eo: Enporti oci-bildon anstataŭ flatpak-faskon

en: Importing %s (%s)
eo: Enportado de %s (%s)

en: LOCATION FILENAME - Import a file bundle into a local repository
eo: LOCATION FILENAME - Enporti dosierpakaĵon en lokan deponejon

en: LOCATION and FILENAME must be specified
eo: LOCATION kaj FILENAME devas esti specifitaj

en: Arch to use
eo: Arko por uzi

en: Initialize var from named runtime
eo: Inicialigi var de nomita rultempo

en: Initialize apps from named app
eo: Komenci aplikaĵojn de nomita aplikaĵo

en: Specify version for --base
eo: Specifi version por --base

en: Include this base extension
eo: Inkluzivi ĉi tiun bazan etendon

en: Extension tag to use if building extension
eo: Etenda etikedo por uzi se konstruas etendon

en: Initialize /usr with a writable copy of the sdk
eo: Komenci /usr per skribebla kopio de la sdk

en: Specify the build type (app, runtime, extension)
eo: Indiki la konstrutipon (aplikaĵo, rultempo, etendaĵo)

en: Add a tag
eo: Aldoni etikedon

en: Include this sdk extension in /usr
eo: Enmeti ĉi tiun sdk-etendon en /usr

en: Where to store sdk (defaults to 'usr')
eo: Kie stoki sdk (defaŭlte al 'usr')

en: Re-initialize the sdk/var
eo: Rekomencigi la sdk/var

en: Requested extension %s/%s/%s is only partially installed
eo: La petita etendo %s/%s/%s estas nur parte instalita

en: Requested extension %s/%s/%s not installed
eo: Petita etendo %s/%s/%s ne instalita

en: DIRECTORY APPNAME SDK RUNTIME [BRANCH] - Initialize a directory for building
eo: DIRECTORY APPNAME SDK RUNTIME [BRANCH] - Komenci dosierujon por konstruado

en: RUNTIME must be specified
eo: RUNTIME devas esti specifita

en: '%s' is not a valid build type name, use app, runtime or extension
eo: '%s' ne estas valida konstrutipa nomo, uzi apon, rultempon aŭ etendon

en: '%s' is not a valid application name: %s
eo: '%s' ne estas valida aplika nomo: %s

en: Build directory %s already initialized
eo: Konstrua dosierujo %s jam pravigita

en: Arch to install for
eo: Arko por instali

en: Look for runtime with the specified name
eo: Serĉi rultempon kun la specifita nomo

en: LOCATION [ID [BRANCH]] - Sign an application or runtime
eo: LOKO [ID [ID [BRANĈO]] - Subskribi aplikaĵon aŭ rultempon

en: LOCATION must be specified
eo: LOKO devas esti precizigita

en: No gpg key ids specified
eo: Neniuj gpg-ŝlosilidentigiloj specifitaj

en: Redirect this repo to a new URL
eo: Redirektas ĉi tiun deponejon al nova URL

en: A nice name to use for this repository
eo: Bela nomo uzinda por ĉi tiu deponejo

en: A one-line comment for this repository
eo: Unulinia komento por ĉi tiu deponejo

en: A full-paragraph description for this repository
eo: Plena alinea priskribo por ĉi tiu deponejo

en: URL for a website for this repository
eo: URL por retejo por ĉi tiu deponejo

en: URL for an icon for this repository
eo: URL por ikono por ĉi tiu deponejo

en: Default branch to use for this repository
eo: Defaŭlta branĉo uzinda por ĉi tiu deponejo

note: Translators: A sideload is when you install from a local USB drive rather than the Internet.
en: Permanently deploy collection ID to client remote configurations, only for sideload support
eo: Konstante deploji kolekton-identigilon al klientaj foraj agordoj

en: Permanently deploy collection ID to client remote configurations
eo: Konstante deploji kolekton-identigilon al klientaj foraj agordoj

en: Name of authenticator for this repository
eo: URL por ikono por ĉi tiu deponejo

en: Autoinstall authenticator for this repository
eo: URL por ikono por ĉi tiu deponejo

en: Don't autoinstall authenticator for this repository
eo: Defaŭlta branĉo uzinda por ĉi tiu deponejo

en: Authenticator option
eo: Montri eblojn

en: KEY=VALUE
eo: VALUE

en: Import new default GPG public key from FILE
eo: Enporti novan defaŭltan publikan ŝlosilon de GPG el DOSIERO

en: GPG Key ID to sign the summary with
eo: GPG-Ŝlosila ID por subskribi la resumon

en: Generate delta files
eo: Generi deltajn dosierojn

en: Don't update the appstream branch
eo: Ne ĝisdatigi la branĉon de appstream

en: Max parallel jobs when creating deltas (default: NUMCPUs)
eo: Maksimumaj paralelaj laboroj dum kreado de deltoj (defaŭlte: NUMCPUoj)

en: Don't create deltas matching refs
eo: Ne krei deltajn kongruajn referencojn

en: Prune unused objects
eo: Pritondi neuzatajn objektojn

en: Prune but don't actually remove anything
eo: Pritondi sed efektive ne forigi ion ajn

en: Only traverse DEPTH parents for each commit (default: -1=infinite)
eo: Nur trapasi DEPTH-gepatrojn por ĉiu transdono (defaŭlte: -1=senfina)

en: Generating delta: %s (%.10s)
eo: Genera delto: %s (%.10s)

en: Generating delta: %s (%.10s-%.10s)
eo: Genera delto: Z%s (%.10s-%.10s)

en: Failed to generate delta %s (%.10s):
eo: Malsukcesis generi delta %s (%.10s):

en: Failed to generate delta %s (%.10s-%.10s):
eo: Malsukcesis generi delta %s (%.10s-%.10s):

en: LOCATION - Update repository metadata
eo: LOKO - Ĝisdatigi metadatumojn de deponejo

en: Updating appstream branch
eo: Ĝisdatigi filion de appstream

en: Updating summary
eo: Ĝisdatiganta resumon

en: Total objects: %u
eo: Sumaj objektoj: %u

en: No unreachable objects
eo: Neniuj neatingeblaj objektoj

en: Deleted %u objects, %s freed
eo: Forigitaj %u objektoj, %s liberigitaj

en: List configuration keys and values
eo: Listo de agordaj ŝlosiloj kaj valoroj

en: Get configuration for KEY
eo: Akiri agordon por KEY

en: Set configuration for KEY to VALUE
eo: Agordi agordon por KEY al VALUE

en: Unset configuration for KEY
eo: Malŝalti agordon por KEY

en: '%s' does not look like a language/locale code
eo: '%s' ne aspektas kiel lingvokodo

en: '%s' does not look like a language code
eo: '%s' ne aspektas kiel lingvokodo

en: '%s' is not a valid value (use 'true' or 'false')
eo: '%s' ne estas valida deponejo:

en: Unknown configure key '%s'
eo: Nekonata agorda ŝlosilo '%s'

en: Too many arguments for --list
eo: Tro da argumentoj por --list

en: You must specify KEY
eo: Vi devas specifi KEY

en: Too many arguments for --get
eo: Tro da argumentoj por --get

en: You must specify KEY and VALUE
eo: Vi devas specifi KEY kaj VALUE

en: Too many arguments for --set
eo: Tro da argumentoj por --set

en: Too many arguments for --unset
eo: Tro da argumentoj por --unset

en: [KEY [VALUE]] - Manage configuration
eo: [KEY [VALUE]] - Administri agordon

en: Can only use one of --list, --get, --set or --unset
eo: Povas uzi nur unu el --list, --get, --set aŭ --unset

en: Must specify one of --list, --get, --set or --unset
eo: Devas specifi unu el --list, --get, --set aŭ --unset

en: Look for app with the specified name
eo: Serĉi apon kun la specifita nomo

en: Arch to copy
eo: Arko por kopii

en: Allow partial commits in the created repo
eo: Permesi partajn komitojn en la kreita deponejo

en: Warning: Related ref ‘%s’ is partially installed. Use --allow-partial to suppress this message.
eo: Averto: Forlasante rilatan ref '%s' ĉar ĝi ne estas instalita.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because it is not installed.
eo: Averto: Forlasante rilatan ref '%s' ĉar ĝi ne estas instalita.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because its remote ‘%s’ does not have a collection ID set.
eo: Averto: Forlasante rilatan ref '%s' ĉar ĝia fora '%s' ne havas kolekto-identigilon agordita.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because it's extra-data.
eo: Averto: Forlasante rilatan ref '%s' ĉar ĝi ne estas instalita.

en: Remote ‘%s’ does not have a collection ID set, which is required for P2P distribution of ‘%s’.
eo: Fora '%s' ne havas kolekton-identigilon, kiu estas postulata por P2P-distribuo de '%s'.

en: Warning: Omitting ref ‘%s’ (runtime of ‘%s’) because it's extra-data.
eo: Averto: Preteratentante referencon '%s' (rultempo de '%s') ĉar ĝi estas ekstra-dato.

en: MOUNT-PATH [REF…] - Copy apps or runtimes onto removable media
eo: MOUNT-PATH [REF...] - Kopii programojn aŭ rultempojn sur forpreneblajn rimedojn

en: MOUNT-PATH and REF must be specified
eo: MOUNT-PATH kaj REF devas esti specifitaj

en: Ref ‘%s’ found in multiple installations: %s. You must specify one.
eo: Ref '%s' trovita en pluraj instalaĵoj: %s. Vi devas specifi unu.

en: Refs must all be in the same installation (found in %s and %s).
eo: Refs devas ĉiuj esti en la sama instalaĵo (trovebla en %s kaj %s).

en: Warning: Ref ‘%s’ is partially installed. Use --allow-partial to suppress this message.
eo: Averto: Ref '%s' estas parte instalita. Uzu --allow-partial por subpremi ĉi tiun mesaĝon.

en: Installed ref ‘%s’ is extra-data, and cannot be distributed offline
eo: Instalita ref '%s' estas kromdatumo, kaj ne povas esti distribuita eksterrete

en: Warning: Couldn't update repo metadata for remote ‘%s’: %s
eo: Averto: Ne eblis ĝisdatigi repo-metadatenojn por fora '%s': %s

en: Warning: Couldn't update appstream data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s
eo: Averto: Ne eblis ĝisdatigi datenojn de la aplikaĵo por fora '%s' arko '%s': %s

note: Print a warning if both appstream and appstream2 are missing
en: Warning: Couldn't find appstream data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s; %s
eo: Averto: Ne eblis trovi datenojn de aplikfluo por fora '%s' arko '%s': %s; %s

note: Appstream2 is only for efficiency, so just print a debug message
en: Couldn't find appstream2 data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s
eo: Ne eblis trovi datumojn de appstream2 por fora '%s' arko '%s': %s

en: Create a unique document reference
eo: Krei unikan dokumentan referencon

en: Make the document transient for the current session
eo: Fari la dokumenton pasema por la nuna sesio

en: Don't require the file to exist already
eo: Ne postulu, ke la dosiero jam ekzistus

en: Give the app read permissions
eo: Doni al la aplikaĵo legi permesojn

en: Give the app write permissions
eo: Doni al la aplikaĵo skribi permesojn

en: Give the app delete permissions
eo: Doni al la apo forigi permesojn

en: Give the app permissions to grant further permissions
eo: Doni al la aplikaĵo permesojn por doni pliajn permesojn

en: Revoke read permissions of the app
eo: Revoki legajn permesojn de la programo

en: Revoke write permissions of the app
eo: Revoki skribajn permesojn de la programo

en: Revoke delete permissions of the app
eo: Revoki forigi permesojn de la programo

en: Revoke the permission to grant further permissions
eo: Nuligi la permeson doni pliajn permesojn

en: Add permissions for this app
eo: Aldoni permesojn por ĉi tiu programo

en: FILE - Export a file to apps
eo: DOSIERO - Elporti dosieron al programoj

en: FILE must be specified
eo: DOSIERO devas esti specifita

en: FILE - Get information about an exported file
eo: DOSIERO - Akiri informojn pri eksportita dosiero

en: Not exported
eo: Ne eksportita

en: What information to show
eo: Kiajn informojn montri

en: FIELD,…
eo: KAMPO,…

en: Show output in JSON format
eo: Montri kromajn informojn

en: Show the document ID
eo: Montri la dokumentidentigilon

en: Path
eo: Vojo

en: Show the document path
eo: Montri la dokumentvojon

en: Origin
eo: Origino

en: Application
eo: Apliko

en: Show applications with permission
eo: Montri aplikaĵojn kun permeso

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Show permissions for applications
eo: Montri permesojn por aplikoj

