Flatpak master - en to tr translation catalogue (1276 entries)

en: 
     Build applications
tr: 
     Uygulamaları inşa et

en: 
     Find applications and runtimes
tr: 
    Uygulamalar ve çalışma zamanları bul

en: 
     Manage dynamic permissions
tr: 
    Dinamik izinleri yönet

en: 
     Manage file access
tr: 
    Dosya erişimini yönet

en: 
     Manage remote repositories
tr: 
     Uzak depoları yönet

en: 
     Manage running applications
tr: 
     Çalışan uygulamaları yönet

en: 
    Info: (pinned) runtime %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, in favor of %s%s%s branch %s%s%s
tr: 
    Bilgi: (ilişik) çalışma zamanı %s%s%s dal %s%s%s ömrünü doldurdu, %s%s%s dal %s%s%s yararına

en: 
    Info: (pinned) runtime %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, with reason:
tr: 
    Bilgi: (ilişik) çalışma zamanı %s%s%s dal %s%s%s ömrünü doldurdu şu nedenle:

en: 
    Info: app %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, in favor of %s%s%s branch %s%s%s
tr: 
    Bilgi: Uygulama %s%s%s dal %s%s%s ömrünü doldurdu, %s%s%s dal %s%s%s yararına

en: 
    Info: app %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, with reason:
tr: 
    Bilgi: Uygulama %s%s%s dal %s%s%s ömrünü doldurdu, şu nedenle:

en: 
    Info: runtime %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, in favor of %s%s%s branch %s%s%s
tr: 
    Bilgi: Çalışma zamanı %s%s%s dal %s%s%s ömrünü doldurdu, %s%s%s dal %s%s%s yararına

en: 
    Info: runtime %s%s%s branch %s%s%s is end-of-life, with reason:
tr: 
    Bilgi: Çalışma zamanı %s%s%s dal %s%s%s ömrünü doldurdu, şu nedenle:

en: 
    These runtimes in installation '%s' are pinned and won't be removed; see flatpak-pin(1):
tr: 
    '%s' kurulumundaki bu çalışma zamanları sabitlenmiş ve kaldırılmaz; bkz. flatpak-pin(1):

en:  - Enumerate running sandboxes
tr:  - Çalışan yalıtılmış alanları numaralandır

en:  - List installed apps and/or runtimes
tr:  - Kurulu uygulamaları ve/veya çalışma ortamlarını listele

en:  - List remote repositories
tr:  - Uzak depoları listele

en:  - Show history
tr:  - Geçmişi göster

en:  Commit:
tr:  İşleme:

en:  Date:
tr:  Tarih:

en:  Manage installed applications and runtimes
tr:  Kurulu uygulamaları ve çalışma zamanlarını yönet

en:  REMOTE REF - Show information about an application or runtime in a remote
tr:  UZAK REFERANS - Uzaktaki uygulama ya da çalışma zamanıyla ilgili bilgileri göster

en:  Subject:
tr:  Konu:

en:  [REMOTE or URI] - Show available runtimes and applications
tr:  [UZAK ya da URI] - Kullanılabilir çalışma zamanlarını ve uygulamaları göster

en:  application base
tr:  uygulama temeli

en:  debug symbols
tr:  hata ayıklama sembolleri

en:  development platform
tr:  geliştirme platformu

en:  docs
tr:  belgeler

en:  sourcecode
tr:  kaynak kodu

en:  translations
tr:  çeviriler

en:  with arch ‘%s’
tr:  ‘%s’ mimarisi ile

en:  with branch ‘%s’
tr:  ‘%s’ dalı ile

en: "flatpak run" is not intended to be run as `sudo flatpak run`. Use `sudo -i` or `su -l` instead and invoke "flatpak run" from inside the new shell.
tr: "flatpak run", `sudo flatpak run` olarak çalıştırılmak üzere tasarlanmamıştır. Bunun yerine `sudo -i` ya da `su -l`kullanın ve yeni kabuğun içinden "flatpak run" komutunu çalıştırın.

en: %3d%%
tr: %%%3d

en: %s (commit %s) not installed
tr: %s (%s işlemesi) kurulu değil

en: %s already installed
tr: %s zaten kurulu

en: %s branch %s already installed
tr: %s dalı %s zaten kurulu

en: %s branch %s is not installed
tr: %s dalı %s kurulu değil

en: %s commit %s already installed
tr: %s işleme %s zaten kurulu

en: %s commit %s not installed
tr: %s işleme %s kurulu değil

en: %s is already installed
tr: %s zaten kurulu

en: %s is already installed from remote %s
tr: %s, %s uzağından zaten kurulu

en: %s is end-of-life, ignoring for appstream
tr: %s end-of-life, appstream için yok sayılıyor

en: %s is neither a pid nor an application or instance ID
tr: %s pid, uygulama adı ya da örnek kimliği değil

en: %s is not application or runtime
tr: %s uygulama ya da çalışma zamanı değil

en: %s is not available
tr: %s kullanılabilir değil

en: %s is not running
tr: %s çalışmıyor

en: %s needs a later flatpak version
tr: %s daha üst bir flatpak sürümünü gerektiriyor

en: %s needs a later flatpak version (%s)
tr: %s daha üst bir flatpak sürümünü gerektiriyor (%s)

en: %s not installed
tr: %s kurulu değil

en: %s%s%s permissions:
tr: %s%s%s izinleri:

en: %s, deleting object
tr: %s, nesne siliniyor

en: %s/%s/%s not installed
tr: %s/%s/%s kurulu değil

en: %s/s%s%s
tr: %s/sn%s%s

en: %s: no change
tr: %s: değişiklik yok

en: %zd summary branches
tr: %zd özet dalları

en: '%s' does not look like a language code
tr: '%s' dil kodu gibi görünmüyor

en: '%s' does not look like a language/locale code
tr: '%s' dil/yerel kodu gibi görünmüyor

en: '%s' is not a flatpak command
tr: '%s' flatpak komutu değil

en: '%s' is not a flatpak command. Did you mean '%s%s'?
tr: '%s' flatpak komutu değil '%s%s' mi demek istediniz?

en: '%s' is not a valid application name: %s
tr: '%s' geçerli bir uygulama adı değil: %s

en: '%s' is not a valid branch name: %s
tr: '%s' geçerli bir dal adı değil: %s

en: '%s' is not a valid build type name, use app, runtime or extension
tr: '%s' geçerli bir inşa türü adı değil, uygulama, çalışma zamanı ya da uzantıyı kullan

en: '%s' is not a valid filename
tr: '%s' geçerli bir dosya adı değil

en: '%s' is not a valid name: %s
tr: '%s' geçerli bir ad değil: %s

en: '%s' is not a valid repository
tr: '%s' geçerli bir depo değil

en: '%s' is not a valid repository:
tr: '%s' geçerli bir depo değil:

en: '%s' is not a valid value (use 'true' or 'false')
tr: '%s' geçerli bir değer değil ('true' ya da 'false' kullanın)

en: 'all' must not contain extra query rules
tr: 'all' ek sorgu kuralları içermemelidir

en: - Install flatpaks that are part of the operating system
tr: - İşletim sisteminin parçası olan flatpakları kur

en: - Repair a flatpak installation
tr: - Flatpak kurulumunu onar

en: --add-policy arguments must be in the form SUBSYSTEM.KEY=VALUE
tr: --add-policy argümanları ALTSİSTEM.ANAHTAR=DEĞER biçiminde olmalıdır

en: --add-policy values can't start with "!"
tr: --add-policy değerleri "!" ile başlayamaz

en: --filesystem=/ is not available, use --filesystem=host for a similar result
tr: --filesystem=/ kullanılabilir değil, benzer sonuç için --filesystem=host kullan

en: --oci-layer-compress value must be gzip or zstd
tr: --oci-layer-compress değeri gzip ya da zstd olmalıdır

en: --remove-policy arguments must be in the form SUBSYSTEM.KEY=VALUE
tr: --remove-policy argümanları ALTSİSTEM.ANAHTAR=DEĞER biçiminde olmalıdır

en: --remove-policy values can't start with "!"
tr: --remove-policy değerleri "!" ile başlayamaz

en: A full-paragraph description for this remote
tr: Bu uzak için kullanılacak tek paragraflık açıklama

en: A full-paragraph description for this repository
tr: Bu depo için tek paragraflık açıklama

en: A list of USB devices that are enumerable
tr: Numaralandırılabilir USB aygıtlarının listesi

en: A nice name to use for this remote
tr: Bu uzak için kullanılacak güzel bir ad

en: A nice name to use for this repository
tr: Bu depo için kullanılacak güzel bir ad

en: A one-line comment for this remote
tr: Bu depo için tek satırlık yorum

en: A one-line comment for this repository
tr: Bu depo için tek satırlık yorum

en: APP
tr: UYGULAMA

en: APP BRANCH - Make branch of application current
tr: UYGULAMA DAL - Uygulamanın dalını geçerli yap

en: APP [ARGUMENT…] - Run an app
tr: UYGULAMA [ARGÜMAN…] - Uygulamayı çalıştır

en: APP must be specified
tr: UYGULAMA belirtilmelidir

en: APPID
tr: UYGULAMAKİMLİĞİ

en: APP_ID - Reset permissions for an app
tr: UYGULAMA_KİMLİĞİ - Uygulama izinlerini sıfırla

en: APP_ID - Show permissions for an app
tr: UYGULAMA_KİMLİĞİ - Uygulama izinlerini göster

en: ARCH
tr: MİMARİ

en: Aborted by user
tr: Kullanıcıca vazgeçildi

en: Aborted due to failure (%s)
tr: Başarısızlık nedeniyle vazgeçildi (%s)

en: Active
tr: Etkin

en: Active commit
tr: Etkin işleme

en: Active commit:
tr: Etkin işleme:

en: Add GPG key from FILE (- for stdin)
tr: DOSYA’dan GPG anahtarı ekle (stdin için -)

en: Add USB device to enumerables
tr: USB aygıtını numaralandırılabilirlere ekle

en: Add USB device to hidden list
tr: USB aygıtını gizli listeye ekle

en: Add a new remote repository (by URL)
tr: Yeni uzak depo ekle (URL’yle)

en: Add a tag
tr: Etiket ekle

en: Add bind mount
tr: Bağlama noktası ekle

en: Add extension point info
tr: Uzantı noktası bilgisi ekle

en: Add generic policy option
tr: Genel ilke seçeneği ekle

en: Add permissions for this app
tr: Bu uygulama için izinler ekle

en: Additionally install the SDK used to build the given refs
tr: Verilen referansları oluşturmak için kullanılan SDKʼyi ek olarak kur

en: Additionally install the debug info for the given refs and their dependencies
tr: Verilen referanslar ve bağımlılıkları için hata ayıklama bilgilerini ek olarak kur

en: All of the above
tr: Üsttekilerin tümü

en: Allow app to own name on the a11y bus
tr: Uygulamanın a11y veri yolunda kendi adına izin ver

en: Allow app to own name on the session bus
tr: Uygulamanın oturum veri yolunda kendi adı olmasına izin ver

en: Allow app to own name on the system bus
tr: Uygulamanın sistem veri yolunda kendi adı olmasına izin ver

en: Allow app to talk to name on the session bus
tr: Uygulamanın oturum veri yolunda adla konuşmasına izin ver

en: Allow app to talk to name on the system bus
tr: Uygulamanın sistem veri yolunda adla konuşmasına izin ver

en: Allow feature
tr: Özelliğe izin ver

en: Allow partial commits in the created repo
tr: Oluşturulan depoda kısmi işlemelere izin ver

en: Alt-id:
tr: Alternatif kimlik:

en: Ambiguous column: %s
tr: Belirsiz sütun: %s

en: Ambiguous suffix: '%s'.
tr: Belirsiz son ek: '%s'.

en: An absolute path is required
tr: Mutlak yol gerekli

en: App
tr: Uygulama

en: App %s branch %s is not installed
tr: Uygulama %s dal %s kurulu değil

en: App %s not installed
tr: %s uygulaması kurulu değil

en: App %s, branch %s is already installed
tr: Uygulama %s, dal %s zaten kurulu

en: Append :s[tart], :m[iddle], :e[nd] or :f[ull] to change ellipsization
tr: Elipsleştirmeyi değiştirmek için :s[tart] (başlangıç), :m[iddle] (orta), :e[nd] (son) ya da :f[ull] (tümü) ekleyin

en: Application
tr: Uygulama

en: Application ID
tr: Uygulama Kimliği

en: Application update not allowed
tr: Uygulama güncelleme izin verilmiyor

en: Arch
tr: Mimari

en: Arch can't be empty
tr: Mimari boş olamaz

en: Arch can't contain %c
tr: Mimari %c içeremez

en: Arch to bundle for
tr: Paketleneceği mimari

en: Arch to copy
tr: Kopyalanacak mimari

en: Arch to install for
tr: Kurulacağı mimari

en: Arch to make current for
tr: Geçerli yapılacak mimari

en: Arch to search for
tr: Aranacağı mimari

en: Arch to show
tr: Gösterilecek mimari

en: Arch to uninstall
tr: Kaldırılacak mimari

en: Arch to update for
tr: Güncelleneceği mimari

en: Arch to use
tr: Kullanılacak mimari

en: Arch:
tr: Mimari:

en: Architecture to export for (must be host compatible)
tr: Dışa aktarılacağı mimari (makineyle uyumlu olmalıdır)

en: As requested, %s was only pulled, but not installed
tr: İstendiği gibi, %s yalnızca çekildi, ancak kurulmadı

en: Associate DATA with the entry
tr: VERİ’yi girdiyle ilişkilendir

en: Assume LOCATION is a .flatpak single-file bundle
tr: KONUM’un .flatpak tek dosya paketi olduğunu varsay

en: Assume LOCATION is a .flatpakref application description
tr: KONUM’un .flatpakref uygulama açıklaması olduğunu varsay

en: Assume LOCATION is containers-transports(5) reference to an OCI image
tr: KONUM’un OCI görüntüsü için containers-transports(5) referansı olduğunu varsay

en: At least one REF must be specified
tr: En az bir REFERANS belirtilmelidir

en: Authentication is required to configure software installation
tr: Yazılım kurulumunu yapılandırmak için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to configure software repositories
tr: Yazılım depolarını yapılandırmak için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to install software
tr: Yazılım kurmak için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to install software from $(path)
tr: Yazılımı $(path) yolundan kurmak için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to install software which is restricted by your parental controls policy
tr: Ebeveyn denetim ilkesince kısıtlanan yazılımı kurmak için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to modify a system repository
tr: Sistem deposunu değiştirmek için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to uninstall $(ref)
tr: $(ref) kaldırmak için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to uninstall software
tr: Yazılımı kaldırmak için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to update information about software
tr: Yazılımla ilgili bilgileri güncellemek için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to update metadata
tr: Üst verileri güncellemek için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to update remote info
tr: Uzak bilgileri güncellemek için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to update software
tr: Uygulama güncellemek için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication is required to update software which is restricted by your parental controls policy
tr: Ebeveyn denetim ilkesince kısıtlanan yazılımın güncellenmesi için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authentication required for remote '%s'
tr: Uzak '%s' için kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Authenticator install: %s
tr: Kimlik doğrulayıcı kur: %s