en: No documents found
eo: Neniuj dokumentoj trovitaj

en: [APPID] - List exported files
eo: [APPID] - Listo de eksportitaj dosieroj

en: Specify the document ID
eo: Montri la dokumentidentigilon

en: FILE - Unexport a file to apps
eo: DOSIERO - Malelporti dosieron al programoj

en: INSTANCE COMMAND [ARGUMENT…] - Run a command inside a running sandbox
eo: INSTANCE [KOMANDO [ARGUMENTO...]] - Ruli komandon en funkcianta sablokesto

en: INSTANCE and COMMAND must be specified
eo: INSTANCE kaj COMMAND devas esti specifitaj

en: %s is neither a pid nor an application or instance ID
eo: %s estas nek pid nek aplikaĵo aŭ ekzempla ID

en: entering not supported (need unprivileged user namespaces, or sudo -E)
eo: enigo ne subtenata (bezonas senprivilegiajn uzantnomspacojn, aŭ sudo -E)

en: No such pid %s
eo: Ne tia pid %s

en: Can't read cwd
eo: Ne povas legi cwd

en: Can't read root
eo: Ne povas legi radikon

en: Invalid %s namespace for pid %d
eo: Nevalida %s nomspaco por pid %d

en: Invalid %s namespace for self
eo: Nevalida %s nomspaco por mem

en: Can't open %s namespace: %s
eo: Ne povas malfermi %s nomspacon: %s

en: entering not supported (need unprivileged user namespaces)
eo: enigo ne subtenata (bezonas senprivilegiajn uzantnomspacojn)

en: Can't enter %s namespace: %s
eo: Ne povas enigi %s nomspacon: %s

en: Can't chdir
eo: Ne povas chdir

en: Can't chroot
eo: Ne povas chroot

en: Can't switch gid
eo: Ne povas ŝanĝi gid

en: Can't switch uid
eo: Ne povas ŝanĝi uid

en: Only show changes after TIME
eo: Montri ŝanĝojn nur post TIME

en: Only show changes before TIME
eo: Montri ŝanĝojn nur antaŭ TIME

en: Show newest entries first
eo: Montri plej novajn enskribojn unue

en: Time
eo: Tempo

en: Show when the change happened
eo: Montri kiam la ŝanĝo okazis

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Show the kind of change
eo: Montri la specon de ŝanĝo

en: Show the ref
eo: Montri la ref

en: Show the application/runtime ID
eo: Montri la aplikaĵon/rultempan ID

en: Show the architecture
eo: Montri la arkitekturon

en: Branch
eo: Branĉo

en: Show the branch
eo: Montri la branĉon

en: Installation
eo: Instalado

en: Show the affected installation
eo: Montri la tuŝitan instaladon

en: Remote
eo: Malproksima

en: Show the remote
eo: Montri la telemanieron

en: Commit
eo: Engaĝiĝu

en: Show the current commit
eo: Montri la nunan transdonon

en: Show the previous commit
eo: Montri la antaŭan devontigon

en: Show the remote URL
eo: Montri la foran URL

en: User
eo: Uzanto

en: Show the user doing the change
eo: Montri la uzanton farantan la ŝanĝon

en: Tool
eo: Ilo

en: Show the tool that was used
eo: Montri la ilon kiu estis uzita

en: Version
eo: Versio

en: Show the Flatpak version
eo: Montri la Flatpak-version

en: Failed to get journal data (%s): %s
eo: Malsukcesis akiri ĵurnalan datumojn (%s): %s

en: Failed to open journal: %s
eo: Malsukcesis malfermi ĵurnalon: %s

en: Failed to add match to journal: %s
eo: Malsukcesis aldoni kongruon al ĵurnalo: %s

en:  - Show history
eo: - Montri historion

en: Failed to parse the --since option
eo: Malsukcesis analizi la opcion --since

en: Failed to parse the --until option
eo: Malsukcesis analizi la opcion --ĝis

en: Show user installations
eo: Montri uzantinstalaĵojn

en: Show system-wide installations
eo: Montri tutsistemajn instalaĵojn

en: Show specific system-wide installations
eo: Montri specifajn tutsistemajn instalaĵojn

en: Show ref
eo: Montri ref

en: Show commit
eo: Montri komision

en: Show origin
eo: Montri originon

en: Show size
eo: Montri grandecon

en: Show metadata
eo: Montri metadatenojn

en: Show runtime
eo: Montri rultempon

en: Show sdk
eo: Montri sdk

en: Show permissions
eo: Montri permesojn

en: Query file access
eo: Demandi dosiero-aliron

en: Show extensions
eo: Montri etendaĵojn

en: Show location
eo: Montri lokon

en: NAME [BRANCH] - Get info about an installed app or runtime
eo: NOMO [BRANCH] - Akiri informojn pri instalita aplikaĵo aŭ rultempo

en: NAME must be specified
eo: NOMO devas esti specifita

en: ref not present in origin
eo: ref ne ĉeestanta en origino

en: Warning: Commit has no flatpak metadata
eo: Averto: Commit ne havas metadatumojn de flatpak

en: Arch:
eo: Arko:

en: Branch:
eo: Branĉo:

en: Version:
eo: Versio:

en: License:
eo: Licenco:

en: Collection:
eo: Kolekto:

en: Installation:
eo: Instalado:

en: Installed Size:
eo: Instalita grandeco

en: Runtime:
eo: Rultempo:

en: Date:
eo: Dato:

en: Subject:
eo: Temo:

en: Active commit:
eo: Aktiva kompromiso:

en: Latest commit:
eo: Plej lasta kompromiso:

en: Commit:
eo: Faru:

en: Parent:
eo: Gepatro:

en: End-of-life:
eo: Fino de vivo:

en: End-of-life-rebase:
eo: Rebazo de fino de vivo:

en: Subdirectories:
eo: Subdosierujoj:

en: Extension:
eo: Etendo:

en: Origin:
eo: Origino:

en: Subpaths:
eo: Subvojoj:

en: unmaintained
eo: neprizorgita

en: unknown
eo: nekonata

en: Don't pull, only install from local cache
eo: Ne tiri, nur instali el loka kaŝmemoro

en: Don't deploy, only download to local cache
eo: Ne disfaldu, nur elŝuti al loka kaŝmemoro

en: Don't install related refs
eo: Ne instali rilatajn referencojn

en: Don't verify/install runtime dependencies
eo: Ne konfirmi/instali rultempajn dependecojn

en: Don't automatically pin explicit installs
eo: Ne aŭtomate alpingli eksplicitajn instalojn

en: Don't use static deltas
eo: Ne uzi senmovajn deltojn

en: Additionally install the SDK used to build the given refs
eo: Aldone instali la SDK uzatan por konstrui la donitajn referencojn

en: Additionally install the debug info for the given refs and their dependencies
eo: Aldone instali la sencimigan informon por la donitaj referencoj kaj iliaj dependecoj

en: Assume LOCATION is a .flatpak single-file bundle
eo: Supozi LOKO estas .flatpak unudosiera pakaĵo

en: Assume LOCATION is a .flatpakref application description
eo: Supozi LOKO estas .flatpakref aplika priskribo

en: Assume LOCATION is containers-transports(5) reference to an OCI image
eo: Supozi LOKO estas ujoj-transportoj(5) referenco al OCI-bildo

en: Check bundle signatures with GPG key from FILE (- for stdin)
eo: Kontroli pakajn subskribojn per GPG-ŝlosilo el DOSIERO (- por stdin)

en: Only install this subpath
eo: Nur instali ĉi tiun subvojon

en: Automatically answer yes for all questions
eo: Aŭtomate respondi jes por ĉiuj demandoj

en: Uninstall first if already installed
eo: Unue malinstali se jam instalite

en: Produce minimal output and don't ask questions
eo: Produkti minimuman produktadon kaj ne fari demandojn

en: Update install if already installed
eo: Unue malinstali se jam instalite

note: Translators: A sideload is when you install from a local USB drive rather than the Internet.
en: Use this local repo for sideloads
eo: Uzi ĉi tiun lokan repo por flankŝarĝoj

en: Bundle filename must be specified
eo: Paka dosiernomo devas esti specifita

en: Remote bundles are not supported
eo: Foraj pakaĵoj ne estas subtenataj

en: Filename or uri must be specified
eo: Dosiernomo aŭ uri devas esti specifitaj

en: Image location must be specified
eo: Almenaŭ unu REF devas esti specifita

en: [LOCATION/REMOTE] [REF…] - Install applications or runtimes
eo: [LOKIO/FORTA] [REF...] - Instali aplikaĵojn aŭ rultempojn

en: At least one REF must be specified
eo: Almenaŭ unu REF devas esti specifita

en: Looking for matches…
eo: Serĉante alumetojn...

en: No remote refs found for ‘%s’
eo: Neniuj malproksimaj referencoj trovitaj similaj al '%s'

en: Invalid branch %s: %s
eo: Nevalida branĉo %s: %s

en: Nothing matches %s in local repository for remote %s
eo: Nenio kongruas kun %s en loka deponejo por fora %s

en: Nothing matches %s in remote %s
eo: Nenio kongruas kun %s en fora %s

en: Skipping: %s
eo: Preterpasi: %s

en: %s is not running
eo: %s ne funkcias.

en: INSTANCE - Stop a running application
eo: INSTANCE - Ĉesigi funkciantan aplikaĵon

en: Extra arguments given
eo: Kromaj argumentoj donitaj

en: Must specify the app to kill
eo: Devas specifi la apon por mortigi

en: Show extra information
eo: Montri kromajn informojn

en: List installed runtimes
eo: Listigi instalitajn rultempojn

en: List installed applications
eo: Listigi instalitajn aplikojn

en: Arch to show
eo: Arko por montri

en: List all refs (including locale/debug)
eo: Listigi ĉiujn referencojn (inkluzive de loka/sencimigo)

en: List all applications using RUNTIME
eo: Listigi ĉiujn aplikojn uzante RUNTIME

en: Name
eo: Nomo

en: Show the name
eo: Montri la nomon

en: Description
eo: Priskribo

en: Show the description
eo: Montri la priskribon

en: Application ID
eo: Aplika ID

en: Show the application ID
eo: Montri la aplikan ID

en: Show the version
eo: Montri la version

en: Show the used runtime
eo: Montri la uzatan rultempon

en: Show the origin remote
eo: Montri la originforan foron

en: Show the installation
eo: Montri la instaladon

en: Active commit
eo: Aktiva kompromiso

en: Show the active commit
eo: Montri la aktivan devontigon

en: Latest commit
eo: Plej lasta kompromiso

en: Show the latest commit
eo: Montri la plej novan kompromiton

en: Installed size
eo: Instalita grandeco

en: Show the installed size
eo: Montri la instalitan grandecon

en: Options
eo: Opcioj

en: Show options
eo: Montri eblojn

en: Unable to load details of %s: %s
eo: Ne eblas ŝargi metadatenojn de fora %s: %s

en: Unable to inspect current version of %s: %s
eo: Ne eblas inspekti nunan version de %s: %s

en:  - List installed apps and/or runtimes
eo: - Listigi instalitajn programojn kaj/aŭ rultempojn

en: Arch to make current for
eo: Arko por fari fluon

en: APP BRANCH - Make branch of application current
eo: APP BRANCH - Fari branĉon de aplikaĵo aktuala

en: APP must be specified
eo: APP devas esti specifita

en: BRANCH must be specified
eo: BRANĈO devas esti precizigita

en: App %s branch %s is not installed
eo: Apo %s branĉo %s ne estas instalita

en: Remove matching masks
eo: Ĉu forigi ilin?

en: [PATTERN…] - disable updates and automatic installation matching patterns
eo: [PATTERN...] - malebligi ĝisdatigojn kaj aŭtomatajn instalaĵojn kongruajn ŝablonojn

en: No masked patterns
eo: Neniuj maskitaj ŝablonoj

en: Masked patterns:
eo: Maskitaj ŝablonoj:

en: Remove existing overrides
eo: Forigi ekzistantajn anstataŭojn

en: Show existing overrides
eo: Montri ekzistantajn anstataŭojn

en: [APP] - Override settings [for application]
eo: [APP] - Anstataŭigi agordojn [por aplikaĵo]

en: [TABLE] [ID] - List permissions
eo: [TABLO] [ID] - Listo de permesoj

en: Table
eo: Tablo

en: Object
eo: Objekto

en: Data
eo: Datumoj

en: TABLE ID [APP_ID] - Remove item from permission store
eo: TABLA ID - Forigi objekton el permesa vendejo

en: Too few arguments
eo: Tro malmultaj argumentoj

en: Reset all permissions
eo: Restarigi ĉiujn permesojn

en: APP_ID - Reset permissions for an app
eo: APP_ID - Restarigi permesojn por programo

en: Wrong number of arguments
eo: Malĝusta nombro da argumentoj

en: Associate DATA with the entry
eo: Asocii DATUJN kun la eniro

en: TABLE ID APP_ID [PERMISSION...] - Set permissions
eo: [TABLO] [ID] - Listo de permesoj

en: Failed to parse '%s' as GVariant:
eo: Malsukcesis analizi filtrilon '%s'

en: APP_ID - Show permissions for an app
eo: APP_ID - Montri permesojn por aplikaĵo

en: Remove matching pins
eo: Ĉu forigi ilin?

en: [PATTERN…] - disable automatic removal of runtimes matching patterns
eo: [PATTERN...] - malebligi aŭtomatan forigon de rultempoj kongruaj ŝablonoj

en: No pinned patterns
eo: Neniuj alpinglitaj ŝablonoj

en: Pinned patterns:
eo: Alpinglitaj ŝablonoj:

en: - Install flatpaks that are part of the operating system
eo: - Instali flatpakaĵojn kiuj estas parto de la operaciumo

en: Nothing to do.
eo: Nenio farenda.

en: Instance
eo: Kazo

en: Show the instance ID
eo: Montri la instantan ID

en: Show the PID of the wrapper process
eo: Montri la PID de la envolvaĵprocezo

en: Child-PID
eo: Infano-PID

en: Show the PID of the sandbox process
eo: Montri la PID de la sandbox-procezo

en: Show the application branch
eo: Montri la aplikan branĉon

en: Show the application commit
eo: Montri la aplikaĵon

en: Show the runtime ID
eo: Montri la rultempan ID

en: R.-Branch
eo: R.-Branĉo

en: Show the runtime branch
eo: Montri la rultempan branĉon

en: R.-Commit
eo: R.-Engaĝiĝu

en: Show the runtime commit
eo: Montri la rultempan komision

en: Active
eo: Aktiva kompromiso

en: Show whether the app is active
eo: Montri kiam la ŝanĝo okazis

en: Background
eo: Fono

en: Show whether the app is background
eo: Montri kiam la ŝanĝo okazis

en:  - Enumerate running sandboxes
eo: - Nombri kurantajn sablokestojn

en: Do nothing if the provided remote exists
eo: Fari nenion se la provizita telecomando ekzistas

en: LOCATION specifies a configuration file, not the repo location
eo: LOKO specifas agordan dosieron, ne la deponejo

en: Disable GPG verification
eo: Malebligi GPG-konfirmon

en: Mark the remote as don't enumerate
eo: Marki la teleilon kiel ne listigu

en: Mark the remote as don't use for deps
eo: Marki la teleilon kiel ne uzi por dep

en: Set priority (default 1, higher is more prioritized)
eo: Agordi prioritaton (defaŭlte 1, pli alta estas pli prioritatita)

en: The named subset to use for this remote
eo: Bela nomo uzinda por ĉi tiu telecomando

en: A nice name to use for this remote
eo: Bela nomo uzinda por ĉi tiu telecomando

en: A one-line comment for this remote
eo: Unulinia komento por ĉi tiu telecomando

en: A full-paragraph description for this remote
eo: Plena alinea priskribo por ĉi tiu fora

en: URL for a website for this remote
eo: URL por retejo por ĉi tiu fora

en: URL for an icon for this remote
eo: URL por ikono por ĉi tiu telecomando

en: Default branch to use for this remote
eo: Defaŭlta branĉo uzinda por ĉi tiu fora

en: Import GPG key from FILE (- for stdin)
eo: Enporti GPG-ŝlosilon el DOSIERO (- por stdin)

en: Load signatures from URL
eo: Ŝarĝi subskribojn de URL

en: Set path to local filter FILE
eo: Agordi vojon al loka filtrila DOSIERO

en: Disable the remote
eo: Malŝalti la telecomandilon

en: Name of authenticator
eo: Nomo de aŭtentikigilo

en: Autoinstall authenticator
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Don't autoinstall authenticator
eo: Ne malinstali rilatajn referencojn

en: Don't follow the redirect set in the summary file
eo: Ne sekvi la alidirektilon fiksitan en la resuma dosiero

en: Can't load uri %s: %s
eo: Ne povas ŝargi uri %s: %s

en: Can't load file %s: %s
eo: Ne povas ŝargi dosieron %s: %s

en: NAME LOCATION - Add a remote repository
eo: NOMO LOKO - Aldoni malproksiman deponejon

en: GPG verification is required if collections are enabled
eo: GPG-konfirmo estas postulata se kolektoj estas ebligitaj

en: Remote %s already exists
eo: Fora %s jam ekzistas

en: Invalid authenticator name %s
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Warning: Could not update extra metadata for '%s': %s
eo: Averto: Ne eblis ĝisdatigi kromajn metadatenojn por '%s': %s

en: Remove remote even if in use
eo: Forigi telerilon eĉ se estas uzata

en: NAME - Delete a remote repository
eo: NOMO - Forigi foran deponejon

en: The following refs are installed from remote '%s':
eo: La sekvaj referencoj estas instalitaj de fora '%s':

en: Remove them?
eo: Ĉu forigi ilin?

en: Can't remove remote '%s' with installed refs
eo: Ne povas forigi fora '%s' kun instalitaj referencoj

en: Commit to show info for
eo: Engaĝiĝi montri informojn por

en: Display log
eo: Montri protokolon

en: Show parent
eo: Montri gepatron

en: Use local caches even if they are stale
eo: Uzi lokajn kaŝmemorojn eĉ se ili estas malnoviĝintaj

note: Translators: A sideload is when you install from a local USB drive rather than the Internet.
en: Only list refs available as sideloads
eo: Nur listaj referencoj haveblaj kiel flankŝarĝoj

en:  REMOTE REF - Show information about an application or runtime in a remote
eo: REMOTE REF - Montri informojn pri aplikaĵo aŭ rultempo en fora

en: REMOTE and REF must be specified
eo: REMOTE kaj REF devas esti specifitaj

en: Download Size:
eo: Elŝuta grandeco

en: History:
eo: Historio:

en:  Commit:
eo: Faru:

en:  Subject:
eo: Temo:

en:  Date:
eo: Dato:

en: Warning: Commit %s has no flatpak metadata
eo: Averto: Fari %s ne havas metadatumojn de flatpak

en: Show remote details
eo: Montri forajn detalojn

en: Show disabled remotes
eo: Montri malfunkciigitajn teleremotojn

en: Title
eo: Titolo

en: Show the title
eo: Montri la titolon

en: Show the URL
eo: Montri la URL

en: Show the collection ID
eo: Montri la kolekton ID

en: Subset
eo: Subaro

en: Show the subset
eo: Montri la ref

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Show filter file
eo: Montri filtrilan dosieron

en: Priority
eo: Prioritato

en: Show the priority
eo: Montri la prioritaton

en: Comment
eo: Komento

en: Show comment
eo: Montri komenton

en: Show description
eo: Montri priskribon

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Show homepage
eo: Montri hejmpaĝon

en: Icon
eo: Ikono

en: Show icon
eo: Montri ikonon

en:  - List remote repositories
eo: - Listigi forajn deponejojn

en: Show arches and branches
eo: Montri arkojn kaj branĉojn

en: Show only runtimes
eo: Montri nur rultempojn

en: Show only apps
eo: Montri nur apojn

en: Show only those where updates are available
eo: Montri nur tiujn, kie ĝisdatigoj estas disponeblaj

en: Limit to this arch (* for all)
eo: Limigi al ĉi tiu arko (* por ĉiuj)

en: Show the runtime
eo: Montri la rultempon

en: Download size
eo: Elŝuta grandeco

en: Show the download size
eo: Montri la elŝutan grandecon

en:  [REMOTE or URI] - Show available runtimes and applications
eo: [REMOTO aŭ URI] - Montri disponeblajn rultempojn kaj aplikaĵojn

en: Enable GPG verification
eo: Ebligi GPG-kontrolon

en: Mark the remote as enumerate
eo: Marki la telerilon kiel listigi

en: Mark the remote as used for dependencies
eo: Marki la teleremolon kiel uzatan por dependecoj

en: Set a new URL
eo: Agordi novan URL

en: Set a new subset to use
eo: Agordi novan URL

en: Enable the remote
eo: Ebligi la telemanieron

en: Update extra metadata from the summary file
eo: Ĝisdatigi kromajn metadatumojn de la resuma dosiero

en: Disable local filter
eo: Malebligi lokan filtrilon

en: Authenticator options
eo: Montri eblojn

en: Follow the redirect set in the summary file
eo: Ĝisdatigi kromajn metadatumojn de la resuma dosiero

en: NAME - Modify a remote repository
eo: NOMO - Modifi foran deponejon

en: Remote NAME must be specified
eo: Fora NOMO devas esti specifita

en: Updating extra metadata from remote summary for %s
eo: Ĝisdatigante kromajn metadatenojn de fora resumo por %s

en: Error updating extra metadata for '%s': %s
eo: Eraro dum ĝisdatigo de kromaj metadatenoj por '%s': %s

en: Could not update extra metadata for %s
eo: Ne eblis ĝisdatigi kromajn metadatenojn por %s

en: Don't make any changes
eo: Ne fari ajnajn ŝanĝojn

en: Reinstall all refs
eo: Reinstali ĉiujn refojn

en: Object missing: %s.%s
eo: Objekto mankas: %s.%s

en: Object invalid: %s.%s
eo: Objekto nevalida: %s.%s

en: %s, deleting object
eo: %s, forigo de objekto

en: Can't load object %s: %s
eo: Ne povas ŝargi objekton %s: %s

en: Commit invalid %s: %s
eo: Objekto nevalida: %s.%s

en: Deleting invalid commit %s: %s
eo: Forigas nevalidan faraĵon %s: %s

en: Commit should be marked partial: %s
eo: Commit devus esti markita parta: %s

en: Marking commit as partial: %s
eo: Markado de kompromiso kiel parta: %s

en: Problems loading data for %s: %s
eo: Problemoj dum ŝarĝo de datumoj por %s: %s

en: Error reinstalling %s: %s
eo: Eraro dum reinstalo de %s: %s

en: - Repair a flatpak installation
eo: - Ripari instaladon de flatpak

en: Removing non-deployed ref %s…
eo: Forigante ne-deplojitan ref %s...

en: Skipping non-deployed ref %s…
eo: Preterpasi ne-deplojitan ref %s...

en: [%d/%d] Verifying %s…
eo: [%d/%d] Kontrolante %s…

en: Dry run:
eo: Seka kurado:

en: Deleting ref %s due to missing objects
eo: Forigo de ref %s pro mankantaj objektoj

en: Deleting ref %s due to invalid objects
eo: Forigo de ref %s pro nevalidaj objektoj

en: Deleting ref %s due to %d
eo: Forigo de ref %s pro %d

en: Checking remotes...
eo: Kontrolante telefakojn...