en: Authenticator name: %s
tr: Kimlik doğrulayıcı adı: %s

en: Authenticator option
tr: Kimlik doğrulayıcı seçeneği

en: Authenticator options
tr: Kimlik doğrulayıcı seçenekleri

en: Authorization failed
tr: Yetkilendirme başarısız oldu

en: Authorization failed: %s
tr: Yetkilendirme başarısız oldu: %s

en: Autoinstall authenticator
tr: Kimlik doğrulayıcıyı kendiliğinden kur

en: Autoinstall authenticator for this repository
tr: Bu depo için kimlik doğrulayıcıyı kendiliğinden kur

en: Automatically answer yes for all questions
tr: Tüm soruları kendiliğinden evetle yanıtla

en: Available columns:
tr: Kullanılabilir sütunlar:

en: BODY
tr: GÖVDE

en: BRANCH
tr: DAL

en: BRANCH must be specified
tr: DAL belirtilmelidir

en: Background
tr: Arka plan

en: Bad remote name: %s
tr: Kötü uzak adı: %s

en: Bind mount the file or directory referred to by FD read-only to its canonicalized path
tr: DT’nin andığı dosya ya da dizini, kanonik yoluna salt okunur bağla

en: Bind mount the file or directory referred to by FD to its canonicalized path
tr: DT’nin andığı dosya ya da dizini, kanonik yoluna bağla

en: Branch
tr: Dal

en: Branch can't be empty
tr: Dal boş olamaz

en: Branch can't contain %c
tr: Dal %c içeremez

en: Branch can't start with %c
tr: Dal %c ile başlayamaz

en: Branch to use
tr: Kullanılacak dal

en: Branch:
tr: Dal:

en: Build directory %s already finalized
tr: İnşa dizini %s zaten sonlandırılmış

en: Build directory %s already initialized
tr: İnşa dizini %s zaten ilklendirilmiş

en: Build directory %s not initialized
tr: İnşa dizini %s ilklendirilmemiş

en: Build directory %s not initialized, use flatpak build-init
tr: İnşa dizini %s ilklenmedi, flatpak build-init’i kullanın

en: Builtin Commands:
tr: Yerleşik Komutlar:

en: Bundle filename must be specified
tr: Paket dosya adı belirtilmelidir

en: COLLECTION-ID
tr: KOLEKSİYON-KİMLİĞİ

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: COMMENT
tr: YORUM

en: COMMIT
tr: İŞLEME

en: Cache version: %d
tr: Önbellek sürümü: %d

en: Can only use one of --list, --get, --set or --unset
tr: --list, --get, --set ya da --unset içinden yalnızca biri kullanılabilir

en: Can't change remote during bundle install
tr: Paket kurulumu sırasında uzak değiştirilemedi

en: Can't chdir
tr: chdir yapılamadı

en: Can't chroot
tr: chroot yapılamadı

en: Can't commit from partial source commit
tr: Kısmi kaynak işlemesinden işleme yapılamaz

en: Can't create deploy directory
tr: Dağıtım dizini oluşturulamadı

en: Can't enter %s namespace: %s
tr: %s ad alanına girilemedi: %s

en: Can't find ref %s%s%s%s%s
tr: %s%s%s%s%s referansı bulunamadı

en: Can't load dependent file %s:
tr: %s bağımlı dosyası yüklenemedi:

en: Can't load file %s: %s
tr: %s dosyası yüklenemedi: %s

en: Can't load object %s: %s
tr: %s nesnesi yüklenemedi: %s

en: Can't load uri %s: %s
tr: Uri %s yüklenemedi: %s

en: Can't open %s namespace: %s
tr: %s ad alanı açılamadı: %s

en: Can't open generated ld.so.cache
tr: Oluşturulan ld.so.cache açılamadı

en: Can't pull from untrusted non-gpg verified remote
tr: Güvenilmeyen gpg olmayan doğrulanmış uzaktan çekilemez

en: Can't read cwd
tr: cwd okunamadı

en: Can't read root
tr: root okunamadı

en: Can't remove %s, it is needed for: %s
tr: %s kaldırılamaz, şunun için gerekiyor: %s

en: Can't remove remote '%s' with installed ref %s (at least)
tr: Uzak '%s' %s kurulu referansıyla kaldırılamıyor (en azından)

en: Can't remove remote '%s' with installed refs
tr: '%s' uzağı kurulu referanslarla kaldırılamıyor

en: Can't switch gid
tr: gid değiştirilemedi

en: Can't switch uid
tr: uid değiştirilemedi

en: Can't uninstall %s which is needed by %s
tr: %s kaldırılamıyor çünkü %s gereksiniyor

en: Can't update to a specific commit without root permissions
tr: Kök izinleri olmadan belirli işleme güncellenemez

en: Change
tr: Değişiklik

en: Change the runtime used for the app
tr: Uygulama için kullanılan çalışma zamanını değiştir

en: Change the sdk used for the app
tr: Uygulama için kullanılan SDKʼyi değiştir

en: Changes complete.
tr: Değişiklikler tamamlandı.

en: Check bundle signatures with GPG key from FILE (- for stdin)
tr: Paket imzalarını DOSYA’daki (stdin için -) GPG anahtarıyla denetle

en: Checking remotes...
tr: Uzaklar denetleniyor...

en: Child-PID
tr: Çocuk-PID

en: Clear all outside environment variables
tr: Tüm dış çevre değişkenlerini temizle

en: Collection ID
tr: Koleksiyon Kimliği

en: Collection ID requires GPG key to be provided
tr: Koleksiyon kimliği, GPG anahtarı sağlanmasını gerektirir

en: Collection ID: %s
tr: Koleksiyon Kimliği: %s

en: Collection ‘%s’ of bundle doesn’t match collection ‘%s’ of remote
tr: Paket koleksiyonu ‘%s’ uzaktaki ‘%s’ koleksiyonuyla eşleşmiyor

en: Collection:
tr: Koleksiyon:

en: Command to run
tr: Çalıştırılacak komut

en: Command to set
tr: Ayarlanacak komut

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment: %s
tr: Yorum: %s

en: Commit
tr: İşleme

en: Commit for ‘%s’ has no ref binding
tr: ‘%s’ için işleme referans bağlaması yok

en: Commit for ‘%s’ is not in expected bound refs: %s
tr: ‘%s’ için işleme, beklenen sınır referanslarında değil: %s

en: Commit invalid %s: %s
tr: İşleme geçersiz %s: %s

en: Commit metadata for %s not matching expected metadata
tr: %s işleme üst verisi beklenen üst verilerle eşleşmiyor

en: Commit runtime (/usr), not /app
tr: Çalışma zamanını (/usr) işle, /app’i değil

en: Commit should be marked partial: %s
tr: İşleme kısmi olarak işaretlenmelidir: %s

en: Commit to deploy
tr: Dağıtılacak işleme

en: Commit to show info for
tr: Bilgi için gösterilecek işleme

en: Commit:
tr: İşleme:

en: Commit: %s
tr: İşleme: %s

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Configure Remote
tr: Uzak Yapılandır

en: Configure flatpak
tr: Flatpak’i yapılandır

en: Configured collection ID ‘%s’ not in binding metadata
tr: Yapılandırılmış koleksiyon kimliği ‘%s’ bağlayıcı üst verilerde değil

en: Configured collection ID ‘%s’ not in summary file
tr: Yapılandırılmış koleksiyon kimliği ‘%s’ özet dosyasında değil

en: Configuring %s as new remote '%s'
tr: %s yeni uzak '%s' olarak yapılandırılıyor

en: Content Bytes Written:
tr: Yazılan İçerik Baytları:

en: Content Total: %u
tr: Toplam İçerik: %u

en: Content Written: %u
tr: Yazılan İçerik: %u

en: Could not find installation %s
tr: %s kurulumu bulunamadı

en: Could not parse '%s'
tr: '%s' ayrıştırılamadı

en: Could not parse port ‘%.*s’ in URI
tr: URI’deki ‘%.*s’ bağlantı noktası ayrıştırılamadı

en: Could not unmount revokefs-fuse filesystem at %s:
tr: %s konumunda revokefs-fuse dosya sistemi bağlantısı kaldırılamadı :

en: Could not update extra metadata for %s
tr: %s için ek üst veri güncellenemedi

en: Couldn't find appstream2 data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s
tr: Uzak ‘%s’ mimari ‘%s’ için appstream2 verisi bulunamadı: %s

en: Couldn't find latest checksum for ref %s in remote %s
tr: %2$s uzaklığında %1$s referansı için en son sağlama toplamı bulunamadı

en: Couldn't find ref %s in remote %s
tr: %s referansı %s uzağında bulunamadı

en: Create a bundle file from a ref in a local repository
tr: Yerel depodaki referanstan paket dosyası oluştur

en: Create a unique document reference
tr: Bir eşsiz belge referansı oluştur

en: Create new commit based on existing ref
tr: Var olan referansa dayalı yeni işleme oluştur

en: D-Bus service file '%s' has wrong name
tr: D-Bus hizmet dosyası '%s' adı yanlış

en: DATA
tr: VERİ

en: DBUS_NAME
tr: DBUS_ADI

en: DEPTH
tr: DERİNLİK

en: DESCRIPTION
tr: AÇIKLAMA

en: DEST
tr: HEDEF

en: DEST=SRC
tr: HEDEF=KAYNAK

en: DEVICE
tr: AYGIT

en: DEVICE:CONDITION
tr: AYGIT:KOŞUL

en: DIR
tr: DİZİN

en: DIRECTORY - Finalize a build directory
tr: DİZİN - İnşa dizinini sonlandır

en: DIRECTORY APPNAME SDK RUNTIME [BRANCH] - Initialize a directory for building
tr: DİZİN UYGULAMAADI SDK ÇALIŞMAORTAMI [DAL] - Bir dizini inşa için ilklendir

en: DIRECTORY [COMMAND [ARGUMENT…]] - Build in directory
tr: DİZİN [KOMUT [ARGÜMAN…]] - Dizinde inşa et

en: DIRECTORY must be specified
tr: DİZİN belirtilmelidir

en: DST-REPO [DST-REF…] - Make a new commit from existing commits
tr: HEDEF-DEPO [HEDEF-REFERANS]… - Var olan işlemelere dayalı yeni işleme yap

en: DST-REPO must be specified
tr: HEDEF-DEPO belirtilmelidir

en: Data
tr: Veri

en: Date:
tr: Tarih:

en: Default branch to use for this remote
tr: Bu uzak için kullanılacak öntanımlı dal

en: Default branch to use for this repository
tr: Bu depo için kullanılacak öntanımlı dal

en: Default branch: %s
tr: Öntanımlı dal: %s

en: Delete a configured remote
tr: Yapılandırılmış uzağı sil

en: Delete app data
tr: Uygulama verilerini sil

en: Delete data for %s?
tr: %s verileri silinsin mi?

en: Deleted %u objects, %s freed
tr: %u nesne silindi, %s temizlendi

en: Deleting invalid commit %s: %s
tr: %s geçersiz işlemesi siliniyor: %s

en: Deleting ref %s due to %d
tr: %s referansı %d nedeniyle siliniyor

en: Deleting ref %s due to invalid objects
tr: %s referansı geçersiz nesneler nedeniyle siliniyor

en: Deleting ref %s due to missing objects
tr: %s referansı eksik nesneler nedeniyle siliniyor

en: Deny
tr: Reddet

en: Deploy collection ID: %s
tr: Kullanıcı kimliğini dağıt: %s

en: Deployed ref %s branch does not match commit (%s)
tr: Dağıtılan referans %s dalı işlemesiyle eşleşmiyor (%s)

en: Deployed ref %s does not match commit (%s)
tr: Dağıtılan referans %s işlemesiyle eşleşmiyor (%s)

en: Description
tr: Açıklama

en: Description: %s
tr: Açıklama: %s

en: Digest
tr: Özet

en: Directory forwarding needs version 4 of the document portal (have version %d)
tr: Dizin yönlendirme, belge kapısının 4. sürümüne gereksinir (sürüm %d var)

en: Directory to run the command in
tr: Komutun çalıştırılacağı dizin

en: Disable GPG verification
tr: GPG doğrulamayı devredışı bırak

en: Disable local filter
tr: Yerel süzgeçleri devredışı bırak

en: Disable the remote
tr: Uzağı devredışı bırak

en: Display log
tr: Günlüğü göster

en: Do nothing if the provided remote exists
tr: Sağlanan uzak varsa hiçbir şey yapma

en: Do you want to install it?
tr: Kurmak istiyor musunuz?