en: Remote %s for ref %s is missing
eo: Fora %s por ref %s mankas

en: Remote %s for ref %s is disabled
eo: Fora %s por ref %s estas malŝaltita

en: Pruning objects
eo: Pritondi objektojn

en: Erasing .removed
eo: Forigo .forigita

en: Reinstalling refs
eo: Reinstalante refs

en: Reinstalling removed refs
eo: Reinstalante forigitajn referencojn

en: While removing appstream for %s:
eo: Dum forigo de appstream por %s:

en: While deploying appstream for %s:
eo: Dum deplojado de appstream por %s:

en: Repo mode: %s
eo: Repo-reĝimo: %s

en: Indexed summaries: %s
eo: Indeksitaj resumoj: %s

en: true
eo: vera

en: false
eo: malvera

en: Subsummaries:
eo: Subresumoj:

en: Cache version: %d
eo: Cache versio: %d

en: Indexed deltas: %s
eo: Indeksitaj deltoj: %s

en: Title: %s
eo: Titolo: %s

en: Comment: %s
eo: Komento: %s

en: Description: %s
eo: Priskribo: %s

en: Homepage: %s
eo: Hejmpaĝo: %s

en: Icon: %s
eo: Ikono: %s

en: Collection ID: %s
eo: Kolekto ID: %s

en: Default branch: %s
eo: Defaŭlta branĉo: %s

en: Redirect URL: %s
eo: Redirekta URL: %s

en: Deploy collection ID: %s
eo: Deploji kolekto ID: %s

en: Authenticator name: %s
eo: Aŭtentikigilnomo: %s

en: Authenticator install: %s
eo: Aŭtentikigil-instalado: %s

en: GPG key hash: %s
eo: GPG-ŝlosilo hash: %s

en: %zd summary branches
eo: %zd branĉoj

en: Installed
eo: Instalita

note: Translators: Download is used here as a noun
en: Download
eo: Elŝutu

en: Subsets
eo: Subaroj

en: Digest
eo: Digesto

en: History length
eo: Historio:

en: Print general information about the repository
eo: Presi ĝeneralajn informojn pri la deponejo

en: List the branches in the repository
eo: Listigi la branĉojn en la deponejo

en: Print metadata for a branch
eo: Presi metadatenojn por branĉo

en: Show commits for a branch
eo: Montri komitojn por branĉo

en: Print information about the repo subsets
eo: Presi ĝeneralajn informojn pri la deponejo

en: Limit information to subsets with this prefix
eo: Limigi informojn al subaroj kun ĉi tiu prefikso

en: LOCATION - Repository maintenance
eo: LOKO - Deponejo prizorgado

en: Command to run
eo: Ordono kuri

en: Directory to run the command in
eo: Dosierujo por ruli la komandon en

en: Branch to use
eo: Branĉo por uzi

en: Use development runtime
eo: Uzi evoluan rultempon

en: Runtime to use
eo: Rultempo por uzi

en: Runtime version to use
eo: Rultempa versio por uzi

en: Log accessibility bus calls
eo: Ensaluti alireblajn busvokojn

en: Don't proxy accessibility bus calls
eo: Ne prokuri alireblajn busalvokojn

en: Proxy accessibility bus calls (default except when sandboxed)
eo: Prokuraj alireblaj busvokoj (defaŭlte krom kiam sablokesto)

en: Don't proxy session bus calls
eo: Ne prokuri alireblajn busalvokojn

en: Proxy session bus calls (default except when sandboxed)
eo: Prokura-sesiobusvokoj (defaŭlte krom kiam sablokesto)

en: Don't start portals
eo: Ne lanĉi portalojn

en: Enable file forwarding
eo: Ebligi dosiersendadon

en: Run specified commit
eo: Ruli specifitan kommit

en: Use specified runtime commit
eo: Uzi specifitan rultempokomiton

en: Run completely sandboxed
eo: Kuri tute sandboxed

en: Use PID as parent pid for sharing namespaces
eo: Uzi PID kiel gepatran pid por kunhavi nomspacojn

en: Make processes visible in parent namespace
eo: Fari procezojn videblaj en gepatra nomspaco

en: Share process ID namespace with parent
eo: Kunhavigi procezan ID-nomspacon kun gepatro

en: Write the instance ID to the given file descriptor
eo: Skribi la instantan ID al la donita dosierpriskribilo

en: Use PATH instead of the app's /app
eo: Uzi PATH anstataŭ la /app de la programo

en: Use PATH instead of the runtime's /usr
eo: Uzi PATH anstataŭ la rultempo /usr

en: Clear all outside environment variables
eo: Agordi mediovariablon

en: APP [ARGUMENT…] - Run an app
eo: APP [ARGUMENTO...] - Ruli apon

en: runtime/%s/%s/%s not installed
eo: rultempo/%s/%s/%s ne instalita

en: Arch to search for
eo: Arko por serĉi

en: Remotes
eo: Remotoj

en: Show the remotes
eo: Montri la telerojn

en: TEXT - Search remote apps/runtimes for text
eo: TEKSTO - Serĉi forajn programojn/rultempojn por teksto

en: TEXT must be specified
eo: TEKSTO devas esti specifita

en: No matches found
eo: Neniuj kongruoj trovitaj

en: Arch to uninstall
eo: Arch por malinstali

en: Keep ref in local repository
eo: Konservi ref en loka deponejo

en: Don't uninstall related refs
eo: Ne malinstali rilatajn referencojn

en: Remove files even if running
eo: Forigi dosierojn eĉ se funkcias

en: Uninstall all
eo: Malinstali ĉion

en: Uninstall unused
eo: Malinstali neuzatan

en: Delete app data
eo: Forigi aplikajn datumojn

en: Delete data for %s?
eo: Ĉu forigi datumojn por %s?

en: Info: applications using the extension %s%s%s branch %s%s%s:
eo: Informoj: aplikaĵoj uzante la etendon %s%s%s branĉo %s%s%s:

en: Info: applications using the runtime %s%s%s branch %s%s%s:
eo: Informo: aplikaĵoj uzantaj la rultemon %s%s%s branĉon %s%s%s:

en: Really remove?
eo: Malproksima

en: [REF…] - Uninstall applications or runtimes
eo: [REF...] - Ĝisdatigi aplikaĵojn aŭ rultempojn

en: Must specify at least one REF, --unused, --all or --delete-data
eo: Devas specifi almenaŭ unu REF, --unused, --all aŭ --delete-data

en: Must not specify REFs when using --all
eo: Ne devas specifi REFojn kiam oni uzas --all

en: Must not specify REFs when using --unused
eo: Ne devas specifi REFojn kiam oni uzas --unused

en: 
    These runtimes in installation '%s' are pinned and won't be removed; see flatpak-pin(1):
eo: 
    Ĉi tiuj rultempoj en instalo '%s' estas alpinglitaj kaj ne estos forigitaj; vidi flatpak-pin(1):

en: Nothing unused to uninstall
eo: Nenio neuzata por malinstali

en: No installed refs found for ‘%s’
eo: Similaj instalitaj referencoj trovitaj por '%s':

en:  with arch ‘%s’
eo: kun arko ‘%s’

en:  with branch ‘%s’
eo: kun branĉo ‘%s’

en: Warning: %s is not installed
eo: Averto: %s ne estas instalita

en: None of the specified refs are installed
eo: Neniu el la specifitaj referencoj estas instalita

en: No app data to delete
eo: Neniuj aplikaj datumoj por forigi

en: Arch to update for
eo: Arko por ĝisdatigi

en: Commit to deploy
eo: Engaĝiĝi por deploji

en: Remove old files even if running
eo: Forigi malnovajn dosierojn eĉ se funkcias

en: Don't pull, only update from local cache
eo: Ne tiru, nur ĝisdatigi el loka kaŝmemoro

en: Don't update related refs
eo: Ne ĝisdatigi rilatajn referencojn

en: Update appstream for remote
eo: Ĝisdatigi appstream por fora

en: Only update this subpath
eo: Ĝisdatigi nur ĉi tiun subvojon

en: [REF…] - Update applications or runtimes
eo: [REF...] - Ĝisdatigi aplikaĵojn aŭ rultempojn

en: With --commit, only one REF may be specified
eo: Almenaŭ unu REF devas esti specifita

en: Looking for updates…
eo: Serĉante ĝisdatigojn...

en: Unable to update %s: %s
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: %s

en: Nothing to update.
eo: Nenio farenda.

en: Remote ‘%s’ found in multiple installations, unable to proceed in non-interactive mode
eo: Fora ‘%s’ trovita en pluraj instalaĵoj, ne eblas daŭrigi en neinteraga reĝimo

en: Remote ‘%s’ found in multiple installations:
eo: Fora '%s' trovita en pluraj instalaĵoj:

en: Which do you want to use (0 to abort)?
eo: Kiun vi volas uzi (0 por ĉesigi)?

en: No remote chosen to resolve ‘%s’ which exists in multiple installations
eo: Neniu teleilo elektita por solvi '%s' kiu ekzistas en pluraj instalaĵoj

en: Remote "%s" not found
    Hint: Use flatpak remote-add to add a remote
eo: Fora "%s" ne trovita
    Konsilo: Uzi flatpak remote-add por aldoni telecomandilon

en: Remote "%s" not found in the %s installation
eo: Fora "%s" ne trovita en la instalaĵo %s

en: Multiple refs match ‘%s’, unable to proceed in non-interactive mode
eo: Multoblaj referencoj kongruas kun '%s', ne povas daŭrigi en ne-interaga reĝimo

note: default to yes on Enter
en: Found ref ‘%s’ in remote ‘%s’ (%s).
    Use this ref?
eo: Trovita ref '%s' en fora '%s' (%s).
    Ĉu uzi ĉi tiun refon?

en: No ref chosen to resolve matches for ‘%s’
eo: Neniu referenco elektita por solvi matĉojn por '%s'

en: Similar refs found for ‘%s’ in remote ‘%s’ (%s):
eo: Similaj referencoj trovitaj por '%s' en fora '%s' (%s):

en: Multiple installed refs match ‘%s’, unable to proceed in non-interactive mode
eo: Multoblaj instalitaj referencoj kongruas kun '%s', ne povas daŭrigi en ne-interaga reĝimo

note: default to yes on Enter
en: Found installed ref ‘%s’ (%s). Is this correct?
eo: Trovita instalita ref '%s' (%s). Ĉu ĉi tio estas ĝusta?

en: All of the above
eo: Ĉio el la supre

en: Similar installed refs found for ‘%s’:
eo: Similaj instalitaj referencoj trovitaj por '%s':

en: Multiple remotes have refs matching ‘%s’, unable to proceed in non-interactive mode
eo: Multoblaj telefroloj havas referencojn kongruajn kun '%s', nekapablaj daŭrigi en ne-interaga reĝimo

en: Remotes found with refs similar to ‘%s’:
eo: Telefonoj trovitaj kun referencoj similaj al '%s':

en: No remote chosen to resolve matches for ‘%s’
eo: Neniu teleilo elektita por solvi kongruojn por '%s'

en: Updating appstream data for user remote %s
eo: Ĝisdatigante aplikaĵfluajn datumojn por fora uzanto %s

en: Updating appstream data for remote %s
eo: Ĝisdatigante datenojn de aplikfluo por fora %s

en: Error updating
eo: Eraro dum ĝisdatigo

en: Remote "%s" not found
eo: Fora "%s" ne trovita

en: Ambiguous suffix: '%s'.
eo: Ambigua sufikso: '%s'.

note: Translators: don't translate the values
en: Possible values are :s[tart], :m[iddle], :e[nd] or :f[ull]
eo: Eblaj valoroj estas :s[tart], :m[iddle], :e[nd] aŭ :f[ull]

en: Invalid suffix: '%s'.
eo: Nevalida sufikso: '%s'.

en: Ambiguous column: %s
eo: Ambigua kolumno: %s

en: Unknown column: %s
eo: Nekonata kolumno: %s

en: Available columns:
eo: Disponeblaj kolumnoj:

en: Show all columns
eo: Montri ĉiujn kolumnojn

en: Show available columns
eo: Montri disponeblajn kolumnojn

en: Append :s[tart], :m[iddle], :e[nd] or :f[ull] to change ellipsization
eo: Aldoni :s[tart], :m[iddle], :e[nd] aŭ :f[ull] por ŝanĝi elipson

en: Unknown scheme in sideload location %s
eo: Nekonata skemo en flankŝarĝa loko %s

en: Required runtime for %s (%s) found in remote %s
eo: Bezonata rultempo por %s (%s) trovita en fora %s

en: Do you want to install it?
eo: Ĉu vi volas instali ĝin?

en: Required runtime for %s (%s) found in remotes:
eo: Bezonata rultempo por Z%s (%s) trovita en teleremotoj:

en: Which do you want to install (0 to abort)?
eo: Kiun vi volas instali (0 por ĉesigi)?

en: Configuring %s as new remote '%s'
eo: Agordante %s kiel nova fora '%s'

note: default to yes on Enter
en: The remote '%s', referred to by '%s' at location %s contains additional applications.
    Should the remote be kept for future installations?
eo: La fora '%s', referita per '%s' ĉe loko %s enhavas pliajn aplikaĵojn.
    Ĉu la telecomando estu konservita por estontaj instalaĵoj?

note: default to yes on Enter
en: The application %s depends on runtimes from:
      %s
    Configure this as new remote '%s'
eo: La aplikaĵo %s dependas de rultempoj de:
    %s
    Agordi ĉi tion kiel novan fora '%s'

en: Installing…
eo: Instalante…

en: Installing %d/%d…
eo: Instalante %d/%d...

en: Updating…
eo: Ĝisdatigante…

en: Updating %d/%d…
eo: Ĝisdatigante %d/%d...

en: Uninstalling…
eo: Malinstalante…

en: Uninstalling %d/%d…
eo: Malinstalante %d/%d...

en: Info: %s was skipped
eo: Informoj: %s estis preterlasita

en: Warning: %s%s%s already installed
eo: Averto: %s%s%s jam instalita

en: Error: %s%s%s already installed
eo: Eraro: %s%s%s jam instalita

en: Warning: %s%s%s not installed
eo: Averto: %s%s%s ne instalita

en: Error: %s%s%s not installed
eo: %s/%s/%s ne instalita

en: Warning: %s%s%s needs a later flatpak version
eo: Averto: %s%s%s bezonas pli postan flatpak-version

en: Error: %s%s%s needs a later flatpak version
eo: Eraro: %s%s%s bezonas pli postan flatpak-version

en: Warning: Not enough disk space to complete this operation
eo: Ne sufiĉa diskospaco por plenumi ĉi tiun operacion

en: Error: Not enough disk space to complete this operation
eo: Ne sufiĉa diskospaco por plenumi ĉi tiun operacion

en: Warning: %s
eo: Averto: %s

en: Error: %s
eo: Eraro: %s

en: Failed to install %s%s%s:
eo: Malsukcesis instali %s%s%s:

en: Failed to update %s%s%s:
eo: Malsukcesis ĝisdatigi %s%s%s:

en: Failed to install bundle %s%s%s:
eo: Malsukcesis instali pakon %s%s%s:

en: Failed to uninstall %s%s%s:
eo: Malsukcesis malinstali %s%s%s:

en: Authentication required for remote '%s'
eo: Aŭtentikigo necesa por fora '%s'

en: Open browser?
eo: Ĉu malfermi retumilon?

en: Login required remote %s (realm %s)
eo: Ensaluti bezonata fora %s (sfero %s)

en: Password
eo: Pasvorto

note: Only runtimes can be pinned
en: 
    Info: (pinned) runtime %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, in favor of %s%s%s branch %s%s%s
eo: 
    Informo: (pinita) rultempa %s%s%s branĉo %s%s%s estas fino de vivo, anstataŭita de %s%s%s branĉo %s%s%s

en: 
    Info: runtime %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, in favor of %s%s%s branch %s%s%s
eo: 
    Informo: rultempa %s%s%s branĉo %s%s%s estas fino de vivo, anstataŭita de %s%s%s branĉo %s%s%s

en: 
    Info: app %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, in favor of %s%s%s branch %s%s%s
eo: 
    Informo: apliko %s%s%s branĉo %s%s%s estas fino de vivo, anstataŭita de %s%s%s branĉo %s%s%s

note: Only runtimes can be pinned
en: 
    Info: (pinned) runtime %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, with reason:
eo: 
    Informo: (pinita) rultempa %s%s%s branĉo %s%s%s estas fino de vivo, kun kialo:

en: 
    Info: runtime %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, with reason:
eo: 
    Informo: rultempa %s%s%s branĉo %s%s%s estas fino de vivo, kun kialo:

en: 
    Info: app %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, with reason:
eo: 
    Informo: apliko %s%s%s branĉo %s%s%s estas fino de vivo, kun kialo:

en: Info: applications using this extension:
eo: Informo: aplikaĵoj uzantaj ĉi tiun etendon:

en: Info: applications using this runtime:
eo: Informo: aplikaĵoj uzantaj ĉi tiun rultemon:

en: Replace?
eo: Anstataŭigi?

en: Updating to rebased version
eo: Ĝisdatigo al rebazita versio

en: Failed to rebase %s to %s:
eo: Malsukcesis rebazi %s al %s:

en: New %s%s%s permissions:
eo: Novaj %s%s%s-permesoj:

en: %s%s%s permissions:
eo: %s%s%s-permesoj:

en: Warning:
eo: Averto:

note: Avoid resizing the download column too much, * by making the title as long as typical content
en: partial
eo: parta

en: Proceed with these changes to the user installation?
eo: Ĉu daŭrigi ĉi tiujn ŝanĝojn al la uzanta instalado?

en: Proceed with these changes to the system installation?
eo: Ĉu daŭrigi ĉi tiujn ŝanĝojn al la sisteminstalado?

en: Proceed with these changes to the %s?
eo: Ĉu daŭrigi ĉi tiujn ŝanĝojn al la %s?

en: Changes complete.
eo: Ŝanĝoj finiĝis.

en: Uninstall complete.
eo: Malinstalo kompleta.

en: Installation complete.
eo: Instalado kompleta.

en: Updates complete.
eo: Ĝisdatigoj finiĝis.

note: For updates/!stop_on_first_error we already printed all errors so we make up a different one.
en: There were one or more errors
eo: Estis unu aŭ pluraj eraroj

note: translators: please keep the leading space
en:  Manage installed applications and runtimes
eo: Administri instalitajn aplikojn kaj rultempojn

en: Install an application or runtime
eo: Instali aplikaĵon aŭ rultempon

en: Update an installed application or runtime
eo: Ĝisdatigi instalitan aplikaĵon aŭ rultempon

en: Uninstall an installed application or runtime
eo: Malinstali instalitan aplikaĵon aŭ rultempon

en: Mask out updates and automatic installation
eo: Maski ĝisdatigojn kaj aŭtomatan instaladon

en: Pin a runtime to prevent automatic removal
eo: Alpingli rultempon por malhelpi aŭtomatan forigon

en: List installed apps and/or runtimes
eo: Listigi instalitajn programojn kaj/aŭ rultempojn

en: Show info for installed app or runtime
eo: Montri informojn por instalita aplikaĵo aŭ rultempo

en: Show history
eo: Montri historion

en: Configure flatpak
eo: Agordi flatpak

en: Repair flatpak installation
eo: Ripari instaladon de flatpak

en: Put applications or runtimes onto removable media
eo: Meti aplikojn aŭ rultempojn sur forpreneblajn rimedojn

en: Install flatpaks that are part of the operating system
eo: Instali flatpakaĵojn kiuj estas parto de la operaciumo

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Find applications and runtimes
eo: 
    Trovi aplikojn kaj rultempojn

en: Search for remote apps/runtimes
eo: Serĉi forajn programojn/rultempojn

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage running applications
eo: 
    Kuranta aplikojn

en: Run an application
eo: Ruli aplikaĵon

en: Override permissions for an application
eo: Anstataŭigi permesojn por aplikaĵo

en: Specify default version to run
eo: Specifi defaŭltan version por ruliĝi

en: Enter the namespace of a running application
eo: Enigi la nomspacon de funkcianta aplikaĵo

en: Enumerate running applications
eo: Nombri kurantajn aplikojn

en: Stop a running application
eo: Ĉesi ruliĝantan aplikaĵon

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage file access
eo: 
    Administri dosiero-aliron

en: List exported files
eo: Listo de eksportitaj dosieroj

en: Grant an application access to a specific file
eo: Doni aplikan aliron al specifa dosiero

en: Revoke access to a specific file
eo: Nuligi aliron al specifa dosiero

en: Show information about a specific file
eo: Montri informojn pri specifa dosiero

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage dynamic permissions
eo: 
    Administri dinamikajn permesojn

en: List permissions
eo: Listo de permesoj

en: Remove item from permission store
eo: Forigi objekton de permesa vendejo

en: Set permissions
eo: Listo de permesoj

en: Show app permissions
eo: Montri aplikajn permesojn

en: Reset app permissions
eo: Restarigi aplikajn permesojn

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Manage remote repositories
eo: 
    Administri forajn deponejojn

en: List all configured remotes
eo: Listigi ĉiujn agorditajn teleremotojn

en: Add a new remote repository (by URL)
eo: Aldoni novan foran deponejon (per URL)

en: Modify properties of a configured remote
eo: Modifi ecojn de agordita fora

en: Delete a configured remote
eo: Forigu agordita telecomando

en: List contents of a configured remote
eo: Listigi enhavon de agordita fora

en: Show information about a remote app or runtime
eo: Montri informojn pri fora aplikaĵo aŭ rultempo

note: translators: please keep the leading newline and space
en: 
     Build applications
eo: 
    Konstrui aplikojn

en: Initialize a directory for building
eo: Komenci dosierujon por konstrui

en: Run a build command inside the build dir
eo: Ruli konstrukomandon ene de la konstrudirektoro

en: Finish a build dir for export
eo: Fini konstrudirektoron por eksporto

en: Export a build dir to a repository
eo: Elporti konstrudirektoron al deponejo

en: Create a bundle file from a ref in a local repository
eo: Krei pakdosieron de ref en loka deponejo

en: Import a bundle file
eo: Enporti pakdosieron

en: Sign an application or runtime
eo: Subskribi aplikaĵon aŭ rultempon

en: Update the summary file in a repository
eo: Ĝisdatigi la resuman dosieron en deponejo

en: Create new commit based on existing ref
eo: Krei novan kommit surbaze de ekzistanta ref

en: Show information about a repo
eo: Montri informojn pri repo

en: Show debug information, -vv for more detail
eo: Montri sencimigan informon, -vv por pliaj detaloj

en: Show OSTree debug information
eo: Montri OSTree-sencimigan informon

en: Print version information and exit
eo: Presi versio-informojn kaj eliru

en: Print default arch and exit
eo: Presi defaŭltan arkon kaj eliru

en: Print supported arches and exit
eo: Presi subtenatajn arkojn kaj eliron

en: Print active gl drivers and exit
eo: Presi aktivajn gl-ŝoforojn kaj eliru

en: Print paths for system installations and exit
eo: Presi vojojn por sistemaj instalaĵoj kaj eliro

en: Print the updated environment needed to run flatpaks
eo: Presi la ĝisdatigitan medion necesan por ruli flatpakojn

en: Only include the system installation with --print-updated-env
eo: Nur inkluzivi la sisteminstaladon per --print-updated-env

en: Work on the user installation
eo: Labori pri la uzanta instalado

en: Work on the system-wide installation (default)
eo: Labori pri la tutsistema instalado (defaŭlte)

en: Work on a non-default system-wide installation
eo: Labori pri ne-defaŭlta tutsistema instalaĵo

en: Builtin Commands:
eo: Enkonstruitaj Komandoj:

en: Note that the directories %s are not in the search path set by the XDG_DATA_DIRS environment variable, so applications installed by Flatpak may not appear on your desktop until the session is restarted.
eo: Notu, ke la dosierujoj %s ne estas en la serĉvojo agordita de la mediovariablo XDG_DATA_DIRS, do aplikaĵoj instalitaj de Flatpak eble ne aperos sur via labortablo ĝis la sesio estas rekomencita.

en: Note that the directory %s is not in the search path set by the XDG_DATA_DIRS environment variable, so applications installed by Flatpak may not appear on your desktop until the session is restarted.
eo: Notu, ke la dosierujo %s ne estas en la serĉvojo agordita de la mediovariablo XDG_DATA_DIRS, do aplikaĵoj instalitaj de Flatpak eble ne aperos sur via labortablo ĝis la sesio estas rekomencita.

en: Refusing to operate under sudo with --user. Omit sudo to operate on the user installation, or use a root shell to operate on the root user's installation.
eo: Rifuzo funkcii sub sudo kun --user. Forlasi sudo por funkcii sur la instalaĵo de la uzanto, aŭ uzi radikan ŝelon por funkcii sur la instalaĵo de la radika uzanto.

en: Multiple installations specified for a command that works on one installation
eo: Multoblaj instalaĵoj specifitaj por komando kiu funkcias sur unu instalado

en: See '%s --help'
eo: Vidi '%s --help'

en: '%s' is not a flatpak command. Did you mean '%s%s'?
eo: '%s' ne estas flatpak-komando. Ĉu vi volis diri '%s%s'?

en: '%s' is not a flatpak command
eo: '%s' ne estas flatpak-komando

en: No command specified
eo: Neniu komando specifita

en: error:
eo: eraro:

en: Installing %s
eo: Instalante %s

en: Updating %s
eo: Ĝisdatigas %s

en: Uninstalling %s
eo: Malinstalante %s

en: Warning: Failed to install %s: %s
eo: Averto: Malsukcesis instali %s: %s

en: Error: Failed to install %s: %s
eo: Eraro dum reinstalo de %s: %s

en: Warning: Failed to update %s: %s
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: %s

en: Error: Failed to update %s: %s
eo: Ne eblas ĝisdatigi %s: %s

en: Warning: Failed to install bundle %s: %s
eo: Averto: Malsukcesis instali pakon %s: %s

en: Error: Failed to install bundle %s: %s
eo: Eraro dum reinstalo de %s: %s

en: Warning: Failed to uninstall %s: %s
eo: Averto: Malsukcesis malinstali %s: %s

en: Error: Failed to uninstall %s: %s
eo: Eraro dum reinstalo de %s: %s

en: %s already installed
eo: %s jam instalita

en: %s not installed
eo: %s ne instalita

en: %s needs a later flatpak version
eo: %s bezonas pli postan flatpak-version

en: Not enough disk space to complete this operation
eo: Ne sufiĉa diskospaco por plenumi ĉi tiun operacion

en: Info: %s is end-of-life, in favor of %s
eo: Informoj: %s estas fino de vivo, prefere de %s

en: Info: %s is end-of-life, with reason: %s
eo: Info: %s estas fino de vivo, kun kialo: %s

en: Failed to rebase %s to %s: %s
eo: Malsukcesis rebazi %s al %s: %s

en: No authenticator configured for remote `%s`
eo: Neniu aŭtentikigilo agordita por fora `%s`

en: Invalid permission syntax: %s
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Unknown share type %s, valid types are: %s
eo: Nekonata akcia tipo %s, validaj tipoj estas: %s

en: Unknown policy type %s, valid types are: %s
eo: Nekonata politika tipo %s, validaj tipoj estas: %s

en: Invalid dbus name %s
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Unknown socket type %s, valid types are: %s
eo: Nekonata ingotipo %s, validaj tipoj estas: %s

en: Unknown device type %s, valid types are: %s
eo: Nekonata aparato tipo %s, validaj tipoj estas: %s

en: Unknown feature type %s, valid types are: %s
eo: Nekonata trajtotipo %s, validaj tipoj estas: %s

en: Filesystem location "%s" contains ".."
eo: Dosiersistemloko "%s" enhavas ".."