en: Don't allow app to talk to name on the session bus
tr: Uygulamanın oturum veri yolunda adla konuşmasına izin verme

en: Don't allow app to talk to name on the system bus
tr: Uygulamanın sistem veri yolunda adla konuşmasına izin verme

en: Don't allow feature
tr: Özelliğe izin verme

en: Don't autoinstall authenticator
tr: Kimlik doğrulayıcıyı kendiliğinden kurma

en: Don't autoinstall authenticator for this repository
tr: Bu depo için kimlik doğrulayıcıyı kendiliğinden kurma

en: Don't automatically pin explicit installs
tr: Açık kurulumları kendiliğinden sabitleme

en: Don't create deltas matching refs
tr: Referanslarla eşleşen deltalar oluşturma

en: Don't deploy, only download to local cache
tr: Dağıtma, yalnızca yerel önbelleğe indir

en: Don't expose device to app
tr: Aygıtı uygulamaya gösterme

en: Don't expose filesystem to app
tr: Dosya sistemini uygulamaya gösterme

en: Don't expose socket to app
tr: Yuvayı uygulamaya gösterme

en: Don't follow the redirect set in the summary file
tr: Özet dosyasındaki yönlendirme kümesini izleme

en: Don't generate a summary index
tr: Özet indeksi oluşturma

en: Don't inherit permissions from runtime
tr: Çalışma zamanından izinleri devralma

en: Don't install related refs
tr: İlişkili referansları kurma

en: Don't make any changes
tr: Hiçbir değişiklik yapma

en: Don't process exports
tr: Dışa aktarmaları işleme

en: Don't proxy accessibility bus calls
tr: Erişilebilirlik veri yolu çağrılarını vekil sunucu yapma

en: Don't proxy session bus calls
tr: Oturum veri yolu çağrılarını vekil sunucu yapma

en: Don't pull, only install from local cache
tr: Çekme, yalnızca yerel önbellekten kur

en: Don't pull, only update from local cache
tr: Çekme, yalnızca yerel önbellekten güncelle

en: Don't require a running session (no cgroups creation)
tr: Çalışan oturum gerektirme (cgroups yaratımı yok)

en: Don't require the file to exist already
tr: Belgenin zaten var olmasını gerektirme

en: Don't start portals
tr: Kapıları başlatma

en: Don't uninstall related refs
tr: İlişkili referansları kendiliğinden kaldırma

en: Don't update related refs
tr: İlişkili referansları güncelleme

en: Don't update the appstream branch
tr: Appstream dalını güncelleme

en: Don't update the summary
tr: Özeti güncelleme

en: Don't use static deltas
tr: Durağan deltaları kullanma

en: Don't verify/install runtime dependencies
tr: Çalışma zamanı bağımlılıklarını doğrulama/kurma

en: Download
tr: İndirme

en: Download Size:
tr: İndirme Boyutu:

en: Download size
tr: İndirme boyutu

en: Downloading extra data: %s/%s
tr: Ek veriler indiriliyor: %s/%s

en: Downloading files: %d/%d %s
tr: Dosyalar indiriliyor: %d/%d %s

en: Downloading metadata: %u/(estimating) %s
tr: Üst veriler indiriliyor: %u/(tahmini) %s

en: Downloading: %s/%s
tr: İndiriliyor: %s/%s

en: Dry run:
tr: Kuru çalıştırma:

en: EXTENSION
tr: UZANTI

en: EXTENSION_TAG
tr: UZANTI_ETİKETİ

en: Either --src-repo or --src-ref must be specified
tr: --src-repo ya da --src-ref belirtilmelidir

en: Empty USB query
tr: Boş USB sorgusu

en: Empty glob
tr: Glob boş

en: Empty name for extra data uri %s
tr: Ek veri uri’si %s için boş ad

en: Empty string is not a number
tr: Boş dize bir sayı değil

en: Enable GPG verification
tr: GPG doğrulamayı etkinleştir

en: Enable file forwarding
tr: Dosya yönlendirmelerini etkinleştir

en: Enable the remote
tr: Uzağı etkinleştir

en: End-of-life-rebase:
tr: Ömrünü doldurdu yeniden temellendirme:

en: End-of-life:
tr: Ömrünü doldurdu:

en: Enter the namespace of a running application
tr: Çalışan bir uygulamanın ad alanına gir

en: Enumerate running applications
tr: Çalışan uygulamaları numaralandır

en: Environment variable name must not contain '=': %s
tr: Ortam değişkeni adı '=' içeremez: %s

en: Erasing .removed
tr: .removed siliniyor

en: Error copying 128x128 icon for component %s: %s
tr: 128x128 simge %s bileşeni için kopyalanırken hata: %s

en: Error copying 64x64 icon for component %s: %s
tr: 64x64 simge %s bileşeni için kopyalanırken hata: %s

en: Error parsing system flatpakrepo file for %s: %s
tr: %s flatpakrepo dosyası ayrıştırılırken hata: %s

en: Error reading mimetype xml file
tr: Mimetürü xml dosyası okunurken hata

en: Error reinstalling %s: %s
tr: %s yeniden kurulurken hata: %s

en: Error searching local repository: %s
tr: Yerel depo aranırken hata: %s

en: Error searching remote %s: %s
tr: Uzak %s aranırken hata: %s

en: Error updating
tr: Güncelleme hatası

en: Error updating extra metadata for '%s': %s
tr: '%s' için ek üst veri güncellenirken hata: %s

en: Error updating remote metadata for '%s': %s
tr: '%s' için uzak üst veri güncellenirken hata: %s

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Error: %s%s%s already installed
tr: Hata: %s%s%s zaten kurulu

en: Error: %s%s%s needs a later flatpak version
tr: Hata: %s%s%s daha üst bir flatpak sürümünü gerektiriyor

en: Error: %s%s%s not installed
tr: Hata: %s%s%s kurulu değil

en: Error: Failed to install %s: %s
tr: Hata: %s kurulamadı: %s

en: Error: Failed to install bundle %s: %s
tr: Hata: %s paketi kurulamadı: %s

en: Error: Failed to uninstall %s: %s
tr: Hata: %s kaldırılamadı: %s

en: Error: Failed to update %s: %s
tr: Hata: %s güncellenemedi: %s

en: Error: Not enough disk space to complete this operation
tr: Hata: Bu işlemi tamamlamak için yeterli disk alanı yok

en: Excluded files to include
tr: İçerilecek dışlanan dosyalar

en: Export a build dir to a repository
tr: İnşa dizinini depoya dışa aktar

en: Export application homedir directory to build
tr: İnşa için uygulama evdizin dizinini dışa aktar

en: Export oci image instead of flatpak bundle
tr: Flatpak paketi yerine oci görüntüsü dışa aktar

en: Export runtime instead of app
tr: Uygulama yerine çalışma zamanını dışa aktar

en: Exporting %s
tr: %s dışa aktarılıyor

en: Expose device to app
tr: Aygıtı uygulamaya göster

en: Expose filesystem to app (:ro for read-only)
tr: Dosya sistemini uygulamaya göster (salt okuma için :ro)

en: Expose socket to app
tr: Yuvayı uygulamaya göster

en: Extension tag to use if building extension
tr: Uzantı inşa ediyorsanız kullanılacak uzantı etiketi

en: Extension:
tr: Uzantı:

en: Extra arguments given
tr: Sağlanan ek argümanlar

en: Extra data %s missing in detached metadata
tr: %s ek verisi ayrılmış üst verilerde eksik

en: Extra data info
tr: Ek veri bilgisi

en: Extra data missing in detached metadata
tr: Ayrılmış üst veride ek veriler eksik

en: Extra data not supported for non-gpg-verified local system installs
tr: non-gpg-verified yerel sistem kurulumları için ek veri desteklenmez

en: Extra data sizes of zero not supported
tr: Sıfır ek veri boyutu desteklenmemektedir

en: FD
tr: DT

en: FEATURE
tr: ÖZELLİK

en: FEATURE:CONDITION
tr: ÖZELLİK:KOŞUL

en: FIELD,…
tr: ALAN,…

en: FILE
tr: DOSYA

en: FILE - Export a file to apps
tr: DOSYA - Bir dosyayı uygulamalara dışa aktar

en: FILE - Get information about an exported file
tr: DOSYA - Dışa aktarılmış belgeyle ilgili bilgi al

en: FILE - Unexport a file to apps
tr: DOSYA - Bir dosyayı uygulamalara dışa aktarma

en: FILE must be specified
tr: DOSYA belirtilmelidir

en: FILENAME
tr: DOSYAADI

en: FILESYSTEM
tr: DOSYASİSTEMİ

en: FILESYSTEM[:ro]
tr: DOSYASİSTEMİ[:ro]

en: Failed to add architecture to seccomp filter: %s
tr: Seccomp süzgecine mimari eklenemedi: %s

en: Failed to add match to journal: %s
tr: Eşleşme günlüğe eklenemedi: %s

en: Failed to add multiarch architecture to seccomp filter: %s
tr: Seccomp süzgecine multiarch mimarisi eklenemedi: %s

en: Failed to block syscall %d: %s
tr: Syscall %d engellenemedi: %s

en: Failed to create symlink while migrating %s: %s
tr: %s taşınırken sembolik bağlantı oluşturulamadı: %s

en: Failed to export bpf: %s
tr: Bpf dışa aktarılamadı: %s

en: Failed to generate delta %s (%.10s):
tr: %s delta oluşturulamadı (%.10s):

en: Failed to generate delta %s (%.10s-%.10s):
tr: %s delta oluşturulamadı (%.10s-%.10s):

en: Failed to get journal data (%s): %s
tr: Günlük verisi (%s) alınamadı: %s

en: Failed to get tokens for ref
tr: Referans için jetonlar alınamadı

en: Failed to get tokens for ref: %s
tr: Referans için jetonlar alınamadı: %s

en: Failed to install %s%s%s:
tr: %s%s%s kurulamadı:

en: Failed to install bundle %s%s%s:
tr: %s%s%s paketi kurulamadı:

en: Failed to load filter '%s'
tr: '%s' süzgeci yüklenemedi

en: Failed to load local extra-data %s: %s
tr: Yerel ek veri %s yüklenemedi: %s

en: Failed to migrate from %s: %s
tr: %s konumundan taşınamadı: %s

en: Failed to migrate old app data directory %s to new name %s: %s
tr: Eski uygulama veri dizini %s, yeni %s adına taşınamadı: %s

en: Failed to open app info file
tr: Uygulama bilgi dosyası açılamadı

en: Failed to open bwrapinfo.json file: %s
tr: bwrapinfo.json dosyası açılamadı: %s

en: Failed to open flatpak-info file: %s
tr: flatpak-info dosyası açılamadı: %s

en: Failed to open journal: %s
tr: Günlük açılamadı: %s

en: Failed to open ‘%s’
tr: ‘%s’ açılamadı

en: Failed to parse '%s' as GVariant:
tr: '%s', GVariant olarak ayrıştırılamadı:

en: Failed to parse filter '%s'
tr: '%s' süzgeci ayrıştırılamadı

en: Failed to parse the --since option
tr: --since seçeneği ayrıştırılamadı

en: Failed to parse the --until option
tr: --until seçeneği ayrıştırılamadı

en: Failed to read commit %s:
tr: %s işlemesi okunamadı:

en: Failed to read from exported file
tr: Dışa aktarılan dosyadan okunamadı

en: Failed to rebase %s to %s:
tr: %s, %s referansına yeniden temellendirilemedi:

en: Failed to rebase %s to %s: %s
tr: %s, %s referansına yeniden temellendirilemedi: %s

en: Failed to sync with dbus proxy
tr: Dbus vekiliyle eşzamanlanamadı

en: Failed to uninstall %s%s%s:
tr: %s%s%s kaldırılamadı:

en: Failed to update %s%s%s:
tr: %s%s%s güncellenemedi:

en: Failed to write summary cache:
tr: Özet ön belleği yazılamadı:

en: Failed to write to instance id fd: %s
tr: Örnek kimliği dt’ye yazılamadı: %s

en: File "%s" has unsupported type 0o%o
tr: "%s" dosyası desteklenmeyen 0o%o türünde

en: File containing a list of USB devices to make enumerable
tr: Numaralandırılabilir hale getirilecek USB aygıtlarının listesini içeren dosya

en: Filename or uri must be specified
tr: Dosya adı veya uri belirtilmelidir

en: Files to exclude
tr: Dışlanacak dosyalar

en: Filesystem location "%s" contains ".."
tr: Dosya sistemi konumu "%s", ".." içeriyor

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Finish a build dir for export
tr: İnşa dizinini dışa aktarma için bitir

en: Flatpak version to require
tr: Gerektirilecek Flatpak sürümü

en: Flatpak was compiled without zstd support
tr: Flatpak zstd desteksiz derlenmiş

en: Flatpakrepo URL %s not file, HTTP or HTTPS
tr: %s Flatpakrepo URL’si dosya HTTP ya da HTTPS değil

en: Follow the redirect set in the summary file
tr: Özet dosyasındaki yönlendirme kümesini izle

en: Found installed ref ‘%s’ (%s). Is this correct?
tr: Kurulu referans ‘%s’ (%s) bulundu. Bu doğru mu?

en: Found ref ‘%s’ in remote ‘%s’ (%s).
    Use this ref?
tr: Referans ‘%s’ uzak ‘%s’ (%s) içinde bulundu.
    Bu referans kullanılsın mı?

en: Full description
tr: Tüm açıklama

en: GPG Homedir to use when looking for keyrings
tr: Anahtarlık aramak için GPG Evdizini

en: GPG Key ID to sign the OCI image with
tr: OCI görüntüsünün imzalanacağı GPG Anahtar Kimliği

en: GPG Key ID to sign the commit with
tr: İşlemeyi imzalamak için GPG Anahtar Kimliği

en: GPG Key ID to sign the summary with
tr: Özetin imzalanacağı GPG anahtar kimliği

en: GPG key hash: %s
tr: GPG anahtar özeti: %s

en: GPG signatures found, but none are in trusted keyring
tr: GPG imzaları bulundu, ancak hiçbiri güvenilir anahtarlıkta yok

en: GPG verification is required if collections are enabled
tr: Koleksiyonlar etkinse GPG doğrulaması gerekir

en: GPG verification must be enabled when a collection ID is set
tr: Koleksiyon kimliği ayarlandığında GPG doğrulaması etkinleştirilmelidir

en: GROUP=KEY[=VALUE]
tr: GRUP=ANAHTAR[=DEĞER]

en: Generate delta files
tr: Delta dosyaları oluştur

en: Generating delta: %s (%.10s)
tr: Delta oluşturuluyor: %s (%.10s)

en: Generating delta: %s (%.10s-%.10s)
tr: Delta oluşturuluyor: %s (%.10s-%.10s)

en: Get configuration for KEY
tr: ANAHTAR için yapılandırmayı getir

en: Give the app delete permissions
tr: Uygulamaya silme izinleri ver

en: Give the app permissions to grant further permissions
tr: Uygulamaya daha çok izin tanıma izinleri ver

en: Give the app read permissions
tr: Uygulamaya okuma izinleri ver

en: Give the app write permissions
tr: Uygulamaya yazma izinleri ver

en: Glob can't match apps
tr: Glob uygulamalarla eşleşmiyor

en: Grant an application access to a specific file
tr: Uygulamaya belirli bir dosyaya erişim tanı

en: HOMEDIR
tr: EVDİZİNİ

en: History length
tr: Geçmiş uzunluğu

en: History:
tr: Geçmiş:

en: Homepage
tr: Ana sayfa

en: Homepage: %s
tr: Ana sayfa: %s

en: How to compress OCI image layers (default: gzip)
tr: OCI görüntü katmanlarının nasıl sıkıştırılacağı (öntanımlı: gzip)

en: ID
tr: KİMLİK

en: ID:
tr: Kimlik:

en: INSTANCE - Stop a running application
tr: ÖRNEK - Çalışan uygulamayı durdur

en: INSTANCE COMMAND [ARGUMENT…] - Run a command inside a running sandbox
tr: ÖRNEK KOMUT [ARGÜMAN…] - Çalışan yalıtılmış alanda komut çalıştır

en: INSTANCE and COMMAND must be specified
tr: ÖRNEK ve KOMUT belirtilmelidir

en: Icon
tr: Simge

en: Icon: %s
tr: Simge: %s

en: If --src-ref is specified, exactly one destination ref must be specified
tr: --src-ref belirtilmişse, yalnızca tek bir hedef referans belirtilmelidir

en: If --src-repo is not specified, exactly one destination ref must be specified
tr: --src-repo belirtilmemişse yalnızca tek bir hedef referans belirtilmelidir

en: Ignoring blocking autofs path "%s"
tr: "%s" autofs yolu engellemesi yok sayılıyor

en: Illegal character in URI
tr: URI’de geçersiz karakter

en: Illegal encoded IP address ‘%.*s’ in URI
tr: URI’de kural dışı kodlanmış IP adresi ‘%.*s’

en: Illegal internationalized hostname ‘%.*s’ in URI
tr: URI’de kural dışı uluslararasılaştırılmış ana makine adı ‘%.*s’

en: Image is not a manifest
tr: Görüntü manifesto değil

en: Image location must be specified
tr: Görüntü konumu belirtilmelidir

en: Import GPG key from FILE (- for stdin)
tr: DOSYA’dan GPG anahtarı içe aktar (stdin için -)

en: Import a bundle file
tr: Paket dosyasını içe aktar

en: Import new default GPG public key from FILE
tr: Yeni öntanımlı GPG genel anahtarını DOSYA’dan içe aktar

en: Import oci image instead of flatpak bundle
tr: Flatpak paketi yerine oci görüntüsü içe aktar

en: Importing %s (%s)
tr: %s içe aktarılıyor (%s)

en: Include this base extension
tr: Bu temel uzantısını içer

en: Include this sdk extension in /usr
tr: Bu SDK uzantısını /usr’de içer

en: Indexed deltas: %s
tr: İndeksli deltalar: %s

en: Indexed summaries: %s
tr: İndeksli özetler: %s

en: Info: %s is end-of-life, in favor of %s
tr: Bilgi: %s ömrünü doldurdu, %s yararına

en: Info: %s is end-of-life, with reason: %s
tr: Bilgi: %s ömrünü doldurdu, şu nedenle: %s

en: Info: %s was skipped
tr: Bilgi: %s atlandı

en: Info: applications using the extension %s%s%s branch %s%s%s:
tr: Bilgi: %s%s%s eklentisinin %s%s%s dalını kullanan uygulamalar:

en: Info: applications using the runtime %s%s%s branch %s%s%s:
tr: %s%s%s çalışma zamanının %s%s%s dalını kullanan uygulamalar:

en: Info: applications using this extension:
tr: Bilgi: Eklentiyi kullanan uygulamalar:

en: Info: applications using this runtime:
tr: Bilgi: Çalışma zamanını kullanan uygulamalar:

en: Initialize /usr with a writable copy of the sdk
tr: /usr’yi SDKʼnin yazılabilir bir kopyasıyla ilklendir

en: Initialize a directory for building
tr: İnşa için bir dizini ilklendir

en: Initialize apps from named app
tr: Uygulamaları adlandırılmış uygulamadan ilklendir

en: Initialize seccomp failed
tr: Seccomp ilklendirme başarısız oldu

en: Initialize var from named runtime
tr: var’ı adlandırılmış çalışma zamanından ilklendir

en: Install an application or runtime
tr: Uygulama ya da çalışma zamanı kur

en: Install bundle
tr: Paket kur

en: Install flatpaks that are part of the operating system
tr: İşletim sisteminin bir parçası olan flatpakları kur

en: Install signed application
tr: İmzalı uygulama kur

en: Install signed runtime
tr: İmzalı çalışma zamanı kur

en: Installation
tr: Kurulum

en: Installation complete.
tr: Kurulum tamamlandı.

en: Installation:
tr: Kurulum:

en: Installed
tr: Kurulu

en: Installed Size:
tr: Kurulu Boyut:

en: Installed ref ‘%s’ is extra-data, and cannot be distributed offline
tr: Kurulu referans ‘%s’ ek veri, ve çevrim dışı olarak dağıtılamaz

en: Installed size
tr: Kurulu boyut

en: Installing %d/%d…
tr: Kuruluyor %d/%d…

en: Installing %s
tr: Kuruluyor %s

en: Installing %s is not allowed by the policy set by your administrator
tr: %s kurulumuna yöneticinizce ayarlanan ilke nedeniyle izin verilmiyor

en: Installing…
tr: Kuruluyor…

en: Instance
tr: Örnek

en: Invalid %-encoding in URI
tr: URI’de geçersiz %-kodlaması

en: Invalid %s namespace for pid %d
tr: Pid %2$d için geçersiz %1$s ad alanı

en: Invalid %s namespace for self
tr: Kendi için geçersiz %s ad alanı

en: Invalid %s: Missing group ‘%s’
tr: Geçersiz %s: Yitik grup ‘%s’

en: Invalid %s: Missing key ‘%s’
tr: Geçersiz %s: Yitik anahtar ‘%s’

en: Invalid --require-version argument: %s
tr: Geçersiz --require-version argümanı: %s

en: Invalid .flatpakref: %s
tr: Geçersiz .flatpakref: %s

en: Invalid .flatpakrepo: %s
tr: Geçersiz .flatpakrepo: %s

en: Invalid Exec argument %s
tr: Geçersiz Exec argümanı %s

en: Invalid IPv6 address ‘%.*s’ in URI
tr: URI’de geçersiz IPv6 adresi ‘%.*s’

en: Invalid OCI image config
tr: Geçersiz OCI görüntü ayarı

en: Invalid USB class
tr: Geçersiz USB sınıfı

en: Invalid USB subclass
tr: Geçersiz USB alt sınıfı

en: Invalid arch: %.*s: %s
tr: Geçersiz mimari: %.*s: %s

en: Invalid arch: %s: %s
tr: Geçersiz mimari: %s: %s

en: Invalid argument format of use  --end-of-life-rebase=OLDID=NEWID
tr: Geçersiz argüman kullanım biçimi --end-of-life-rebase=ESKİKİMLİK=YENİKİMLİK

en: Invalid authentication request response
tr: Geçersiz kimlik doğrulama isteği yanıtı

en: Invalid authenticator name %s
tr: Geçersiz kimlik doğrulayıcı adı %s

en: Invalid branch %s: %s
tr: Geçersiz dal %s: %s

en: Invalid branch: %s: %s
tr: Geçersiz dal: %s: %s

en: Invalid bundle, no ref in metadata
tr: Geçersiz paket, üst veride referans yok

en: Invalid character '/' in remote name: %s
tr: Uzak adda geçersiz '/' karakteri: %s

en: Invalid checksum for extra data
tr: Ek veri sağlama toplamı geçersiz

en: Invalid checksum for extra data %s
tr: Ek veri %s için sağlama toplamı geçersiz

en: Invalid checksum for extra data uri %s
tr: Ek veri uri %s için sağlama toplamı geçersiz

en: Invalid checksum for indexed summary %s for remote '%s'
tr: Uzak '%2$s' içinde, indeksli özet %1$s için sağlama toplamı geçersiz

en: Invalid checksum for indexed summary %s read from %s
tr: İndeksli özet %s için, %s dosyasından okunan sağlama toplamı geçersiz

en: Invalid commit ref %s:
tr: Geçersiz işleme referansı %s:

en: Invalid dbus name %s
tr: Geçersiz dbus adı %s

en: Invalid delta file format
tr: Geçersiz delta dosya biçimi

en: Invalid env format %s
tr: Geçersiz env biçimi %s

en: Invalid extension name %s
tr: Geçersiz uzantı adı %s

en: Invalid file format, gpg key invalid
tr: Geçersiz dosya biçimi, gpg anahtarı geçersiz

en: Invalid file format, no %s group
tr: Geçersiz dosya biçimi, %s grubu yok

en: Invalid file format, no %s specified
tr: Geçersiz dosya biçimi, %s belirtilmemiş

en: Invalid format for sha256 checksum: '%s'
tr: Sha256 sağlama toplamı için geçersiz biçim: '%s'

en: Invalid glob character '%c'
tr: Geçersiz glob karakter '%c'

en: Invalid gpg key
tr: Geçersiz gpg anahtarı

en: Invalid id %s: %s
tr: Geçersiz id %s: %s

en: Invalid mimetype xml file
tr: Geçersiz mimetürü xml dosyası

en: Invalid name %.*s: %s
tr: Geçersiz ad %.*s: %s

en: Invalid name %s in --end-of-life-rebase
tr: --end-of-life-rebase içinde geçersiz %s adı

en: Invalid name %s: %s
tr: Geçersiz ad %s: %s

en: Invalid permission syntax: %s
tr: Geçersiz izin söz dizimi: %s

en: Invalid realm in authentication request
tr: Kimlik doğrulama isteğinde geçersiz erişim alanı

en: Invalid remote name
tr: Geçersiz uzak adı

en: Invalid require-flatpak argument %s
tr: Geçersiz require-flatpak argümanı %s

en: Invalid suffix: '%s'.
tr: Geçersiz son ek: '%s'.

en: Invalid syntax for %s: %s
tr: %s için geçersiz söz dizimi: %s

en: Invalid token
tr: Geçersiz jeton

en: Invalid uri type %s, only http/https supported
tr: Geçersiz uri türü %s, yalnızca http/https destekli

en: Invalid version %s, only 1 supported
tr: Geçersiz sürüm %s, yalnızca 1 destekli

en: KEY-ID
tr: ANAHTAR-KİMLİĞİ

en: KEY=VALUE
tr: ANAHTAR=DEĞER

en: Keep ref in local repository
tr: Referansı yerel depoda sakla

en: Kill processes when the parent process dies
tr: Ana işlem öldüğünde işlemleri sonlandır

en: LIST
tr: LİSTE

en: LOCATION - Repository maintenance
tr: KONUM - Arşiv bakım

en: LOCATION - Update repository metadata
tr: KONUM - Depo üst verisini güncelle

en: LOCATION DIRECTORY [BRANCH] - Create a repository from a build directory
tr: KONUM DİZİN [DAL] - İnşa dizininden yeni depo oluştur

en: LOCATION FILENAME - Import a file bundle into a local repository
tr: KONUM DOSYAADI - Dosya paketini yerel depoya içe aktar

en: LOCATION FILENAME NAME [BRANCH] - Create a single file bundle from a local repository
tr: KONUM DOSYAADI AD [DAL] - Yerel depodan tek dosya paketi oluştur

en: LOCATION [ID [BRANCH]] - Sign an application or runtime
tr: KONUM [KİMLİK [DAL]] - Uygulamayı ya da çalışma zamanını imzala

en: LOCATION and DIRECTORY must be specified
tr: KONUM ve DİZİN belirtilmelidir

en: LOCATION and FILENAME must be specified
tr: KONUM ve DOSYAADI belirtilmelidir

en: LOCATION must be specified
tr: KONUM belirtilmelidir

en: LOCATION specifies a configuration file, not the repo location
tr: KONUM yapılandırma dosyasını belirtir, depo konumunu değil

en: LOCATION, FILENAME and NAME must be specified
tr: KONUM, DOSYAADI ve AD belirtilmelidir

en: Latest commit
tr: Son işleme

en: Latest commit:
tr: Son işleme:

en: License:
tr: Lisans:

en: Limit information to subsets with this prefix
tr: Bilgileri bu ön ek ile alt kümelere sınırla

en: Limit to this arch (* for all)
tr: Bu mimariyle kısıtla (tümü için *)

en: List all applications using RUNTIME
tr: ÇALIŞMA ORTAMINI kullanan tüm uygulamaları listele

en: List all configured remotes
tr: Tüm yapılandırılmış uzakları listele

en: List all refs (including locale/debug)
tr: Tüm referansları listele (yerel/hata ayıklama içerilir)

en: List configuration keys and values
tr: Yapılandırma anahtarlarını ve değerlerini listele

en: List contents of a configured remote
tr: Yapılandırılmış uzağın içeriklerini listele

en: List exported files
tr: Dışa aktarılmış dosyaları listele

en: List installed applications
tr: Kurulu uygulamaları listele

en: List installed apps and/or runtimes
tr: Kurulu uygulamaları ve/veya çalışma zamanlarını listele

en: List installed runtimes
tr: Kurulu çalışma ortamlarını listele

en: List permissions
tr: İzinleri listele

en: List the branches in the repository
tr: Arşivdeki dalları listele

en: Load signatures from URL
tr: URLʼden imza yükle

en: Log accessibility bus calls
tr: Erişilebilirlik veri yolu çağrılarını günlükle

en: Log session bus calls
tr: Oturum veri yolu çağrılarını günlükle

en: Log system bus calls
tr: Sistem veri yolu çağrılarını günlükle

en: Login required remote %s (realm %s)
tr: Oturum açma gerekli uzak %s (erişim alanı %s)

en: Look for app with the specified name
tr: Belirtilmiş adla uygulama ara

en: Look for runtime with the specified name
tr: Belirtilmiş adla çalışma zamanı ara

en: Looking for matches…
tr: Eşleşmeler aranıyor…

en: Looking for updates…
tr: Güncellemeler aranıyor…

en: MAJOR.MINOR.MICRO
tr: BÜYÜK.KÜÇÜK.MİNİK

en: MOUNT-PATH [REF…] - Copy apps or runtimes onto removable media
tr: BAĞLANMA-YOLU [REFERANS…] - Uygulamaları ya da çalışma ortamlarını taşınabilir ortama kopyala

en: MOUNT-PATH and REF must be specified
tr: BAĞLANMA-YOLU ve REFERANS belirtilmelidir

en: Make destination readonly
tr: Hedefi salt okunur yap

en: Make processes visible in parent namespace
tr: Süreçleri üst ad alanında görünür yap

en: Make the document transient for the current session
tr: Belgeyi geçerli oturum için geçici yap

en: Mark build as end-of-life
tr: İnşayı ömrünü doldurdu olarak imle

en: Mark build as end-of-life, to be replaced with the given ID
tr: İnşayı, verilen kimlikle değiştirilmek üzere ömrünü doldurdu olarak imle

en: Mark refs matching the OLDID prefix as end-of-life, to be replaced with the given NEWID
tr: ESKİKİMLİK ön ekiyle eşleşen referansları, verilen YENİKİMLİK ile değiştirilmek üzere ömrünü doldurdu olarak imle

en: Mark the remote as don't enumerate
tr: Uzağı belirtilmemiş olarak işaretle

en: Mark the remote as don't use for deps
tr: Uzağı bağımlılık için olarak işaretleme

en: Mark the remote as enumerate
tr: Uzağı belirtilmiş olarak işaretle

en: Mark the remote as used for dependencies
tr: Uzağı bağımlılık için kullanılmış olarak işaretle