en: --filesystem=/ is not available, use --filesystem=host for a similar result
eo: --filesystem=/ ne disponeblas, uzi --filesystem=gastiganton por simila rezulto

en: Unknown filesystem location %s, valid locations are: host, host-os, host-etc, host-root, home, xdg-*[/…], ~/dir, /dir
eo: Nekonata dosiersistemloko %s, validaj lokoj estas: gastiganto, hejmo, xdg-*[/...], ~/dir, /dir

en: Invalid syntax for %s: %s
eo: Nevalida nomo %s: %s

en: fallback-x11 can not be conditional
eo: fallback-x11 ne povas esti kondiĉa

en: Invalid env format %s
eo: Nevalida env-formato %s

en: Environment variable name must not contain '=': %s
eo: Nomo de mediovariablo ne devas enhavi '=': %s

en: --add-policy arguments must be in the form SUBSYSTEM.KEY=VALUE
eo: --add-policy-argumentoj devas esti en la formo SUBSYSTEM.KEY=VALUE

en: --add-policy values can't start with "!"
eo: --add-policy-valoroj ne povas komenci per "!"

en: --remove-policy arguments must be in the form SUBSYSTEM.KEY=VALUE
eo: --remove-policy argumentoj devas esti en la formo SUBSYSTEM.KEY=VALUE

en: --remove-policy values can't start with "!"
eo: --remove-policy valoroj ne povas komenci per "!"

en: Share with host
eo: Kunhavigi kun gastiganto

en: Unshare with host
eo: Maldividi kun gastiganto

en: Require conditions to be met for a subsystem to get shared
eo: Postuli kondiĉojn esti plenumita por subsistemo esti dividita

en: Expose socket to app
eo: Eksponi ingon al app

en: Don't expose socket to app
eo: Ne elmontri ingon al app

en: Require conditions to be met for a socket to get exposed
eo: Postuli kondiĉojn por esti plenumitaj por ke ingo elmontriĝu

en: Expose device to app
eo: Ekspozi aparaton al app

en: Don't expose device to app
eo: Ne elmontri aparaton al app

en: Require conditions to be met for a device to get exposed
eo: Postuli kondiĉojn por esti plenumita por aparato esti elmontrita

en: Allow feature
eo: Permesi funkcion

en: Don't allow feature
eo: Ne permesi funkcion

en: Require conditions to be met for a feature to get allowed
eo: Postuli kondiĉojn por esti plenumita por funkcio esti permesita

en: Expose filesystem to app (:ro for read-only)
eo: Eksponi dosiersistemon al aplikaĵo (:ro por nurlegebla)

en: FILESYSTEM[:ro]
eo: FILESISTO[:ro]

en: Don't expose filesystem to app
eo: Ne elmontri dosiersistemon al app

en: Set environment variable
eo: Agordi mediovariablon

en: VAR=VALUE
eo: VAR=VALORO

en: Read environment variables in env -0 format from FD
eo: Legi mediovariablojn en env -0 formato de FD

en: Remove variable from environment
eo: Forigi objekton de permesa vendejo

en: VAR
eo: VALUE

en: Allow app to own name on the session bus
eo: Permesi al aplikaĵo posedi nomon sur la sesiobuso

en: Allow app to talk to name on the session bus
eo: Permesi al app paroli kun nomo sur la sesiobuso

en: Don't allow app to talk to name on the session bus
eo: Ne permesi al aplikaĵo paroli kun nomo sur la sesiobuso

en: Allow app to own name on the system bus
eo: Permesi al app posedi nomon sur la sistema buso

en: Allow app to talk to name on the system bus
eo: Permesi al app paroli kun nomo sur la sistema buso

en: Don't allow app to talk to name on the system bus
eo: Ne permesi al aplikaĵo paroli kun nomo sur la sistema buso

en: Allow app to own name on the a11y bus
eo: Permesi al app posedi nomon sur la sistema buso

en: Add generic policy option
eo: Aldoni ĝeneralan politikan opcion

en: SUBSYSTEM.KEY=VALUE
eo: SUBSYSTEM.KEY=VALORO

en: Remove generic policy option
eo: Forigi ĝeneralan politikan opcion

en: Add USB device to enumerables
eo: Aldoni USB-aparaton al kalkuleblaj

en: Add USB device to hidden list
eo: Aldoni USB-aparaton al kaŝita listo

en: A list of USB devices that are enumerable
eo: Listo de USB-aparatoj kiuj estas listeblaj

en: File containing a list of USB devices to make enumerable
eo: Dosiero enhavanta liston de USB-aparatoj por fari enumeblan

en: Persist home directory subpath
eo: Daŭri hejman dosierujon

note: This is not needed/used anymore, so hidden, but we accept it for backwards compat
en: Don't require a running session (no cgroups creation)
eo: Ne postulas kurantan sesion (neniu cgroup-kreado)

en: Not replacing "%s" with tmpfs: %s
eo: Ne anstataŭigante "%s" per tmpfs: %s

en: Not sharing "%s" with sandbox: %s
eo: Ne kundividante "%s" kun sablokesto: %s

note: Even if the error is one that we would normally silence, like * the path not existing, it seems reasonable to make more of a fuss * about the home directory not existing or otherwise being unusable, * so this is intentionally not using cannot_export()
en: Not allowing home directory access: %s
eo: Ne permesante aliron al hejma dosierujo: %s

en: Unable to provide a temporary home directory in the sandbox: %s
eo: Ne eblas provizi provizoran hejmdosierujon en la sablokesto: %s

en: Configured collection ID ‘%s’ not in summary file
eo: Agordita kolekto ID '%s' ne en resuma dosiero

en: Unable to load summary from remote %s: %s
eo: Ne eblas ŝargi resumon de fora %s: %s

en: No such ref '%s' in remote %s
eo: Ne tia ref '%s' en fora %s

en: No entry for %s in remote %s summary flatpak cache
eo: Neniu eniro por %s en fora '%s' resuma flatpakkaŝmemoro

en: No summary or Flatpak cache available for remote %s
eo: Neniu resumo aŭ Flatpak-kaŝmemoro havebla por fora %s

en: Missing xa.data in summary for remote %s
eo: Neniu oci-resumo konservita por fora '%s'

en: Unsupported summary version %d for remote %s
eo: Nesubtenata resumversio %d por fora %s

en: Remote OCI index has no registry uri
eo: Fora OCI-indekso ne havas registran uri

en: Couldn't find ref %s in remote %s
eo: Ne eblis trovi la plej novan kontrolsumon por ref Z%s en fora Z%s

en: Configured collection ID ‘%s’ not in binding metadata
eo: Commit havas neniun petitan refon '%s' en ref-ligaj metadatenoj

en: Couldn't find latest checksum for ref %s in remote %s
eo: Ne eblis trovi la plej novan kontrolsumon por ref Z%s en fora Z%s

en: No entry for %s in remote %s summary flatpak sparse cache
eo: Neniu eniro por %s en fora %s resumo flatpak maldensa kaŝmemoro

en: Commit metadata for %s not matching expected metadata
eo: Enmeti metadatenojn por %s ne kongruas kun atendataj metadatenoj

en: Unable to connect to system bus
eo: Ne eblas konektiĝi al sistema buso

en: User installation
eo: Instalado de uzanto

en: System (%s) installation
eo: Sistemo (%s) instalado

en: No overrides found for %s
eo: Neniuj anstataŭaĵoj trovitaj por %s

en: %s (commit %s) not installed
eo: %s (kommit %s) ne instalita

en: Error parsing system flatpakrepo file for %s: %s
eo: Eraro analizante la flatpakrepo-dosieron de la sistemo por %s: %s

en: While opening repository %s:
eo: Malfermante deponejon %s:

en: The config key %s is not set
eo: La agorda ŝlosilo %s ne estas agordita

en: No current %s pattern matching %s
eo: Neniu aktuala %s ŝablono kongrua kun %s

en: No appstream commit to deploy
eo: Neniu appstream kompromitas deploji

en: Can't pull from untrusted non-gpg verified remote
eo: Ne povas tiri de nefidinda ne-gpg kontrolita fora

en: Extra data not supported for non-gpg-verified local system installs
eo: Kromaj datumoj ne subtenataj por ne-gpg-kontrolitaj lokaj sistemaj instaloj

en: Invalid checksum for extra data uri %s
eo: Nevalida ĉeksumo por kromaj datumoj uri %s

en: Empty name for extra data uri %s
eo: Malplena nomo por kromaj datumoj uri %s

en: Unsupported extra data uri %s
eo: Nesubtenataj kromaj datumoj uri %s

en: Failed to load local extra-data %s: %s
eo: Malsukcesis ŝargi lokajn kromdatumojn %s: %s

en: Wrong size for extra-data %s
eo: Malĝusta grandeco por kromdatumoj %s

en: While downloading %s:
eo: Dum elŝuto de Z%s:

en: Wrong size for extra data %s
eo: Malĝusta grandeco por kromaj datumoj %s

en: Invalid checksum for extra data %s
eo: Nevalida ĉeksumo por kromaj datumoj %s

en: While pulling %s from remote %s:
eo: Tirante %s de fora %s:

en: GPG signatures found, but none are in trusted keyring
eo: GPG-subskriboj trovitaj, sed neniu estas en fidinda ŝlosilringo

en: Commit for ‘%s’ has no ref binding
eo: Commit havas neniun petitan refon '%s' en ref-ligaj metadatenoj

en: Commit for ‘%s’ is not in expected bound refs: %s
eo: Devota por '%s' ne estas en atendataj ligitaj referencoj: %s

en: Only applications can be made current
eo: Nur aplikaĵoj povas esti aktualigataj

en: Not enough memory
eo: Ne sufiĉa memoro

en: Failed to read from exported file
eo: Malsukcesis legi el eksportita dosiero

en: Error reading mimetype xml file
eo: Eraro legante mimetype xml-dosieron

en: Invalid mimetype xml file
eo: Nevalida mimetype xml-dosiero

en: D-Bus service file '%s' has wrong name
eo: D-Bus-servodosiero '%s' havas malĝustan nomon

en: Invalid Exec argument %s
eo: Nevalida postul-flatpak argumento %s

en: While getting detached metadata:
eo: Dum akiro de malfiksitaj metadatenoj:

en: Extra data missing in detached metadata
eo: Kromaj datumoj mankas en dekroĉitaj metadatenoj

en: While creating extradir:
eo: Dum kreado de ekstradir:

en: Invalid checksum for extra data
eo: Nevalida ĉeksumo por kromaj datumoj

en: Wrong size for extra data
eo: Malĝusta grandeco por kromaj datumoj

en: While writing extra data file '%s':
eo: Dum skribado de ekstra datuma dosiero '%s':

en: Extra data %s missing in detached metadata
eo: Ekstraj datumoj %s mankas en seigitaj metadatenoj

en: Unable to get runtime key from metadata
eo: Uzi alternativan dosieron por la metadatumoj

en: apply_extra script failed, exit status %d
eo: apply_extra skripto malsukcesis, elira stato %d

note: Translators: The placeholder is for an app ref.
en: Installing %s is not allowed by the policy set by your administrator
eo: Instali %s ne estas permesita de la politiko fiksita de via administranto

en: While trying to resolve ref %s:
eo: Dum vi provas solvi ref %s:

en: %s is not available
eo: %s ne haveblas

en: %s commit %s already installed
eo: %s kommit %s jam instalita

en: Can't create deploy directory
eo: Ne povas krei deplojan dosierujon

en: Failed to read commit %s:
eo: Malsukcesis legi commit %s:

en: While trying to checkout %s into %s:
eo: Dum vi provas kontroli %s en %s:

en: While trying to checkout metadata subpath:
eo: Dum vi provas kontroli la subvojon de metadatumoj:

en: While trying to checkout subpath ‘%s’:
eo: Dum vi provas kontroli la subvojon '%s':

en: While trying to remove existing extra dir:
eo: Dum vi provas forigi ekzistantan kroman diraĵon:

en: While trying to apply extra data:
eo: Dum vi provas apliki kromajn datumojn:

en: Invalid commit ref %s:
eo: Nevalida kompromisa ref %s:

en: Deployed ref %s does not match commit (%s)
eo: Deplojita ref %s ne kongruas kun commit (%s)

en: Deployed ref %s branch does not match commit (%s)
eo: Deplojita ref %s-branĉo ne kongruas kun commit (%s)

en: %s branch %s already installed
eo: %s branĉo %s jam instalita

en: Could not unmount revokefs-fuse filesystem at %s:
eo: Ne eblis malmunti revokefs-fuse dosiersistemon ĉe %s:

en: This version of %s is already installed
eo: Ĉi tiu versio de %s jam estas instalita

en: Can't change remote during bundle install
eo: Ne povas ŝanĝi telerdistancon dum pakinstalado

en: Can't update to a specific commit without root permissions
eo: Ne povas ĝisdatigi al specifa transdono sen radikaj permesoj

en: Can't remove %s, it is needed for: %s
eo: Ne povas forigi %s, ĝi estas bezonata por: %s

en: %s branch %s is not installed
eo: %s branĉo %s ne estas instalita

en: %s commit %s not installed
eo: %s kommit %s ne instalita

en: Pruning repo failed: %s
eo: Pritondado de repo malsukcesis: %s

en: Failed to load filter '%s'
eo: Malsukcesis ŝargi filtrilon '%s'

en: Failed to parse filter '%s'
eo: Malsukcesis analizi filtrilon '%s'

en: Failed to write summary cache:
eo: Malsukcesis skribi resuman kaŝmemoron:

en: No oci summary cached for remote '%s'
eo: Neniu oci-resumo konservita por fora '%s'

en: No cached summary for remote '%s'
eo: Neniu oci-resumo konservita por fora '%s'

en: Invalid checksum for indexed summary %s read from %s
eo: Nevalida ĉeksumo por indeksita resumo %s legita el %s

en: Remote listing for %s not available; server has no summary file. Check the URL passed to remote-add was valid.
eo: Fora listo por %s ne havebla; servilo ne havas resuman dosieron. Kontrolu, ke la URL transdonita al remote-add estis valida.

en: Invalid checksum for indexed summary %s for remote '%s'
eo: Nevalida ĉeksumo por indeksita resumo %s por fora '%s'

en: Multiple branches available for %s, you must specify one of:
eo: Pluraj branĉoj disponeblaj por %s, vi devas specifi unu el:

en: Nothing matches %s
eo: Nenio kongruas kun %s

en: Can't find ref %s%s%s%s%s
eo: Ne povas trovi ref Z%s%s%s%s%s

en: Error searching remote %s: %s
eo: Eraro serĉante fora %s: %s

en: Error searching local repository: %s
eo: Eraro serĉante lokan deponejon: %s

en: %s/%s/%s not installed
eo: %s/%s/%s ne instalita

en: Could not find installation %s
eo: Ne eblis trovi instalaĵon %s

en: Invalid file format, no %s group
eo: Nevalida dosierformato, neniu %s grupo

en: Invalid version %s, only 1 supported
eo: Nevalida versio %s, nur 1 subtenata

en: Invalid file format, no %s specified
eo: Nevalida dosierformato, neniu %s specifita

note: Check some minimal size so we don't get crap
en: Invalid file format, gpg key invalid
eo: Nevalida dosierformato, gpg-ŝlosilo nevalida

en: Collection ID requires GPG key to be provided
eo: Kolekta ID postulas GPG-ŝlosilon esti provizita

en: Runtime %s, branch %s is already installed
eo: Runtime %s, branĉo %s jam estas instalita

en: App %s, branch %s is already installed
eo: Apo %s, branĉo %s jam estas instalita

en: Can't remove remote '%s' with installed ref %s (at least)
eo: Ne povas forigi fora '%s' kun instalita ref %s (almenaŭ)

en: Invalid character '/' in remote name: %s
eo: Nevalida signo '/' en fora nomo: %s

en: No configuration for remote %s specified
eo: Neniu agordo por fora %s specifita

en: Skipping deletion of mirror ref (%s, %s)…
eo: Preterpasante forigan de spegul-ref (%s, %s)…

en: An absolute path is required
eo: Absoluta vojo estas postulata

en: Unable to open path "%s": %s
eo: Ne eblas malfermi vojon "%s": %s

en: Unable to get file type of "%s": %s
eo: Ne eblas akiri dosier-tipon de "%s": %s

en: File "%s" has unsupported type 0o%o
eo: Dosiero "%s" havas nesubtenan tipon 0o%o

en: Unable to get filesystem information for "%s": %s
eo: Ne eblas ricevi dosiersistemenformojn por "%s": %s

en: Ignoring blocking autofs path "%s"
eo: Ignorante blokadon de aŭtofs vojo "%s"

en: Path "%s" is reserved by Flatpak
eo: Vojo "%s" estas rezervita de Flatpak

en: Unable to resolve symbolic link "%s": %s
eo: Ne eblas solvi simbolan ligilon "%s": %s

en: Empty string is not a number
eo: Malplena ĉeno ne estas nombro

en: “%s” is not an unsigned number
eo: “%s” ne estas nesubskribita numero

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
eo: Numero "%s" estas ekster limoj [%s, %s]

en: Only sha256 image checksums are supported
eo: Nur sha256 bildaj kontrolsumoj estas subtenataj

en: Image is not a manifest
eo: Bildo ne estas manifesto

en: No org.flatpak.ref found in image
eo: Neniu org.flatpak.ref trovita en bildo

en: Ref '%s' not found in registry
eo: Ref '%s' ne trovita en registro

en: Multiple images in registry, specify a ref with --ref
eo: Multoblaj bildoj en registro, specifi ref per --ref

en: Ref %s not installed
eo: Ref %s ne instalita

en: App %s not installed
eo: Apliko %s ne instalita

en: Remote '%s' already exists
eo: Fora '%s' jam ekzistas

en: As requested, %s was only pulled, but not installed
eo: Kiel postulite, %s estis nur tirita, sed ne instalita

en: Unable to create directory %s
eo: Ne eblas krei dosierujon %s

en: Unable to lock %s
eo: Ne eblas ŝlosi %s

en: Unable to create temporary directory in %s
eo: Ne eblas krei provizoran dosierujon en %s

en: Unable to create file %s
eo: Ne eblas krei dosieron %s

en: Unable to update symbolic link %s/%s
eo: Ne eblas ĝisdatigi simbolan ligilon %s/%s

en: Only Bearer authentication supported
eo: Nur Bearer-aŭtentikigo subtenata

en: Only realm in authentication request
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Invalid realm in authentication request
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Authorization failed: %s
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Authorization failed
eo: Rajtigo malsukcesis

en: Unexpected response status %d when requesting token: %s
eo: Neatendita responda stato %d dum petado de ĵetono: %s

en: Invalid authentication request response
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Flatpak was compiled without zstd support
eo: Flatpak estis kompilita sen zstd-subteno

en: Invalid delta file format
eo: Nevalida env-formato %s

en: Invalid OCI image config
eo: Nevalida OCI-bilda agordo

en: Wrong layer checksum, expected %s, was %s
eo: Malĝusta tavola kontrolsumo, atendita %s, estis %s

en: No ref specified for OCI image %s
eo: Neniu ref specifita por OCI-bildo %s

en: Wrong ref (%s) specified for OCI image %s, expected %s
eo: Malĝusta ref (%s) specifita por OCI-bildo %s, atendita %s

en: Downloading metadata: %u/(estimating) %s
eo: Elŝuto de metadatenoj: %u/(taksado) %s

en: Downloading: %s/%s
eo: Elŝuto: %s/%s

en: Downloading extra data: %s/%s
eo: Elŝutante kromajn datumojn: %s/%s

en: Downloading files: %d/%d %s
eo: Elŝutante dosierojn: %d/%d %s

en: Name can't be empty
eo: Nomo ne povas esti malplena

en: Name can't be longer than 255 characters
eo: Nomo ne povas esti pli longa ol 255 signoj

en: Name can't start with a period
eo: Nomo ne povas komenci per punkto

en: Name can't start with %c
eo: Nomo ne povas komenci per %c

en: Name can't end with a period
eo: Nomo ne povas finiĝi per punkto

en: Only last name segment can contain -
eo: Nur familinoma segmento povas enhavi -

en: Name segment can't start with %c
eo: Nomsegmento ne povas komenci per %c

en: Name can't contain %c
eo: Nomo ne povas enhavi %c

en: Names must contain at least 2 periods
eo: Nomoj devas enhavi almenaŭ 2 punktojn

en: Arch can't be empty
eo: Branĉo ne povas esti malplena

en: Arch can't contain %c
eo: Branĉo ne povas enhavi %c

en: Branch can't be empty
eo: Branĉo ne povas esti malplena

en: Branch can't start with %c
eo: Branĉo ne povas komenci per %c

en: Branch can't contain %c
eo: Branĉo ne povas enhavi %c

en: Ref too long
eo: Ref tro longa

en: Invalid remote name
eo: Malbona fora nomo: %s

en: %s is not application or runtime
eo: %s ne estas aplikaĵo aŭ rultempo

en: Wrong number of components in %s
eo: Malĝusta nombro da komponantoj en %s

en: Invalid name %.*s: %s
eo: Nevalida nomo %.*s: %s

en: Invalid arch: %.*s: %s
eo: Nevalida arkitekturo: %.*s: %s

en: Invalid name %s: %s
eo: Nevalida nomo %s: %s

en: Invalid arch: %s: %s
eo: Nevalida branĉo %s: %s

en: Invalid branch: %s: %s
eo: Nevalida branĉo %s: %s

en: Wrong number of components in partial ref %s
eo: Malĝusta nombro da komponantoj en rultempo %s

en:  development platform
eo: Uzi evoluan rultempon

en:  platform
eo: platformo

en:  application base
eo: Apliko

en:  debug symbols
eo: sencimigaj simboloj

en:  sourcecode
eo: fontkodo

en:  translations
eo: Instalado

en:  docs
eo: dokumentoj

en: Invalid id %s: %s
eo: Nevalida identigilo %s: %s

en: Bad remote name: %s
eo: Malbona fora nomo: %s

en: No URL specified
eo: Neniu URL specifita

en: GPG verification must be enabled when a collection ID is set
eo: GPG-konfirmo estas postulata se kolektoj estas ebligitaj

en: No extra data sources
eo: Neniuj kromaj datumfontoj

en: Invalid %s: Missing group ‘%s’
eo: Nevalida Z%s: Mankas grupo '%s'

en: Invalid %s: Missing key ‘%s’
eo: Nevalida Z%s: mankas ŝlosilo '%s'

en: Invalid gpg key
eo: Nevalida gpg-ŝlosilo

en: Error copying 64x64 icon for component %s: %s
eo: Eraro kopiante 64x64 ikonon por komponanto %s: %s

en: Error copying 128x128 icon for component %s: %s
eo: Eraro kopiante 128x128 ikonon por komponanto %s: %s

en: %s is end-of-life, ignoring for appstream
eo: %s estas fino de vivo, ignorante por appstream

en: No appstream data for %s: %s
eo: Neniuj datenoj pri appstream por %s: %s

en: Invalid bundle, no ref in metadata
eo: Nevalida pakaĵo, neniu ref en metadatumoj

en: Collection ‘%s’ of bundle doesn’t match collection ‘%s’ of remote
eo: Kolekto '%s' de pakaĵo ne kongruas kun kolekto '%s' de fora

en: Metadata in header and app are inconsistent
eo: Metadatumoj en kaplinio kaj aplikaĵo estas malkonsekvencaj

en: No systemd user session available, cgroups not available
eo: Neniu systemd uzantsesio havebla, cgroups ne havebla

en: Unable to allocate instance id
eo: Ne eblas asigni ekzempleridentigilon

en: Failed to open flatpak-info file: %s
eo: Malsukcesis malfermi flatpak-info-dosieron: %s

en: Failed to open bwrapinfo.json file: %s
eo: Malsukcesis malfermi bwrapinfo.json dosieron: %s

en: Failed to write to instance id fd: %s
eo: Malsukcesis skribi al instance-id fd: %s

en: Initialize seccomp failed
eo: Inicialigi seccomp malsukcesis

en: Failed to add architecture to seccomp filter: %s
eo: Malsukcesis aldoni arkitekturon al seccomp-filtrilo: %s

en: Failed to add multiarch architecture to seccomp filter: %s
eo: Malsukcesis aldoni plurarka arkitekturon al seccomp-filtrilo: %s

en: Failed to block syscall %d: %s
eo: Malsukcesis bloki sistemovokon %d: %s

en: Failed to export bpf: %s
eo: Malsukcesis eksporti bpf: %s

en: Failed to open ‘%s’
eo: Malsukcesis malfermi '%s'

en: Directory forwarding needs version 4 of the document portal (have version %d)
eo: Adresaro plusendado bezonas version 4 de la dokumentportalo (havi version %d)

en: ldconfig failed, exit status %d
eo: ldconfig malsukcesis, elira stato %d

en: Can't open generated ld.so.cache
eo: Ne povas malfermi generitan ld.so.cache

note: Translators: The placeholder is for an app ref.
en: Running %s is not allowed by the policy set by your administrator
eo: Ruli %s ne estas permesita de la politiko fiksita de via administranto

en: "flatpak run" is not intended to be run as `sudo flatpak run`. Use `sudo -i` or `su -l` instead and invoke "flatpak run" from inside the new shell.
eo: "flatpak run" ne intencas esti rulita kiel `sudo flatpak run`. Uzi `sudo -i` aŭ `su -l` anstataŭe kaj alvoki "flatpak run" de ene de la nova ŝelo.