en: Marking commit as partial: %s
tr: İşleme kısmi olarak işaretleniyor: %s

en: Mask out updates and automatic installation
tr: Güncellemeleri ve kendiliğinden kurulumu maskele

en: Masked patterns:
tr: Maskelenen örüntüler:

en: Max parallel jobs when creating deltas (default: NUMCPUs)
tr: Delta oluştururken en çok paralel iş (öntanımlı: NUMCPU’lar)

en: Metadata Total: %u
tr: Toplam Üst Veri: %u

en: Metadata Written: %u
tr: Yazılan Üst Veri: %u

en: Metadata in header and app are inconsistent
tr: Başlıktaki ve uygulamadaki üst veriler tutarsız

en: Missing '=' in bind mount option '%s'
tr: Bağlama noktası seçeneği '%s' içinde '=' eksik

en: Missing glob on line %d
tr: %d. satırda yitik glob

en: Missing xa.data in summary for remote %s
tr: Uzak %s için özette xa.data eksik

en: Modify properties of a configured remote
tr: Yapılandırılmış uzağın özelliklerini düzenle

en: More than one executable found
tr: Birden çok yürütülebilir dosya bulundu

en: Multiple USB query rules of the same type is not supported
tr: Aynı türde birden çok USB sorgu kuralı desteklenmez

en: Multiple branches available for %s, you must specify one of:
tr: %s için birden çok kullanılabilir dal, şunlardan birisini belirtmelisiniz:

en: Multiple images in registry, specify a ref with --ref
tr: Sicilde birden çok görüntü, --ref’le bir referans belirt

en: Multiple installations specified for a command that works on one installation
tr: Bir kurulumda çalışan komut için birden çok kurulum belirtildi

en: Multiple installed refs match ‘%s’, unable to proceed in non-interactive mode
tr: Birden çok kurulu referans ‘%s’ ile eşleşiyor, etkileşimsiz kipte sürdürülemiyor

en: Multiple refs match ‘%s’, unable to proceed in non-interactive mode
tr: Birden çok referans ‘%s’ ile eşleşiyor, etkileşimsiz kipte sürdürülemiyor

en: Multiple remotes have refs matching ‘%s’, unable to proceed in non-interactive mode
tr: Birden çok uzağın ‘%s’ ile eşleşen referansları var, etkileşimsiz kipte sürdürülemiyor

en: Must not specify REFs when using --all
tr: --all kullanılırken REFERANS belirtilmemelidir

en: Must not specify REFs when using --unused
tr: --unused kullanılırken REFERAN belirtilmemelidir

en: Must specify at least one REF, --unused, --all or --delete-data
tr: En az bir REFERANS belirtilmelidir, --unused, --all ya da --delete-data

en: Must specify one of --list, --get, --set or --unset
tr: --list, --get, --set ya da --unset içinden birisi belirtilmelidir

en: Must specify the app to kill
tr: Öldürülecek uygulama belirtilmelidir

en: NAME
tr: AD

en: NAME - Delete a remote repository
tr: AD - Uzak depoyu sil

en: NAME - Modify a remote repository
tr: AD - Uzak depoyu düzenle

en: NAME LOCATION - Add a remote repository
tr: AD KONUM - Uzak depo ekle

en: NAME [BRANCH] - Get info about an installed app or runtime
tr: AD [DAL] - Kurulu uygulamalar ve/veya çalışma ortamlarıyla ilgili bilgi al

en: NAME must be specified
tr: AD belirtilmelidir

en: NAME=VARIABLE[=VALUE]
tr: AD=DEĞİŞKEN[=DEĞER]

en: NUM-JOBS
tr: İŞ-SAYISI

en: Name
tr: Ad

en: Name can't be empty
tr: Ad boş olamaz

en: Name can't be longer than 255 characters
tr: Ad 255 karakterden uzun olamaz

en: Name can't contain %c
tr: Ad %c içeremez

en: Name can't end with a period
tr: Ad nokta ile bitemez

en: Name can't start with %c
tr: Ad %c ile başlayamaz

en: Name can't start with a period
tr: Ad nokta ile başlayamaz

en: Name of authenticator
tr: Kimlik doğrulayıcının adı

en: Name of authenticator for this repository
tr: Bu depo için kimlik doğrulayıcının adı

en: Name segment can't start with %c
tr: Ad bölümleri %c ile başlayamaz

en: Names must contain at least 2 periods
tr: Adlar en az 2 bölüm içermelidir

en: New %s%s%s permissions:
tr: Yeni %s%s%s izinleri:

en: No URL specified
tr: URL belirtilmemiş

en: No app data to delete
tr: Silinecek uygulama verisi yok

en: No appstream commit to deploy
tr: Dağıtılacak appstream işlemesi yok

en: No appstream data for %s: %s
tr: %s için appstream verisi bulunamadı: %s

en: No authenticator configured for remote `%s`
tr: Uzak `%s` için kimlik doğrulayıcı yapılandırılmadı

en: No authenticator installed for remote '%s'
tr: Uzak `%s` için kimlik doğrulayıcı kurulmadı

en: No cached summary for remote '%s'
tr: Uzak '%s' için önbelleklenmiş özet yok

en: No command specified
tr: Komut belirtilmemiş

en: No configuration for remote %s specified
tr: Uzak %s için yapılandırma belirtilmedi

en: No current %s pattern matching %s
tr: %2$s örüntüsüyle eşleyen %1$s yok

en: No documents found
tr: Belge bulunamadı

en: No entry for %s in remote %s summary flatpak cache
tr: Uzak %2$s özet flatpak önbelleğinde %1$s için girdi yok

en: No entry for %s in remote %s summary flatpak sparse cache
tr: Uzak '%2$s' özet flatpak seyrek önbelleğinde %1$s için girdi yok

en: No executable found
tr: Yürütülebilir bulunamadı

en: No extension point matching %s in %s
tr: %2$s içinde %1$s ile eşleşen uzantı noktası yok

en: No extra data sources
tr: Ek veri kaynağı yok

en: No gpg key ids specified
tr: Gpg anahtar kimliği belirtilmemiş

en: No installed refs found for ‘%s’
tr: ‘%s’ için benzer kurulu referanslar bulunamadı

en: No masked patterns
tr: Maskelenen örüntü yok

en: No matches found
tr: Hiçbir sonuç bulunamadı

en: No name specified in the metadata
tr: Üst veride ad belirtilmemiş

en: No oci summary cached for remote '%s'
tr: Uzak '%s' için oci özeti önbelleklenmedi

en: No org.flatpak.ref found in image
tr: Görüntüde org.flatpak.ref bulunamadı

en: No overrides found for %s
tr: %s için geçersiz kılma bulunamadı

en: No pinned patterns
tr: Sabitlenmiş örüntü yok

en: No portal support found
tr: Kapı desteği bulunamadı

en: No ref chosen to resolve matches for ‘%s’
tr: ‘%s’ eşleşmelerini çözmek için referans seçilmedi

en: No ref specified for OCI image %s
tr: OCI görüntüsü %s için referans belirtilmedi

en: No remote chosen to resolve matches for ‘%s’
tr: ‘%s’ eşleşmelerini çözmek için uzak seçilmedi

en: No remote chosen to resolve ‘%s’ which exists in multiple installations
tr: Birden çok kurulumda bulunan ‘%s’ çözümü için uzak seçilmedi

en: No remote refs found for ‘%s’
tr: ‘%s’ için uzak referans bulunamadı

en: No slashes allowed in extra data name
tr: Ek veri adında yan çizgi kullanılamaz

en: No such pid %s
tr: %s diye bir pid yok

en: No such ref '%s' in remote %s
tr: Uzak %2$s içinde '%1$s' referansı bulunamadı

en: No summary or Flatpak cache available for remote %s
tr: %s uzağı için, Flatpak önbellek özeti yok

en: No systemd user session available, cgroups not available
tr: Systemd kullanıcı oturumu yok, cgroups kullanılabilir değil

en: No transaction operation found for ref %s from %s
tr: %s referansı için %s uzağında aktarım işlemi bulunamadı

en: No unreachable objects
tr: Ulaşılamayan nesne yok

en: Non-UTF-8 characters in URI
tr: URI’de UTF-8 olmayan karakter

en: None of the specified refs are installed
tr: Belirtilen referansların hiçbiri kurulu değil

en: Not a OCI remote
tr: OCI uzağı değil

en: Not a oci remote, missing summary.xa.oci-repository
tr: Oci uzağı değil, summary.xa.oci-repository yitik

en: Not allowing home directory access: %s
tr: Ev dizini erişimine izin verilmiyor: %s

en: Not enough disk space to complete this operation
tr: Bu işlemi tamamlamak için yeterli disk alanı yok

en: Not enough memory
tr: Yeterli bellek yok

en: Not exported
tr: Dışa aktarılmamış

en: Not exporting %s, non-allowed export filename
tr: %s dışa aktarılamıyor, izin verilmeyen dışa aktarma dosya adı

en: Not exporting %s, wrong extension
tr: %s dışa aktarılamıyor, yanlış uzantı

en: Not replacing "%s" with tmpfs: %s
tr: "%s" yolu tmpfs ile değiştirilmiyor: %s

en: Not sharing "%s" with sandbox: %s
tr: "%s" yolu yalıtılmış alan ile paylaşılmıyor: %s

en: Note that the directories %s are not in the search path set by the XDG_DATA_DIRS environment variable, so applications installed by Flatpak may not appear on your desktop until the session is restarted.
tr: %s dizinleri XDG_DATA_DIRS ortam değişkenince ayarlanan arama yolunda olmadığından, Flatpak tarafından kurulan uygulamalar, oturum yeniden başlatılana dek masa üstünüzde görünmeyebilir.

en: Note that the directory %s is not in the search path set by the XDG_DATA_DIRS environment variable, so applications installed by Flatpak may not appear on your desktop until the session is restarted.
tr: %s dizini XDG_DATA_DIRS ortam değişkenince ayarlanan arama yolunda olmadığından, Flatpak tarafından kurulan uygulamalar, oturum yeniden başlatılana dek masa üstünüzde görünmeyebilir.

en: Nothing matches %s
tr: %s için eşleşme yok

en: Nothing matches %s in local repository for remote %s
tr: Uzak %2$s için, %1$s yerel depodaki hiçbir şeyle eşleşmiyor

en: Nothing matches %s in remote %s
tr: Uzak %2$s için, %1$s hiçbir şeyle eşleşmiyor

en: Nothing to do.
tr: Yapacak bir şey yok.

en: Nothing to update.
tr: Güncellenecek bir şey yok.

en: Nothing unused to uninstall
tr: Kaldırılacak kullanılmayan bir şey yok

en: Number “%s” is out of bounds [%s, %s]
tr: “%s” sayısı sınırların dışında [%s, %s]

en: OLDID=NEWID
tr: ESKİKİMLİK=YENİKİMLİK

en: OSTree commit to create a delta bundle from
tr: Delta paketi oluşturmak için OSTree işlemesi

en: Object
tr: Nesne

en: Object invalid: %s.%s
tr: Nesne geçersiz: %s.%s

en: Object missing: %s.%s
tr: Nesne yitik: %s.%s

en: Old Commit
tr: Eski İşleme

en: One line subject
tr: Tek satır konu

en: Only Bearer authentication supported
tr: Yalnızca Bearer kimlik doğrulaması deneniyor

en: Only applications can be made current
tr: Yalnızca uygulamalar geçerli yapılabilir

en: Only include the system installation with --print-updated-env
tr: Yalnızca --print-updated-env ile sistem kurulumunu içer

en: Only install this subpath
tr: Yalnızca bu alt yolu kur

en: Only last name segment can contain -
tr: Yalnızca son ad bölümü kısa çizgi içerebilir

en: Only list refs available as sideloads
tr: Yalnızca yan kurulum olarak kullanılabilen referansları listele

en: Only realm in authentication request
tr: Kimlik doğrulama isteğinde tek erişim alanı

en: Only sha256 image checksums are supported
tr: Yalnızca sha256 görüntü sağlama toplamları desteklenir

en: Only show changes after TIME
tr: Yalnızca ZAMAN tarihinden sonraki değişiklikleri göster

en: Only show changes before TIME
tr: Yalnızca ZAMAN tarihinden önceki değişiklikleri göster

en: Only traverse DEPTH parents for each commit (default: -1=infinite)
tr: Her işleme için yalnızca DERİNLİK ebeveynlerini çaprazla (öntanımlı: -1=sonsuz)

en: Only update this subpath
tr: Yalnızca bu alt yolu güncelle

en: Op
tr: İş

en: Open browser?
tr: Tarayıcı açılsın mı?

en: Options
tr: Seçenekler

en: Origin
tr: Köken

en: Origin:
tr: Köken:

en: Override parental controls for installs
tr: Kurulumlar için ebeveyn denetimlerini geçersiz kıl

en: Override parental controls for updates
tr: Güncellemeler için ebeveyn denetimlerini geçersiz kıl

en: Override permissions for an application
tr: Uygulama için izinleri geçersiz kıl

en: Override the ref used for the imported bundle
tr: İçe aktarılan paket için kullanılan referansı geçersiz kıl

en: Override the timestamp of the commit
tr: İşleme zaman damgasını geçersiz kıl

en: Override the timestamp of the commit (NOW for current time)
tr: İşleme zaman damgasını geçeriz kıl (şimdiki zaman için NOW)

en: PATH
tr: YOL

en: PATTERN
tr: ÖRÜNTÜ

en: PRIORITY
tr: ÖNCELİK

en: Parent:
tr: Üst:

en: Password
tr: Parola

en: Path
tr: Yol

en: Path "%s" is reserved by Flatpak
tr: "%s" yolu Flatpak tarafından ayrılmıştır

en: Permanently deploy collection ID to client remote configurations
tr: Koleksiyon kimliğini istemci uzak yapılandırmalarına kalıcı olarak dağıt

en: Permanently deploy collection ID to client remote configurations, only for sideload support
tr: Koleksiyon kimliğini yalnızca yan kurulum desteği için istemci uzak yapılandırmalarına kalıcı olarak dağıt

en: Permissions
tr: İzinler

en: Persist home directory subpath
tr: Ev dizinini alt yolunu koru

en: Pin a runtime to prevent automatic removal
tr: Kendiliğinden kaldırmayı önlemek için çalışma zamanını sabitle

en: Pinned patterns:
tr: Sabitlenmiş örüntüler:

en: Please review the exported files and the metadata
tr: Lütfen dışa aktarılmış dosyaları ve üst veriyi gözden geçirin

en: Port ‘%.*s’ in URI is out of range
tr: URI’deki ‘%.*s’ bağlantı noktası kapsam dışında

en: Possible values are :s[tart], :m[iddle], :e[nd] or :f[ull]
tr: Kullanılabilir değerler :s[tart] (başlangıç), :m[iddle] (orta), :e[nd] (son) ya da :f[ull] (tümü)

en: Print active gl drivers and exit
tr: Etkin gl sürücülerini yazdır ve çık

en: Print default arch and exit
tr: Öntanımlı mimariyi yazdır ve çık

en: Print general information about the repository
tr: Depoyla ilgili genel bilgileri yazdır

en: Print information about the repo subsets
tr: Depo alt kümeleriyle ilgili bilgileri yazdır

en: Print metadata for a branch
tr: Dal için üst veriyi yazdır

en: Print paths for system installations and exit
tr: Sistem kurulumlarının yollarını yazdır ve çık

en: Print supported arches and exit
tr: Desteklenen mimarileri yazdır ve çık

en: Print the updated environment needed to run flatpaks
tr: Flatpakleri çalıştırmak için gereken güncellenmiş ortamı yazdır

en: Print version information and exit
tr: Sürüm bilgisini yazdır ve çık

en: Priority
tr: Öncelik

en: Problems loading data for %s: %s
tr: %s için veri yüklenirken hata: %s

en: Proceed with these changes to the %s?
tr: %s değişiklikleriyle sürdürülsün mü?