en: Failed to migrate from %s: %s
eo: Malsukcesis migri de %s: %s

en: Failed to migrate old app data directory %s to new name %s: %s
eo: Malsukcesis migri malnovan datumdosierujon de la aplikaĵo %s al nova nomo %s: %s

en: Failed to create symlink while migrating %s: %s
eo: Malsukcesis krei simbolligon dum migrado de %s: %s

en: Failed to open app info file
eo: Malsukcesis malfermi aplikan informodosieron

en: Unable to create sync pipe
eo: Ne eblas krei sinkronigan tubon

en: Failed to sync with dbus proxy
eo: Malsukcesis sinkronigi kun dbus-prokurilo

en: Warning: Problem looking for related refs: %s
eo: Averto: Problemo serĉante rilatajn referencojn: %s

en: The application %s requires the runtime %s which was not found
eo: La aplikaĵo %s postulas la rultempon %s kiu ne estis trovita

en: The application %s requires the runtime %s which is not installed
eo: La aplikaĵo %s postulas la rultempon %s kiu ne estas instalita

en: Can't uninstall %s which is needed by %s
eo: Ne povas malinstali %s kiu estas bezonata de %s

en: Remote %s disabled, ignoring %s update
eo: Fora %s malŝaltita, ignorante %s ĝisdatigon

en: %s is already installed
eo: %s jam estas instalita

en: %s is already installed from remote %s
eo: %s jam estas instalita de fora %s

en: Invalid .flatpakref: %s
eo: Nevalida .flatpakref: %s

en: Warning: Could not mark already installed apps as preinstalled
eo: Averto: Ne eblis marki jam instalitajn programojn kiel antaŭinstalitajn

en: Error updating remote metadata for '%s': %s
eo: Eraro dum ĝisdatigo de foraj metadatenoj por '%s': %s

en: Warning: Treating remote fetch error as non-fatal since %s is already installed: %s
eo: Averto: Traktante eraron de fora alporto kiel ne mortiga ĉar %s jam estas instalita: %s

en: No authenticator installed for remote '%s'
eo: Neniu aŭtentikigilo instalita por fora '%s'

en: Failed to get tokens for ref: %s
eo: Malsukcesis determini partojn de ref: %s

en: Failed to get tokens for ref
eo: Malsukcesis determini partojn de ref: %s

en: Ref %s from %s matches more than one transaction operation
eo: Ref %s de %s kongruas kun pli ol unu transakcia operacio

en: any remote
eo: Malproksima

en: No transaction operation found for ref %s from %s
eo: Neniu transakcia operacio trovita por ref %s de %s

en: Flatpakrepo URL %s not file, HTTP or HTTPS
eo: Flatpakrepo URL %s ne HTTP aŭ HTTPS

en: Can't load dependent file %s:
eo: Ne povas ŝargi dependan dosieron %s:

en: Invalid .flatpakrepo: %s
eo: Nevalida .flatpakrepo: %s

en: Transaction already executed
eo: Transakcio jam efektivigita

en: Refusing to operate on a user installation as root! This can lead to incorrect file ownership and permission errors.
eo: Rifuzo funkcii sur uzanta instalado kiel radiko! Ĉi tio povas konduki al malĝusta dosierposedo kaj permesaj eraroj.

en: Aborted by user
eo: Abortita de uzanto

en: Skipping %s due to previous error
eo: Preterpasi %s pro antaŭa eraro

en: Aborted due to failure (%s)
eo: Ĉesigita pro fiasko (%s)

en: Invalid %-encoding in URI
eo: Nevalida dbus-nomo %s

en: Illegal character in URI
eo: Kontraŭleĝa signo en URI

en: Non-UTF-8 characters in URI
eo: Ne-UTF-8-signoj en URI

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
eo: Nevalida IPv6-adreso ‘%.*s’ en URI

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
eo: Kontraŭleĝa kodita IP-adreso ‘%.*s’ en URI

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
eo: Kontraŭleĝa internaciigita gastiga nomo '%.*s' en URI

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
eo: Ne eblis analizi pordon ‘%.*s’ en URI

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
eo: Haveno '%.*s' en URI estas ekster intervalo

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
eo: URI ne estas absoluta, kaj neniu baza URI estis disponigita

en: USB device query 'all' must not have data
eo: Demando pri USB-aparato 'ĉiuj' ne devas havi datumojn

en: USB query rule 'cls' must be in the form CLASS:SUBCLASS or CLASS:*
eo: USB-demanda regulo 'cls' devas esti en la formo KLASO:SUBKLASO aŭ KLASO:*

en: Invalid USB class
eo: Nevalida USB-klaso

en: Invalid USB subclass
eo: Nevalida USB-subklaso

en: USB query rule 'dev' must have a valid 4-digit hexadecimal product id
eo: USB-demanda regulo 'dev' devas havi validan 4-ciferan deksesuma produktidentigilo

en: USB query rule 'vnd' must have a valid 4-digit hexadecimal vendor id
eo: USB-demanda regulo 'vnd' devas havi validan 4-ciferan deksesuman vendistan identigilon

en: USB device queries must be in the form TYPE:DATA
eo: Demandoj pri USB-aparatoj devas esti en la formo TYPE:DATA

en: Unknown USB query rule %s
eo: Nekonata USB-demanda regulo %s

en: Empty USB query
eo: Malplena USB-demando

en: Multiple USB query rules of the same type is not supported
eo: Multoblaj USB-demandaj reguloj de la sama tipo ne estas subtenataj

en: 'all' must not contain extra query rules
eo: 'ĉio' ne devas enhavi kromajn demandregulojn

en: USB queries with 'dev' must also specify vendors
eo: USB-demandoj kun 'dev' ankaŭ devas specifi vendistojn

en: Glob can't match apps
eo: Glob ne povas kongrui kun aplikaĵoj

en: Empty glob
eo: Malplena globo

en: Too many segments in glob
eo: Tro da segmentoj en globo

en: Invalid glob character '%c'
eo: Nevalida globa signo '%c'

en: Missing glob on line %d
eo: Mankas globo en linio %d

en: Trailing text on line %d
eo: Malantaŭa teksto en linio %d

en: on line %d
eo: en linio %d

en: Unexpected word '%s' on line %d
eo: Neatendita vorto '%s' en linio %d

en: Invalid require-flatpak argument %s
eo: Nevalida postul-flatpak argumento %s

en: %s needs a later flatpak version (%s)
eo: %s bezonas pli postan flatpak-version (%s)

en: Not a oci remote, missing summary.xa.oci-repository
eo: Ne oci fora, mankas summary.xa.oci-repository

en: Not a OCI remote
eo: Ne OCI-forilo

en: Invalid token
eo: Nevalida gpg-ŝlosilo

en: No portal support found
eo: Neniu resumo trovita

en: Deny
eo: Nei

en: Update
eo: ĝisdatigo

en: Update %s?
eo: Ĝisdatigi %s?

en: The application wants to update itself.
eo: La aplikaĵo volas ĝisdatigi sin.

en: Update access can be changed any time from the privacy settings.
eo: Ĝisdatigita aliro povas esti ŝanĝita iam ajn de la privateca agordo.

en: Application update not allowed
eo: Ĝisdatigo de aplikaĵo ne estas permesita

en: Self update not supported, new version requires new permissions
eo: Mem-ĝisdatigo ne estas subtenata, nova versio postulas novajn permesojn

en: Update ended unexpectedly
eo: Ĝisdatigi subskribitan rultempon

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to install without authenticating.
en: Install signed application
eo: Instali subskribitan aplikaĵon

en: Authentication is required to install software
eo: Aŭtentikigo estas bezonata por instali programaron

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to install without authenticating.
en: Install signed runtime
eo: Instali subskribitan rultempon

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update an app as the commit will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update signed application
eo: Ĝisdatigi subskribitan aplikaĵon

en: Authentication is required to update software
eo: Aŭtentikigo estas necesa por ĝisdatigi programaron

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update a runtime as the commit will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update signed runtime
eo: Ĝisdatigi subskribitan rultempon

note: SECURITY: - Normal users do not need authentication to update metadata from signed repositories.
en: Update remote metadata
eo: Ĝisdatigi forajn metadatumojn

en: Authentication is required to update remote info
eo: Aŭtentikigo estas necesa por ĝisdatigi forajn informojn

note: SECURITY: - Normal users do not need authentication to modify the OSTree repository - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to modify repos without authenticating.
en: Update system repository
eo: Ĝisdatigi sisteman deponejon

en: Authentication is required to modify a system repository
eo: Aŭtentikigo estas postulata por modifi sisteman deponejon

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to install software system-wide.
en: Install bundle
eo: Instali pakaĵon

en: Authentication is required to install software from $(path)
eo: Aŭtentigo estas bezonata por instali programaron de $(pado)

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to uninstall software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to uninstall without authenticating.
en: Uninstall runtime
eo: Malinstali rultempon

en: Authentication is required to uninstall software
eo: Aŭtentikigo estas necesa por malinstali programaron

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to uninstall software system-wide. - Note that we install polkit rules that allow local users in the wheel group to uninstall without authenticating.
en: Uninstall app
eo: Malinstali la apon

en: Authentication is required to uninstall $(ref)
eo: Aŭtentigo estas bezonata por malinstali $(ref)

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to configure system-wide software repositories.
en: Configure Remote
eo: Agordi Remote

en: Authentication is required to configure software repositories
eo: Aŭtentikigo estas postulata por agordi programarajn deponejojn

note: SECURITY: - Normal users need admin authentication to configure the system-wide Flatpak installation.
en: Configure
eo: Agordi

en: Authentication is required to configure software installation
eo: Aŭtentikigo estas necesa por agordi programaran instaladon

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update appstream data as it will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update appstream
eo: Ĝisdatigi appstream

en: Authentication is required to update information about software
eo: Aŭtentikigo estas necesa por ĝisdatigi informojn pri programaro

note: SECURITY: - Normal users do not require admin authentication to update metadata as it will be signed, and the action is required to update the system when unattended. - Changing this to anything other than 'yes' will break unattended updates.
en: Update metadata
eo: Ĝisdatigi metadatenojn

en: Authentication is required to update metadata
eo: Aŭtentikigo estas necesa por ĝisdatigi metadatenojn

note: SECURITY: - Authorisation to actually install software is controlled by org.freedesktop.Flatpak.app-install. - This action is checked after app-install, as it can only be done once the app’s data (including its content rating) has been downloaded. - This action is checked to see if the installation 
en: Override parental controls for installs
eo: Anstataŭigi gepatrajn kontrolojn por instaloj

en: Authentication is required to install software which is restricted by your parental controls policy
eo: Aŭtentigo estas bezonata por instali programaron de $(pado)

note: SECURITY: - This is like org.freedesktop.Flatpak.override-parental-controls, but it’s queried for app updates, whereas the former is queried for app installs. - As with the above action, this one is only queried if org.freedesktop.Flatpak.app-update has allowed the app update, and only if the app be
en: Override parental controls for updates
eo: Anstataŭigi gepatrajn kontrolojn por ĝisdatigoj

en: Authentication is required to update software which is restricted by your parental controls policy
eo: Aŭtentigo estas bezonata por instali programaron de $(pado)