en: Proceed with these changes to the system installation?
tr: Sistem kurulumunda bu değişikliklerle sürdürülsün mü?

en: Proceed with these changes to the user installation?
tr: Kullanıcı kurulumunda bu değişikliklerle sürdürülsün mü?

en: Produce minimal output and don't ask questions
tr: En az çıktı üret ve soru sorma

en: Proxy accessibility bus calls (default except when sandboxed)
tr: Erişilebilirlik veri yolu çağrılarını vekil sunucu yap (yalıtılmış alanlar dışında öntanımlı)

en: Proxy session bus calls (default except when sandboxed)
tr: Oturum veri yolu çağrılarını vekil sunucu yap (yalıtılmış alanlar dışında öntanımlı)

en: Prune but don't actually remove anything
tr: Buda ancak hiçbir şeyi gerçekte kaldırma

en: Prune unused objects
tr: Kullanılmayan nesneleri buda

en: Pruning objects
tr: Nesneler budanıyor

en: Pruning repo failed: %s
tr: Depo budanamadı: %s

en: Put applications or runtimes onto removable media
tr: Uygulamaları ya da çalışma zamanlarını çıkarılabilir ortama yerleştir

en: Query file access
tr: Dosya erişimini sorgula

en: R.-Branch
tr: ÇZ.-Dalı

en: R.-Commit
tr: ÇZ.-İşlemesi

en: REASON
tr: NEDEN

en: REF
tr: REFERANS

en: REMOTE and REF must be specified
tr: UZAK ve REFERANS belirtilmelidir

en: RUNTIME
tr: ÇALIŞMAZAMANI

en: RUNTIME must be specified
tr: ÇALIŞMAORTAMI belirtilmelidir

en: Re-initialize the sdk/var
tr: Sdk/varʼı yeniden ilklendir

en: Read environment variables in env -0 format from FD
tr: DT’den ortam değişkenlerini env -0 biçiminde oku

en: Really remove?
tr: Gerçekten kaldırılsın mı?

en: Redirect URL: %s
tr: Yönlendirme URL’si: %s

en: Redirect this repo to a new URL
tr: Bu depoyu yeni URL’ye yönlendir

en: Ref
tr: Referans

en: Ref %s from %s matches more than one transaction operation
tr: %s referansı, %s uzağından birden çok aktarım işlemiyle eşleşiyor

en: Ref %s not installed
tr: %s feferansı kurulu değil

en: Ref '%s' not found in registry
tr: Referans '%s' sicilde bulunamadı

en: Ref too long
tr: Referans çok uzun

en: Ref ‘%s’ found in multiple installations: %s. You must specify one.
tr: ‘%s’ referansı birden çok kurulumda bulundu: %s. Bir tane belirtmelisiniz.

en: Refs must all be in the same installation (found in %s and %s).
tr: Referansların tümü aynı kurulumda olmalıdır (%s ve %s içinde bulundu).

en: Refusing to operate on a user installation as root! This can lead to incorrect file ownership and permission errors.
tr: Kullanıcı kurulumunda kök olarak çalışmayı reddetti! Bu, hatalı dosya sahipliği ve izin hatalarına neden olabilir.

en: Refusing to operate under sudo with --user. Omit sudo to operate on the user installation, or use a root shell to operate on the root user's installation.
tr: sudo altında --user ile çalışma reddediliyor. Kullanıcı kurulumunda işlem yapmak için ya sudo’yu atlayın ya da kök kullanıcının kurulumunda işlem yapmak için kök kabuk kullanın.

en: Reinstall all refs
tr: Tüm referansları yeniden kur

en: Reinstalling refs
tr: Referanslar yeniden kuruluyor

en: Reinstalling removed refs
tr: Kaldırılan referanslar yeniden kuruluyor

en: Remote
tr: Uzak

en: Remote "%s" not found
tr: Uzak "%s" bulunamadı

en: Remote "%s" not found
    Hint: Use flatpak remote-add to add a remote
tr: Uzak "%s" bulunamadı
    İpucu: Uzak eklemek için "flatpak remote-add" komutunu kullanın

en: Remote "%s" not found in the %s installation
tr: Uzak "%s", %s kurulumunda bulunamadı

en: Remote %s already exists
tr: Uzak %s zaten var

en: Remote %s disabled, ignoring %s update
tr: Uzak %s devredışı, %s güncellemesi yok sayılıyor

en: Remote %s for ref %s is disabled
tr: %2$s referansı için %1$s devre dışı

en: Remote %s for ref %s is missing
tr: %2$s referansı için %1$s uzağı yitik

en: Remote '%s' already exists
tr: Uzak '%s' zaten var

en: Remote NAME must be specified
tr: Uzak AD belirtilmelidir

en: Remote OCI index has no registry uri
tr: Uzak OCI indeksinde sicil uri’si yok

en: Remote bundles are not supported
tr: Uzak paketler desteklenmemektedir

en: Remote listing for %s not available; server has no summary file. Check the URL passed to remote-add was valid.
tr: Uzak listeleme %s için kullanılabilir değil; sunucunun özet dosyası yok. remote-add için kullanılan URL’nin doğruluğunu denetleyin.

en: Remote ‘%s’ does not have a collection ID set, which is required for P2P distribution of ‘%s’.
tr: Uzak ‘%s’, ‘%s’ P2P dağıtımı için gerekli koleksiyon kimliğine sahip değil.

en: Remote ‘%s’ found in multiple installations, unable to proceed in non-interactive mode
tr: Uzak ‘%s’ birden çok kurulumda bulundu, etkileşimsiz kipte sürdürülemiyor

en: Remote ‘%s’ found in multiple installations:
tr: Uzak ‘%s’ birden çok kurulumda bulundu:

en: Remotes
tr: Uzaklar

en: Remotes found with refs similar to ‘%s’:
tr: ‘%s’ benzeri referansları olan uzaklar:

en: Remove existing overrides
tr: Var olan geçersiz kılmaları kaldır

en: Remove extension point info
tr: Uzantı noktası bilgisi kaldır

en: Remove files even if running
tr: Dosyaları çalışıyor olsalar da kaldır

en: Remove generic policy option
tr: Genel ilke seçeneğini kaldır

en: Remove item from permission store
tr: Ögeyi izin deposundan kaldır

en: Remove matching masks
tr: Eşleşen maskeleri kaldır

en: Remove matching pins
tr: Eşleyen sabitlemeleri kaldır

en: Remove old files even if running
tr: Eski dosyaları çalışıyor olsalar da kaldır

en: Remove remote even if in use
tr: Uzak, kullanılıyor olsa da kaldır

en: Remove them?
tr: Kaldırılsın mı?

en: Remove variable from environment
tr: Değişkeni ortamdan kaldır

en: Removing non-deployed ref %s…
tr: Dağıtılmamış referans %s kaldırılıyor…

en: Repair flatpak installation
tr: Flatpak kurulumunu onar

en: Replace?
tr: Değiştirilsin mi?

en: Repo mode: %s
tr: Depo kipi: %s

en: Requested extension %s/%s/%s is only partially installed
tr: İstenen uzantı %s/%s/%s yalnızca kısmi kurulmuş

en: Requested extension %s/%s/%s not installed
tr: İstenen uzantı %s/%s/%s kurulu değil

en: Require conditions to be met for a device to get exposed
tr: Aygıtın gösterilmesi için gerekli koşulların karşılanmasını gerektir

en: Require conditions to be met for a feature to get allowed
tr: Özelliğe izin verilmesi için gerekli koşulların karşılanmasını gerektir

en: Require conditions to be met for a socket to get exposed
tr: Yuvanın gösterilmesi için koşulların karşılanmasını gerektir

en: Require conditions to be met for a subsystem to get shared
tr: Alt sistemin paylaşılması için koşulların karşılanmasını gerektir

en: Required runtime for %s (%s) found in remote %s
tr: %s (%s) için gerekli çalışma zamanı %s uzağında bulundu

en: Required runtime for %s (%s) found in remotes:
tr: %s (%s) için gerekli çalışma zamanı uzaklarda bulundu:

en: Reset all permissions
tr: Tüm izinleri sıfırla

en: Reset app permissions
tr: Uygulama izinlerini sıfırla

en: Revoke access to a specific file
tr: Belirli bir dosyaya erişimi geri çek

en: Revoke delete permissions of the app
tr: Uygulamanın silme izinlerini geri çek

en: Revoke read permissions of the app
tr: Uygulamanın okuma izinlerini geri çek

en: Revoke the permission to grant further permissions
tr: Uygulamanın daha çok izin tanıma izinlerini geri çek

en: Revoke write permissions of the app
tr: Uygulamanın yazma izinlerini geri çek

en: Run a build command inside the build dir
tr: İnşa dizininde inşa komutu çalıştır

en: Run an application
tr: Uygulama çalıştır

en: Run completely sandboxed
tr: Tümüyle yalıtılmış olarak çalıştır

en: Run specified commit
tr: Belirtilen işlemeyi çalıştır

en: Running %s is not allowed by the policy set by your administrator
tr: %s çalıştırılmasına yöneticinizce ayarlanan ilke nedeniyle izin verilmiyor

en: Runtime
tr: Çalışma zamanı

en: Runtime %s, branch %s is already installed
tr: Çalışma zamanı %s, dal %s zaten kurulu

en: Runtime to use
tr: Kullanılacak çalışma zamanı

en: Runtime version to use
tr: Kullanılacak çalışma zamanı sürümü

en: Runtime:
tr: Çalışma zamanı:

en: SHARE
tr: PAYLAŞ

en: SHARE:CONDITION
tr: PAYLAŞ:KOŞUL

en: SOCKET
tr: YUVA

en: SOCKET:CONDITION
tr: YUVA:KOŞUL

en: SRC-REF
tr: KAYNAK-REFERANS

en: SRC-REPO
tr: KAYNAK-DEPO

en: SUBDIR
tr: ALTDİZİN

en: SUBJECT
tr: KONU

en: SUBSET
tr: ALTKÜME

en: SUBSYSTEM.KEY=VALUE
tr: ALTSİSTEM.ANAHTAR=DEĞER

en: Search for remote apps/runtimes
tr: Uzak uygulamaları/çalışma zamanlarını ara

en: See '%s --help'
tr: Bakınız '%s --help'

en: Self update not supported, new version requires new permissions
tr: Kendini güncelleme desteklenmiyor, yeni sürüm yeni izinler gerektiriyor

en: Set a new URL
tr: Yeni URL belirle

en: Set a new subset to use
tr: Yeni alt küme belirle

en: Set configuration for KEY to VALUE
tr: ANAHTAR için yapılandırmayı DEĞER olarak belirle

en: Set environment variable
tr: Ortam değişkeni belirle

en: Set extension priority (only for extensions)
tr: Uzantı önceliğini belirle (yalnızca uzantılar için)

en: Set generic metadata option
tr: Genel üst veri seçeneğini belirle

en: Set path to local filter FILE
tr: Yerel süzgeç DOSYA yolunu belirle

en: Set permissions
tr: İzinleri belirle

en: Set priority (default 1, higher is more prioritized)
tr: Öncelik belirle (öntanımlı 1, yüksek sayı daha öncelikli)

en: Set type of token needed to install this commit
tr: Bu işlemeyi kurmak için gereken jeton türünü belirle

en: Share process ID namespace with parent
tr: Süreç kimliği ad alanını ebeveynle paylaş

en: Share with host
tr: Makineyle paylaş

en: Show OSTree debug information
tr: OSTree hata ayıklama bilgisini göster

en: Show all columns
tr: Tüm sütunları göster

en: Show app permissions
tr: Uygulama izinlerini göster

en: Show applications with permission
tr: Uygulamaları izinleriyle birlikte göster

en: Show arches and branches
tr: Mimarileri ve dalları göster

en: Show available columns
tr: Kullanılabilir sütunları göster

en: Show comment
tr: Yorumu göster

en: Show commit
tr: İşlemeyi göster

en: Show commits for a branch
tr: Dal için işlemeleri göster

en: Show debug information, -vv for more detail
tr: Hata ayıklama bilgisini göster, daha çok bilgi için -vv yaz

en: Show description
tr: Açıklamayı göster

en: Show disabled remotes
tr: Devredışı bırakılmış uzakları göster

en: Show existing overrides
tr: Var olan geçersiz kılmaları göster

en: Show extensions
tr: Uzantıları göster

en: Show extra information
tr: Ek bilgi göster

en: Show filter file
tr: Süzgeç dosyasını göster

en: Show history
tr: Geçmişi göster

en: Show homepage
tr: Ana sayfayı göster

en: Show icon
tr: Simge göster

en: Show info for installed app or runtime
tr: Kurulu uygulama ya da çalışma zamanı için bilgi göster

en: Show information about a remote app or runtime
tr: Uzak uygulama veya çalışma zamanıyla ilgili bilgi göster

en: Show information about a repo
tr: Depoyla ilgili bilgi göster

en: Show information about a specific file
tr: Belirli bir dosyayla ilgili bilgi göster

en: Show location
tr: Konumu göster

en: Show metadata
tr: Üst veri göster

en: Show newest entries first
tr: Önce en yeni girdileri göster

en: Show only apps
tr: Yalnızca uygulamaları göster

en: Show only runtimes
tr: Yalnızca çalışma zamanlarını göster

en: Show only those where updates are available
tr: Yalnızca güncellemeleri olanları göster

en: Show options
tr: Seçenekleri göster

en: Show origin
tr: Kökeni göster

en: Show output in JSON format
tr: Çıktıyı JSON biçiminde göster

en: Show parent
tr: Ebeveyni göster

en: Show permissions
tr: İzinleri göster

en: Show permissions for applications
tr: Uygulamalar için izinleri göster

en: Show ref
tr: Referansı göster

en: Show remote details
tr: Uzak ayrıntılarını göster

en: Show runtime
tr: Çalışma zamanı göster

en: Show sdk
tr: Sdk göster

en: Show size
tr: Boyut göster

en: Show specific system-wide installations
tr: Belirli sistem-geneli kurulumları göster

en: Show system-wide installations
tr: Sistem-geneli kurulumları göster

en: Show the Flatpak version
tr: Flatpak sürümünü göster

en: Show the PID of the sandbox process
tr: Yalıtılmış sürecin PID bilgisini göster

en: Show the PID of the wrapper process
tr: Sarıcı sürecin PID bilgisini göster

en: Show the URL
tr: URL’yi göster

en: Show the active commit
tr: Etkin işlemeyi göster

en: Show the affected installation
tr: Etkilenen kurulumları göster

en: Show the application ID
tr: Uygulama kimliğini göster

en: Show the application branch
tr: Uygulama dalını göster

en: Show the application commit
tr: Uygulama işlemesini göster

en: Show the application/runtime ID
tr: Uygulama/çalışma zamanı kimliğini göster

en: Show the architecture
tr: Mimariyi göster

en: Show the branch
tr: Dalı göster

en: Show the collection ID
tr: Koleksiyon kimliğini göster

en: Show the current commit
tr: Geçerli işlemeyi göster

en: Show the description
tr: Açıklamayı göster

en: Show the document ID
tr: Belge kimliğini göster

en: Show the document path
tr: Belge yolunu göster

en: Show the download size
tr: İndirme boyutunu göster

en: Show the installation
tr: Kurulumu göster

en: Show the installed size
tr: Kurulu boyutu göster

en: Show the instance ID
tr: Örnek kimliğini göster

en: Show the kind of change
tr: Değişiklik türünü göster

en: Show the latest commit
tr: En son işlemeyi göster

en: Show the name
tr: Adı göster

en: Show the origin remote
tr: Uzak kökeni göster

en: Show the previous commit
tr: Önceki işlemeyi göster

en: Show the priority
tr: Önceliği göster

en: Show the ref
tr: Referansı göster

en: Show the remote
tr: Uzağı göster

en: Show the remote URL
tr: Uzak URL’yi göster

en: Show the remotes
tr: Uzakları göster

en: Show the runtime
tr: Çalışma zamanını göster

en: Show the runtime ID
tr: Çalışma zamanı kimliğini göster

en: Show the runtime branch
tr: Çalışma zamanı dalını göster

en: Show the runtime commit
tr: Çalışma zamanı işlemesini göster

en: Show the subset
tr: Alt kümeyi göster

en: Show the title
tr: Başlığı göster

en: Show the tool that was used
tr: Kullanılan aracı göster

en: Show the used runtime
tr: Kullanılan çalışma zamanını göster

en: Show the user doing the change
tr: Değişikliği yapan kullanıcıyı göster

en: Show the version
tr: Sürümü göster

en: Show user installations
tr: Kullanıcı kurulumlarını göster

en: Show when the change happened
tr: Değişikliğin ne zaman yapıldığını göster

en: Show whether the app is active
tr: Uygulamanın etkin olma durumunu göster

en: Show whether the app is background
tr: Uygulamanın arka planda olma durumunu göster

en: Sign an application or runtime
tr: Uygulamayı veya çalışma zamanını imzala

en: Similar installed refs found for ‘%s’:
tr: ‘%s’ için benzer kurulu referanslar bulundu:

en: Similar refs found for ‘%s’ in remote ‘%s’ (%s):
tr: ‘%1$s’ için, ‘%2$s’ (%3$s) uzağında benzer referanslar bulundu:

en: Skipping %s due to previous error
tr: Önceki hata nedeniyle %s atlanıyor

en: Skipping deletion of mirror ref (%s, %s)…
tr: Yansı referans (%s, %s) silme atlanıyor…

en: Skipping non-deployed ref %s…
tr: Dağıtılmamış referans %s atlanıyor…

en: Skipping: %s
tr: Atlanıyor: %s

en: Source repo dir
tr: Kaynak depo dizini

en: Source repo ref
tr: Kaynak depo referansı

en: Specify default version to run
tr: Çalıştırılacak öntanımlı sürümü belirt

en: Specify the build type (app, runtime, extension)
tr: İnşa türünü belirt (uygulama, çalışma zamanı, uzantı)

en: Specify the document ID
tr: Belge kimliğini belirt

en: Specify version for --base
tr: --base için sürüm belirt

en: Start build in this directory
tr: İnşaya bu dizinde başla

en: Stop a running application
tr: Çalışan uygulamayı durdur

en: Subdirectories:
tr: Alt dizinler:

en: Subject:
tr: Konu:

en: Subpaths:
tr: Alt yollar:

en: Subset
tr: Alt küme

en: Subsets
tr: Alt kümeler

en: Subsummaries:
tr: Alt özetler:

en: System (%s) installation
tr: Sistem (%s) kurulumu

en: TABLE ID APP_ID [PERMISSION...] - Set permissions
tr: TABLO KİMLİK UYGULAMA_KİMLİĞİ [İZİN...] - İzinleri ayarla

en: TABLE ID [APP_ID] - Remove item from permission store
tr: TABLO KİMLİK [UYGULAMA_KİMLİĞİ] - Ögeyi izin deposundan kaldır

en: TAG
tr: ETİKET

en: TEXT - Search remote apps/runtimes for text
tr: METİN - Uzak uygulamaları/çalışma zamanlarını metin için ara

en: TEXT must be specified
tr: METİN belirtilmelidir

en: TIME
tr: ZAMAN

en: TIMESTAMP
tr: ZAMANDAMGASI

en: TITLE
tr: BAŞLIK

en: TYPE
tr: TÜR

en: Table
tr: Tablo

en: The application %s depends on runtimes from:
      %s
    Configure this as new remote '%s'
tr: %s uygulaması şuradan çalışma zamanlarına bağımlı:
      %s
    Bunu yeni uzak '%s' olarak yapılandır

en: The application %s requires the runtime %s which is not installed
tr: %s uygulaması kurulmamış %s çalışma zamanını gerektirir

en: The application %s requires the runtime %s which was not found
tr: %s uygulaması bulunmayan %s çalışma zamanını gerektirir

en: The application wants to update itself.
tr: Uygulama kendisini güncellemek istiyor.

en: The config key %s is not set
tr: Ayar anahtarı %s ayarlanmadı

en: The following refs are installed from remote '%s':
tr: Aşağıdaki referanslar '%s' uzağından kuruldu:

en: The named subset to use for this remote
tr: Bu uzak için kullanılacak adlandırılmış alt küme

en: The remote '%s', referred to by '%s' at location %s contains additional applications.
    Should the remote be kept for future installations?
tr: '%2$s' tarafından, %3$s konumunda belirlenen uzak '%1$s' ek uygulamalar içeriyor.
    Uzak gelecek kurulumlar için saklanmalı mı?

en: There were one or more errors
tr: Bir veya daha çok hata oluştu

en: This version of %s is already installed
tr: %s’in bu sürümü zaten kurulu

en: Time
tr: Zaman

en: Title
tr: Başlık

en: Title: %s
tr: Başlık: %s

en: Too few arguments
tr: Çok az argüman

en: Too few elements in --extension argument %s, format should be NAME=VAR[=VALUE]
tr: --extension argümanı %s’te çok az öge, biçim AD=DEĞİŞKEN[=DEĞER] olmalıdır

en: Too few elements in --extra-data argument %s
tr: --extra-data argümanı %s’te çok az öge

en: Too few elements in --metadata argument %s, format should be GROUP=KEY[=VALUE]]
tr: --metadata argümanı %s’te çok az öge, biçim GRUP=ANAHTAR[=DEĞER] olmalıdır

en: Too many arguments
tr: Çok fazla argüman

en: Too many arguments for --get
tr: --get için çok fazla argüman

en: Too many arguments for --list
tr: --list için çok fazla argüman

en: Too many arguments for --set
tr: --set için çok fazla argüman

en: Too many arguments for --unset
tr: --unset için çok fazla argüman

en: Too many segments in glob
tr: Glob’da çok fazla bölüm

en: Tool
tr: Araç

en: Total objects: %u
tr: Toplam nesne: %u

en: Trailing text on line %d
tr: %d. satırda sondaki metin

en: Transaction already executed
tr: İşlem zaten yapıldı

en: URI is not absolute, and no base URI was provided
tr: URI mutlak değil ve temel URI sağlanmamış

en: URL for a website for this remote
tr: Bu uzak için web sitesi URL’si

en: URL for a website for this repository
tr: Bu depo için web sitesi URL’si

en: URL for an icon for this remote
tr: Bu uzak için simge URL’si

en: URL for an icon for this repository
tr: Bu depo için simge URL’si

en: URL for repo
tr: Depo URLʼsi

en: URL for runtime flatpakrepo file
tr: Çalışma zamanı flatpakrepo dosyası URLʼsi

en: USB device queries must be in the form TYPE:DATA
tr: USB aygıt sorguları TÜR:VERİ şeklinde olmalıdır

en: USB device query 'all' must not have data
tr: USB aygıt sorgusu 'all' veri içermemelidir

en: USB queries with 'dev' must also specify vendors
tr: 'dev' içeren USB sorguları üreticileri de belirtmelidir

en: USB query rule 'cls' must be in the form CLASS:SUBCLASS or CLASS:*
tr: USB sorgu kuralı 'cls', SINIF:ALTSINIF ya da SINIF:* biçiminde olmalıdır

en: USB query rule 'dev' must have a valid 4-digit hexadecimal product id
tr: 'dev' USB sorgu kuralının geçerli 4 basamaklı onaltılık ürün kimliği olmalıdır

en: USB query rule 'vnd' must have a valid 4-digit hexadecimal vendor id
tr: 'vnd' USB sorgu kuralının geçerli 4 basamaklı onaltılık üretici kimliği olmalıdır

en: Unable to allocate instance id
tr: Örnek kimliği ayrılamadı

en: Unable to connect to system bus
tr: Sistem veri yolunda bağlanamadı

en: Unable to create directory %s
tr: %s dizini oluşturulamadı

en: Unable to create file %s
tr: %s dosyası oluşturulamadı

en: Unable to create sync pipe
tr: Eşzamanlama veri yolu oluşturulamadı

en: Unable to create temporary directory in %s
tr: %s içinde geçici dizin oluşturulamadı

en: Unable to find basename in %s, specify a name explicitly
tr: %s içinde temel ad bulunamadı, doğrudan ad belirt

en: Unable to get file type of "%s": %s
tr: "%s" dosya türü alınamadı: %s

en: Unable to get filesystem information for "%s": %s
tr: "%s" için dosya sistemi bilgisi alınamadı: %s

en: Unable to get runtime key from metadata
tr: Üst verilerden çalışma zamanı anahtarı alınamadı

en: Unable to inspect current version of %s: %s
tr: %s geçerli sürümü incelenemedi: %s

en: Unable to load details of %s: %s
tr: %s ayrıntıları yüklenemedi: %s

en: Unable to load summary from remote %s: %s
tr: %s uzağından özet yüklenemedi: %s

en: Unable to lock %s
tr: %s kilitlenemedi

en: Unable to open path "%s": %s
tr: "%s" yolu açılamadı: %s

en: Unable to provide a temporary home directory in the sandbox: %s
tr: Yalıtılmış alanda geçici ev dizini sağlanamadı: %s

en: Unable to resolve symbolic link "%s": %s
tr: "%s" sembolik bağlantı çözülemedi: %s

en: Unable to start app
tr: Uygulama başlatılamadı

en: Unable to update %s: %s
tr: %s güncellenemedi: %s

en: Unable to update symbolic link %s/%s
tr: Sembolik bağlantı %s/%s güncellenemedi

en: Unexpected response status %d when requesting token: %s
tr: Jeton istenirken beklenmedik yanıt durumu %d: %s

en: Unexpected word '%s' on line %d
tr: %2$d. satırda beklenmedik '%1$s' sözcüğü

en: Uninstall all
tr: Tümünü kaldır

en: Uninstall an installed application or runtime
tr: Kurulu uygulama ya da çalışma zamanı kaldır

en: Uninstall app
tr: Uygulama kaldır

en: Uninstall complete.
tr: Kaldırma işlemi tamamlandı.

en: Uninstall first if already installed
tr: Kurulu ise önce kaldır

en: Uninstall runtime
tr: Çalışma zamanı kaldır

en: Uninstall unused
tr: Kullanılmayanları kaldır

en: Uninstalling %d/%d…
tr: Kaldırılıyor %d/%d…

en: Uninstalling %s
tr: Kaldırılıyor %s

en: Uninstalling…
tr: Kaldırılıyor…

en: Unknown USB query rule %s
tr: Bilinmeyen USB sorgu kuralı %s

en: Unknown column: %s
tr: Bilinmeyen sütun '%s'

en: Unknown configure key '%s'
tr: Bilinmeyen yapılandırma anahtarı '%s'

en: Unknown device type %s, valid types are: %s
tr: Bilinmeyen aygıt türü %s, geçerli türler: %s

en: Unknown feature type %s, valid types are: %s
tr: Bilinmeyen özellik türü %s, geçerli türler: %s

en: Unknown filesystem location %s, valid locations are: host, host-os, host-etc, host-root, home, xdg-*[/…], ~/dir, /dir
tr: Bilinmeyen dosya sistemi konumu %s, geçerli konumlar: host, host-os, host-etc, host-root, home, xdg-*[/…], ~/dir, /dir

en: Unknown policy type %s, valid types are: %s
tr: Bilinmeyen ilke türü %s, geçerli türler: %s

en: Unknown scheme in sideload location %s
tr: %s yan kurulum konumunda bilinmeyen şema

en: Unknown share type %s, valid types are: %s
tr: Bilinmeyen paylaşım türü %s, geçerli türler: %s

en: Unknown socket type %s, valid types are: %s
tr: Bilinmeyen yuva türü %s, geçerli türler: %s

en: Unset configuration for KEY
tr: ANAHTAR için yapılandırmayı kaldır

en: Unshare with host
tr: Makineyle paylaşma

en: Unsupported extra data uri %s
tr: Desteklenmeyen ek veri uri’si %s

en: Unsupported summary version %d for remote %s
tr: Uzak %2$s için desteklenmeyen özet sürümü %1$d

en: Update
tr: Güncelle

en: Update %s?
tr: %s güncellensin mi?

en: Update access can be changed any time from the privacy settings.
tr: Güncelleme erişimi, gizlilik ayarlarından her zaman değiştirilebilir.

en: Update an installed application or runtime
tr: Kurulu uygulama ya da çalışma zamanı güncelle

en: Update appstream
tr: Appstream’i güncelle

en: Update appstream for remote
tr: Appstream’i uzak için güncelle

en: Update ended unexpectedly
tr: Güncelleme beklenmeyen bir şekilde sonlandı

en: Update extra metadata from the summary file
tr: Özet dosyasından ek üst veri güncelle

en: Update install if already installed
tr: Kurulu ise kurulumu güncelle

en: Update metadata
tr: Üst veriyi güncelle

en: Update remote metadata
tr: Uzaktaki üst veriyi güncelle

en: Update signed application
tr: İmzalı uygulamayı güncelle

en: Update signed runtime
tr: İmzalı çalışma zamanını güncelle

en: Update system repository
tr: Sistem deposunu güncelle

en: Update the appstream branch
tr: Appstream dalını güncelle

en: Update the summary file in a repository
tr: Depodaki özet dosyasını güncelle

en: Updates complete.
tr: Güncellemeler tamamlandı.

en: Updating %d/%d…
tr: Güncelleniyor %d/%d…

en: Updating %s
tr: Güncelleniyor %s

en: Updating appstream branch
tr: Appstream dalı güncelleniyor

en: Updating appstream data for remote %s
tr: Appstream verisi uzak %s için güncelleniyor

en: Updating appstream data for user remote %s
tr: Appstream verisi kullanıcı uzağı %s için güncelleniyor

en: Updating extra metadata from remote summary for %s
tr: %s için uzak özetinden ek üst veri güncelleniyor

en: Updating summary
tr: Özet güncelleniyor

en: Updating to rebased version
tr: Yeniden temellendirilmiş sürüme güncelleniyor

en: Updating…
tr: Güncelleniyor…

en: Use FD instead of the app's /app
tr: Uygulamanın /app dizini yerine DT kullan

en: Use FD instead of the runtime's /usr
tr: Çalışma zamanının /usr dizini yerine DT kullan

en: Use PATH instead of the app's /app
tr: Uygulamanın /app dizini yerine YOL kullan

en: Use PATH instead of the runtime's /usr
tr: Çalışma zamanının /usr dizini yerine YOL kullan

en: Use PID as parent pid for sharing namespaces
tr: Ad alanlarını paylaşmak için PID’i ebeveyn PID olarak kullan

en: Use Platform runtime rather than Sdk
tr: Sdk yerine Platform çalışma zamanını kullan

en: Use alternative directory for the files
tr: Dosyalar için alternatif dizin kullan

en: Use alternative file for the metadata
tr: Üst veri için alternatif dosya kullan

en: Use development runtime
tr: Geliştirme çalışma zamanı kullan

en: Use local caches even if they are stale
tr: Eski olsalar bile yerel önbellekleri kullan

en: Use specified runtime commit
tr: Belirtilen çalışma zamanı işlemesini kullan

en: Use this local repo for sideloads
tr: Yan kurulumlar için bu yerel depoyu kullan

en: User
tr: Kullanıcı

en: User installation
tr: Kullanıcı kurulumu

en: Using %s as command
tr: %s komut olarak kullanılıyor

en: VAL
tr: DEĞER

en: VALUE
tr: DEĞER

en: VAR
tr: DEĞİŞKEN

en: VAR=VALUE
tr: DEĞİŞKEN=DEĞER

en: VENDOR_ID:PRODUCT_ID
tr: ÜRETİCİ_KİMLİĞİ:ÜRÜN_KİMLİĞİ

en: VERSION
tr: SÜRÜM

en: Version
tr: Sürüm

en: Version:
tr: Sürüm:

en: WARNING: Binary not found for Exec line in %s: %s
tr: UYARI: %s içinde Exec satırı için ikili dosya bulunamadı: %s

en: WARNING: Can't find Exec key in %s: %s
tr: UYARI: %s içinde Exec anahtarı bulunamadı: %s

en: WARNING: Error reading from desktop-file-validate: %s
tr: UYARI: desktop-file-validate’den okunurken hata: %s

en: WARNING: Error running desktop-file-validate: %s
tr: UYARI: desktop-file-validate çalıştırılırken hata: %s

en: WARNING: Failed to validate desktop file %s: %s
tr: UYARI: %s masaüstü dosyası doğrulanamadı: %s

en: WARNING: Icon not matching app id in %s: %s
tr: UYARI: Simge, %s içindeki uygulama kimliğiyle uyuşmuyor: %s

en: WARNING: Icon referenced in desktop file but not exported: %s
tr: UYARI: Simge, Masaüstü dosyasında başvurulmuş ancak dışa aktarılmadı: %s

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Warning: %s
tr: Uyarı: %s

en: Warning: %s is not installed
tr: Uyarı: %s kurulu değil

en: Warning: %s%s%s already installed
tr: Uyarı: %s%s%s zaten kurulu

en: Warning: %s%s%s needs a later flatpak version
tr: Uyarı: %s%s%s daha üst bir flatpak sürümünü gerektiriyor

en: Warning: %s%s%s not installed
tr: Uyarı: %s%s%s kurulu değil

en: Warning: Commit %s has no flatpak metadata
tr: Uyarı: %s işlemesi flatpak üst verisi içermiyor

en: Warning: Commit has no flatpak metadata
tr: Uyarı: İşleme flatpak üst verisi içermiyor

en: Warning: Could not mark already installed apps as preinstalled
tr: Uyarı: Zaten kurulmuş uygulamalar önden-kurulu olarak imlenemedi

en: Warning: Could not update extra metadata for '%s': %s
tr: Uyarı: '%s' için ek üst veri güncellenemedi: %s

en: Warning: Couldn't find appstream data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s; %s
tr: Uyarı: Uzak ‘%s’ mimari ‘%s’ için appstream verisi bulunamadı: %s; %s

en: Warning: Couldn't update appstream data for remote ‘%s’ arch ‘%s’: %s
tr: Uyarı: Uzak ‘%s’ mimari ‘%s’ için appstream verisi güncellenemedi: %s

en: Warning: Couldn't update repo metadata for remote ‘%s’: %s
tr: Uyarı: Depo üst verisi ‘%s’ uzağı için güncellenemedi: %s

en: Warning: Failed to install %s: %s
tr: Uyarı: %s kurulamadı: %s

en: Warning: Failed to install bundle %s: %s
tr: Uyarı: %s paketi kaldırılamadı: %s

en: Warning: Failed to uninstall %s: %s
tr: Uyarı: %s kaldırılamadı: %s

en: Warning: Failed to update %s: %s
tr: Uyarı: %s güncellenemedi: %s

en: Warning: Not enough disk space to complete this operation
tr: Uyarı: Bu işlemi tamamlamak için yeterli disk alanı yok

en: Warning: Omitting ref ‘%s’ (runtime of ‘%s’) because it's extra-data.
tr: Uyarı: Ek veri olduğu için ‘%s’ referansı (‘%s’ çalışma zamanı) atlanıyor.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because it is not installed.
tr: Uyarı: Kurulu olmadığı için ilgili ‘%s’ referansı atlanıyor.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because it's extra-data.
tr: Uyarı: Ek veri olduğu için ilgili ‘%s’ referansı atlanıyor.

en: Warning: Omitting related ref ‘%s’ because its remote ‘%s’ does not have a collection ID set.
tr: Uyarı: Uzak ‘%2$s’ ayarlanmış koleksiyon kimliği içermediği için İlgili ‘%1$s’ referansı atlanıyor.

en: Warning: Problem looking for related refs: %s
tr: Uyarı: İlişkili referansları ararken sorun: %s

en: Warning: Ref ‘%s’ is partially installed. Use --allow-partial to suppress this message.
tr: Uyarı: Referans ‘%s’ kısmen kuruldu. Bu iletiyi bastırmak için --allow-partial kullanın.

en: Warning: Related ref ‘%s’ is partially installed. Use --allow-partial to suppress this message.
tr: Uyarı: İlgili referans ‘%s’ kısmen kuruldu. Bu iletiyi bastırmak için --allow-partial kullanın.

en: Warning: Treating remote fetch error as non-fatal since %s is already installed: %s
tr: Uyarı: %s zaten kurulu olduğundan uzaktan alma hatası ölümcül kabul edilmiyor: %s

en: What information to show
tr: Hangi bilgiler gösterilecek

en: Where to look for custom sdk dir (defaults to 'usr')
tr: Özel sdk dizini için bakılacak yer ('usr' öntanımlıdır)

en: Where to store sdk (defaults to 'usr')
tr: SDKʼnin saklanacağı yer ('usr' öntanımlıdır)

en: Which do you want to install (0 to abort)?
tr: Hangisini kurmak istiyorsunuz (vazgeçmek için 0)?

en: Which do you want to use (0 to abort)?
tr: Hangisini kurmak istiyorsunuz (vazgeçmek için 0)?

en: While creating extradir:
tr: Ek dizin oluşturulurken:

en: While deploying appstream for %s:
tr: %s için appstream dağıtılırken:

en: While downloading %s:
tr: %s indirilirken:

en: While getting detached metadata:
tr: Ayrık üst veri alınırken:

en: While opening repository %s:
tr: %s deposu açılırken:

en: While pulling %s from remote %s:
tr: %2$s uzağından %1$s çekerken:

en: While removing appstream for %s:
tr: %s için appstream kaldırılırken:

en: While trying to apply extra data:
tr: Ek veriyi uygulamaya çalışırken:

en: While trying to checkout %s into %s:
tr: %s’i %s’e geçirmeye çalışırken:

en: While trying to checkout metadata subpath:
tr: Üst veri alt dizini geçirilmeye çalışılırken:

en: While trying to checkout subpath ‘%s’:
tr: ‘%s’ alt yolu geçirilmeye çalışılırken:

en: While trying to remove existing extra dir:
tr: Var olan ek dizini kaldırmaya çalışırken:

en: While trying to resolve ref %s:
tr: Referans %s çözülmeye çalışılırken:

en: While writing extra data file '%s':
tr: Ek veri dosyası '%s' yazılırken:

en: With --commit, only one REF may be specified
tr: --commit ile, tek bir REFERANS belirtilebilir

en: Work on a non-default system-wide installation
tr: Sistem genelinde öntanımlı olmayan kurulum üzerinde çalış

en: Work on the system-wide installation (default)
tr: Sistem geneli kurulum üzerinde çalış (öntanımlı)

en: Work on the user installation
tr: Kullanıcı kurulumu üzerinde çalış

en: Write the instance ID to the given file descriptor
tr: Örnek kimliğini belirtilen dosya tanımlayıcısına yaz

en: Wrong layer checksum, expected %s, was %s
tr: Yanlış katman sağlaması toplamı, beklenen %s, olan %s

en: Wrong number of arguments
tr: Yanlış sayıda argüman

en: Wrong number of components in %s
tr: Yanlış bileşen sayısı %s

en: Wrong number of components in partial ref %s
tr: Kısmi referans %s içinde yanlış sayıda bileşen

en: Wrong ref (%s) specified for OCI image %s, expected %s
tr: OCI görüntüsü %2$s için belirtilen referans (%1$s) yanlış, beklenen %3$s

en: Wrong size for extra data
tr: Ek veri için yanlış boyut

en: Wrong size for extra data %s
tr: Ek veri %s için yanlış boyut

en: Wrong size for extra-data %s
tr: Ek veri %s için yanlış boyut

en: You must specify KEY
tr: ANAHTAR belirtilmelidir

en: You must specify KEY and VALUE
tr: ANAHTAR ve DEĞER belirtilmelidir

en: [%d/%d] Verifying %s…
tr: [%d/%d] %s doğrulanıyor…

en: [APPID] - List exported files
tr: [UYGULAMAKİMLİĞİ] - Dışa aktarılmış dosyaları listele

en: [APP] - Override settings [for application]
tr: [UYGULAMA] - Ayarları geçersiz kıl [uygulama için]

en: [KEY [VALUE]] - Manage configuration
tr: [ANAHTAR [DEĞER]] - Yapılandırmayı yönet

en: [LOCATION/REMOTE] [REF…] - Install applications or runtimes
tr: [KONUM/UZAK] [REFERANS…] - Uygulamalar veya çalışma ortamları kur

en: [PATTERN…] - disable automatic removal of runtimes matching patterns
tr: [ÖRÜNTÜ…] - örüntülerle eşleşen çalışma zamanlarının kendiliğinden kaldırılmasını devre dışı bırak

en: [PATTERN…] - disable updates and automatic installation matching patterns
tr: [ÖRÜNTÜ…] - örüntülerle eşleşen güncellemeleri ve kendiliğinden kurulumları devre dışı bırak

en: [REF…] - Uninstall applications or runtimes
tr: [REFERANS…] - Uygulamaları veya çalışma zamanlarını kaldır

en: [REF…] - Update applications or runtimes
tr: [REFERANS…] - Uygulamaları ya da çalışma zamanlarını güncelle

en: [TABLE] [ID] - List permissions
tr: [TABLO] [KİMLİK] - İzinleri listele

en: any remote
tr: herhangi uzak

en: app-fd and app-path cannot both be used
tr: app-fd ve app-path aynı anda kullanılamaz

en: apply_extra script failed, exit status %d
tr: apply_extra betiği başarısız oldu, çıkış durumu %d

en: entering not supported (need unprivileged user namespaces)
tr: giriş desteklenmiyor (ayrıcalıksız kullanıcı ad alanları gerekiyor)

en: entering not supported (need unprivileged user namespaces, or sudo -E)
tr: giriş desteklenmiyor (ayrıcalıksız kullanıcı ad alanları ya da sudo -E gerekiyor)

en: error:
tr: hata:

en: fallback-x11 can not be conditional
tr: fallback-x11 koşullu olamaz

en: false
tr: yanlış

en: ldconfig failed, exit status %d
tr: ldconfig başarısız oldu, çıkış durumu %d

en: metadata invalid, not application or runtime
tr: üst veri geçersiz, uygulama ya da çalışma zamanı değil

en: on line %d
tr: %d. satırda

en: partial
tr: kısmi

en: ref not present in origin
tr: referans kökende yok

en: runtime/%s/%s/%s not installed
tr: çalışma zamanı/%s/%s/%s kurulu değil

en: true
tr: doğru

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: unmaintained
tr: bakımsız

en: usr-fd and usr-path cannot both be used
tr: usr-fd ve usr-path aynı anda kullanılamaz

en: ‘%s’ is not a valid collection ID: %s
tr: ‘%s’ geçerli koleksiyon kimliği değil: %s

en: “%s” is not an unsigned number
tr: “%s” işaretsiz bir sayı değil
